Mus rasite
Pomidorai ir braškės bus skanesni

Sodas ir daržas

Pomidorai ir braškės bus skanesni, jei tręšite dviem natūraliais produktais

Labai lengva namuose pasigaminti savo trąšų augalams. Tam reikės tik dviejų natūralių ingredientų.

Sužinosite: kaip namų sąlygomis patręšti pomidorus ir kaip patręšti braškes.

Savo sodininkystės tinklaraštyje papasakosiu, kaip pasigaminti savo ekologišką skystą trąšą.

Norint pagerinti pomidorų ir braškių derlių, nebūtina pirkti trąšų – veiksmingą skystą trąšą galima pasigaminti namuose. Tam tereikia banano žievelių ir kiaulpienių. Abu ingredientai turi daug kalio, kuris svarbus žydėjimui ir vaisių formavimuisi.

Augantys pomidorai

Augantys pomidorai

Praktiškai bet kokio tipo žali lapai ar piktžolės išlaiko naudingas maistines medžiagas, kurios skaidomos, kai jos mirkomos vandenyje.

Pagrindiniai parduotuvėse parduodamų trąšų ingredientai yra azotas, fosforas ir kalis. Azotas skatina lapų augimą, fosforas padeda augti šaknims, o kalis skatina augalus žydėti ir duoti geresnius vaisius.

Pomidorų ir braškių augalai labai priklauso nuo kalio, todėl Roslin išskyrė du ingredientus, atitinkančius šiuos kriterijus – kiaulpienę ir bananų žieves.

Norint sukurti trąšų koncentratą, reikia naudoti labai didelį kibirą su dangčiu. Jį reikia pripildyti bananų žievių ir kiaulpienių. Ant viršaus užpilti filtruoto arba lietaus vandens ir sandariai uždengti dangčiu.

Braškių sodinimas pavasarį

Braškių sodinimas pavasarį

„Nenaudokite vandens, kuriame yra chloro, nes jis sunaikins daug mikroorganizmų ir maistinių medžiagų, kurias bandote paskatinti“.

Toliau mišiniui reikia leisti pastovėti nuo trijų dienų iki trijų savaičių. Kuo ilgiau, tuo geriau, jei norite gauti daugiau maistinių medžiagų.

Po savaitės, kai bananų žievės ir kiaulpienės stipriau pūs, mišinys turėtų atrodyti labai tamsus arba juodas ir turėti nemalonų kvapą.

Kai būsite pasiruošę jį naudoti, reikės perkošti organines medžiagas ir likučius užkasti sode arba kompostuoti.

Venkite laistyti pomidorų lapus

Venkite laistyti pomidorų lapus

Jei planuojate naudoti šią trąšą po trijų dienų, jos naudoti nepraskiedus nereikia. Jei palikote ją savaitę, perkoštą mišinį reikės praskiesti santykiu viena dalis mišinio ir aštuonios dalys vandens. Jei trąšą naudosite po dviejų savaičių ar ilgiau, koncentratą reikėtų skiesti santykiu vienas prie penkiolikos.

Taip pat sudomins:

Skaityti toliau

Rekomenduojame

Dabar Irena yra gerbiamas sodo konsultantas, rašanti straipsnius apie sodo ir daržo priežiūrą ir aktyviai dalyvauja renginiuose. Jos svajonė - kada nors parašyti savo knygą, kurioje ji galėtų pasidalinti savo išmintimi su pasauliu.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų