Mus rasite

Žolė ilgesnė nei 10 ar 12 cm? Galite sulaukti baudų ir didesnių mokesčių

Dalis gyventojų turi sklypus ar sodybas, kurių reguliariai neprižiūri, nes ten lankosi retai, pavyzdžiui, tik vasaros savaitgaliais. Vis dėlto neprižiūrėta žolė gali pritraukti nemalonumų.

Už per ilgą veją jums priklausančioje teritorijoje gresia baudos iki 600 eurų.


O, jeigu baudos neišgąsdina ir žolė toliau nėra prižiūrima, jūsų sklypas gali būti paskelbtas nenaudojamu, dėl ko gali pakilti žemės mokestis.

Dėl netvarkomų sklypų – baudos iki 600 eurų

Vilniaus miesto savivaldybė nurodė, kad, pagal Tvarkymo ir švaros taisykles, yra privaloma šienauti pievas, vejas, kelkraščius, skiriamąsias juostas, griovius ir kitas teritorijas, kuriose auga žolė, piktžolės ar invazinės rūšies augalai.

Pasak savivaldybės atstovų, tinkamas žolės aukštis ar šienavimo dažnis nėra apibrėžti, taigi šienavimas privačiuose sklypuose gali būti atliekamas savo nuožiūra.

Vis dėlto jie pabrėžė, kad tai nesuteikia teisės apleisti sklypą ir visiškai nepjauti žolės.

Savivaldybė komentavo, kad, gavus nusiskundimų dėl netvarkomų sklypų, seniūnijos darbuotojai ir viešosios tvarkos pareigūnai atlieka patikrinimus.

Jeigu jų metu yra nustatoma pažeidimų, gali būti skirta bauda iki 140 eurų. Jei pažeidimai kartojasi – iki 600 eurų. „Tačiau pirmiausia yra bandoma situaciją išspręsti taikiai – apleisto sklypo savininkas yra raštu įpareigojamas susitvarkyti aplinką per dvi savaites“, – pridūrė Vilniaus miesto savivaldybė.

Ji negalėjo atskleisti, kiek pažeidimų dėl nešienavimo buvo nustatyta, kadangi jie yra skaičiuojami kartu su visais tvarkos ir švaros pažeidimais.

Vis dėlto atstovai nurodė, kad bendrai už įvairius Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus pernai buvo surašyti 327 protokolai.

Šiltu sezonu žolė turi būti ne ilgesnė kaip 10 cm

Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vyriausiasis specialistas Gintaras Lasickas nurodė, kad reikalavimai žolės aukščiui yra numatyti.

Jis įvardijo, kad nuo gegužės 1 d. iki spalio 1 d. žolė turi būti pjaunama periodiškai taip, kad žolės aukštis būtų ne didesnis kaip 12 cm.

O vasaros sezono metu (nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. imtinai) turi būti užtikrinama, kad reprezentacinių žaliųjų plotų žolės aukštis būtų ne didesnis kaip 10 cm. Anot G. Lasicko, už šių taisyklių pažeidimus galima gauti įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų. O nusižengimą padarius pakartotinai grėstų 140–600 eurų bauda.

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų