Mus rasite
Kiek turėtų trukti miegas?
Kiek turėtų trukti miegas?

Sveikata

Visą gyvenimą miegojote neteisingai: kiek turėtų trukti idealus popietės miegas

Popietės snaudulys gali būti atgaivinantis, jei pasirinksite tinkamą laiką.

Jei mėgstate nusnūsti po pietų, bet kartais atsibundate dar labiau pavargę, jums gali būti įdomu, kiek turėtų trukti miegas, kad jis iš tiesų padėtų atgauti jėgas.

Snaudulys gali būti labai naudingas, jei turite galimybę dienos metu rasti laiko kompensuoti praleistas miego valandas, ir jei tai darote teisingai.

Kiek turėtų trukti miegas?

Snaudulys yra naudingas sveikatai, jei jis tinkamas. Stenkitės jį apriboti iki 20 minučių. 20 minučių miegas (nepamirškite nustatyti žadintuvo!) užtikrins lengvą miegą, neįsiterpiant į gilesnes miego stadijas. Tai padeda jaustis žvaliems ir tuo pačiu netrikdo naktinio miego.

Kita vertus, miegas, trunkantis ilgiau nei 30 minučių, gali sukelti nuovargį ar silpnumą. Tačiau labai ilgas, apie pusantros valandos trunkantis miegas, turi savo privalumų, ypač dirbantiems pamaininį darbą ar ekstremaliomis sąlygomis. Nors ilgesnis miegas gali padaryti jus labiau pavargusius ar mieguistus, 90 minučių miegas leidžia organizmui pereiti visą miego ciklą – tai yra, vieną kartą patirti kiekvieną miego fazę.

Miego ciklas paprastai trunka nuo 90 iki 110 minučių be pertraukų. Vienas tyrimas parodė, kad 90 minučių miegas yra naudingesnis nei 40 minučių miegas, gerindamas dėmesį, fizinį pajėgumą, nuotaiką, raumenų atsistatymą ir mažindamas nuovargį vyrų sportininkams.

Jei užmiegate gana greitai, apie 20 minučių miegas gali padidinti budrumą ir sumažinti mieguistumą. Jei esate nėščia ar dirbate naktinėje pamainoje, 20–30 minučių miegas (arba ilgesnis, 90 minučių) gali būti protingas pasirinkimas.

Patarimai, kaip optimizuoti miegą

Norėdami gauti visą snaudulio naudą (ir išvengti per ilgo miego, kuris gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai, didinti nuovargį ar sutrikdyti naktinį miegą), verta laikytis kelių geriausių miego praktikų.

Nustatykite priežastį

Jei miegate septynias ar daugiau valandų per parą, nėra priežasčių snausti dienos metu. Todėl prieš nusnūsdami užduokite sau du klausimus: ar gerai išsimiegojau praėjusią naktį? Ar nuolat miegu nuo septynių iki aštuonių valandų kiekvieną naktį?

Jei į abu klausimus atsakėte neigiamai, verta pagalvoti apie popietės miegą. Tačiau jei gerai išsimiegate, bet vis tiek norite snausti, gali būti naudinga pasitarti su gydytoju ar miego specialistu.

Miegokite dienos pradžioje

Jei nusprendėte, kad jums reikia snaudulio, kada yra geriausias laikas tai daryti? Optimaliausias laikas snausti yra ankstyva popietė. Miegas prieš pat naktinį miegą – iš tiesų, bet kuriuo metu iki ar po 15 val. – gali sutrikdyti miegą ir pabloginti jo kokybę.

Išgerkite kofeino prieš miegą

Kofeino vartojimas prieš snaudulį vadinamas „kavos miegu“. Nors tai gali atrodyti prieštaringa, kofeino išgėrimas prieš užmerkiant akis gali padėti lengviau pabusti, jei snausite trumpai. Taip yra todėl, kad kofeinui paprastai reikia apie 20 minučių, kad jis pradėtų veikti, todėl baigiant 20–30 minučių snaudulį, kofeinas kaip tik pradės veikti.

Sukurkite atpalaiduojančią aplinką

Jei ketinate skirti laiko dienos metu miegui, įsitikinkite, kad tai verta. Sukurkite aplinką, kuri iš tiesų atpalaiduoja, kad galėtumėte greičiau užmigti ir labiau mėgautis miegu. Geriausia miegoti tylioje, tamsioje ir vėsioje vietoje. Sumažinkite foninį triukšmą ir mėlyną šviesą, sklindančią iš įrenginių (išjunkite televizorių ir nepradėkite beviltiškai naršyti socialinių tinklų, kai atsigulate snausti).

Kada verta peržiūrėti miego režimą

Jei pastebite, kad dažnai snaudžiate dienos metu, nepaisant rekomenduojamų septynių ar daugiau valandų naktinio miego, jūsų dažni ir ilgi snauduliai gali turėti gilesnę priežastį, kurią verta ištirti.

Poreikis snausti gali rodyti tokias problemas kaip prastas miegas, miego trūkumas ar kitos būklės, pavyzdžiui, obstrukcinė miego apnėja. Ilgas ar dažnas snaudulys taip pat gali būti lėtinių miego problemų požymis, dėl kurio ilgainiui gali būti sunkiau užmigti. Dažnas snaudulys taip pat gali būti psichikos sutrikimų, tokių kaip depresija, požymis.

Jei naktį neišsimiegate, popietės miegas vis tiek nepadės. Jei snausite šešis kartus per dieną vietoj tinkamo naktinio poilsio, galite susirgti, o jūsų organizmui gali prireikti dar daugiau laiko atsigauti.

Skaityti toliau

Rekomenduojame

Esu draugiškas ir linksmas žmogus, kuris mėgsta dalintis patarimais ir patirtimi su maisto gamyba besidominčiais žmonėmis. Nebijau eksperimentuoti su ingredientais ir skoniais. Dažnai kuriu savo originalius receptus ir dalinuosi jais.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų