Mus rasite
Augantys Filodendrai
Augantis Filodendrai @būvis.lt nuotrauka

Sodas ir daržas

Filodendras – sodinimas, auginimas ir priežiūra

Filodendras yra populiarus kambarinis augalas, kuris žinomas dėl savo lapų įvairovės ir nereiklumo. Jis gali būti auginamas kaip vijoklis arba kaip krūmas (priklausomai nuo rūšies ir genėjimo būdo).

Straipsnyje pateikiu pagrindinius patarimus – kaip sodinti, auginti ir prižiūrėti filodendrus.

Filodendrų sodinimas

Filodendrai gerai auga šviesiose, bet netiesioginės saulės vietose. Jie gali toleruoti prastesnį apšvietimą, tačiau per daug tiesioginės saulės gali nudeginti lapus. Filodendrams patinka lengvas, gerai drenuotas substratas. Naudokite universalią žemę (pridedant šiek tiek perlito ar smėlio, kad pagerintumėte drenažą).

Sodinimo procesas:

• Paruoškite vazoną su drenažo skylėmis.

• Įdėkite šiek tiek dirvožemio į vazoną. Tada pastatykite augalą taip, kad jo šaknys būtų gerai uždengtos, bet “kaklelis” liktų šiek tiek virš dirvos lygio.

• Užpildykite likusią vietą dirvožemiu ir švelniai suspauskite.

• Laistykite augalą, kad dirva gerai sudrėktų.

Philodendron hederaceum

Philodendron hederaceum @būvis.lt nuotrauka

Filodendrų auginimas

Juos laistykite reguliariai, bet leiskite dirvai išdžiūti tarp laistymų. Perlaistymas gali sukelti šaknų puvimą. Žiemą laistykite rečiau, kai augimas sulėtėja.

Filodendrai mėgsta didesnę drėgmę, todėl galite reguliariai purkšti lapus arba laikyti augalą ant drėgno padėklo su akmenukais ir vandeniu.

Venkite laikyti augalą šalia šildymo prietaisų, kurie gali sausinti orą.

Tręškite filodendrus kas 4–6 savaites auginimo sezono metu (pavasarį ir vasarą) naudodami subalansuotas, skystas trąšas. Žiemą tręšimą sumažinkite arba visiškai sustabdykite, nes augalas auga lėčiau.

Filodendrų priežiūra

Genėkite filodendrus, kad išlaikytumėte norimą formą ir skatintumėte šoninių ūglių augimą. Pašalinkite senus, pažeistus ar gelstančius lapus. Jei auginate vijoklinį filodendrą – suteikite jam atramą (bambukines lazdas ar samanų stulpą), kad galėtų lipti. Stebėkite filodendrus dėl amarų, voratinklinių erkių ir miltligės. Jei pastebite kenkėjų, naudokite tinkamus insekticidus ar ekologiškas kontrolės priemones. Reguliariai valykite lapus drėgna šluoste, kad pašalintumėte dulkes ir išvengtumėte kenkėjų.

Filodendras vazone

Filodendrai – patys gražiausi ir nereikliausi augalai @būvis.lt nuotrauka

Kaip dauginti filodendrus?

Filodendrus lengva dauginti auginiais. Nupjaukite sveiką ūglį su keliais lapais ir įdėkite jį į vandenį ar tiesiai į drėgną dirvožemį. Įsitikinkite, kad bent vienas mazgas yra dirvos arba vandens lygyje. Po kelių savaičių turėtų pradėti formuotis šaknys ir augalą galima persodinti į nuolatinę vietą.

Yra dar vienas būdas dauginti filodendrus. Pasirinkite sveiką stiebą, įpjaukite jį ir apvyniokite drėgna samana. Tada uždenkite plastikine plėvele. Po kelių savaičių šaknys turėtų pradėti augti ir šį ūglį galima atskirti ir pasodinti.

Laikydamiesi šių patarimų galėsite auginti sveikus ir gražius filodendrus, kurie papuoš jūsų namus ar biurą.


Filodendrai yra lengvai prižiūrimi, todėl jie tinka net tiems, kurie neturi daug patirties su augalais. Jie turi gražius, didelius lapus, kurie puikiai dera įvairiuose interjeruose ir gali suteikti kambariui gyvybingumo.


Kambariniai augalai, įskaitant filodendrus, gali pagerinti oro kokybę, didinant drėgmės lygį ir mažinant oro taršą. Filodendrus galima auginti įvairiomis formomis: vijokliniais, krūmais ar net stambiais soliteriais, todėl jie tinka įvairioms erdvėms ir poreikiams.

Skaityti toliau

Naujienos iš interneto

Dabar Irena yra gerbiamas sodo konsultantas, rašanti straipsnius apie sodo ir daržo priežiūrą ir aktyviai dalyvauja renginiuose. Jos svajonė - kada nors parašyti savo knygą, kurioje ji galėtų pasidalinti savo išmintimi su pasauliu.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų