Mus rasite
Kaip ir kada atsirado internetas
Interneto atsiradimas @būvis.lt iliustracija

Technologijos

Kada atsirado internetas

Internetas yra vienas iš mūsų gyvenimo neišskiriamųjų elementų, tačiau daugelis žmonių nežino, kaip ir kada ši svarbi technologija atsirado. Šiame straipsnyje kruopščiai tyrinėsime interneto istoriją, technologines inovacijas, kurios leido jį sukurti, pirmąsias viešas interneto naršykles ir jo vaidmenį šiandienos visuomenėje. Išsiaiškinsime, kaip internetas tapo visuomeninės komunikacijos revoliucijos katalizatoriumi ir ką galime tikėtis ateityje, kai ši nepaprastai svarbi technologija toliau evoliucionuos. Pradėkime nuo pat interneto pradžios ir jo raidos etapų.

Istorija rodo, kad interneto pradžia siekia nuo ARPANET tinklo sukūrimo, kuris buvo pradėtas 1969 metais. ARPANET buvo mokslinių tyrimų projektas, skirtas sukurti komunikacinį tinklą, kuris galėtų veikti net ir po branduolinės katastrofos. Tinklo kūrimo pagrindinis tikslas buvo išsaugoti informaciją ir bendravimą tarp mokslininkų.

Tačiau internetas, kaip jį šiandien suprantame, ėmė formuotis tik vėliau. Svarbus momentas buvo 1990 m., kai britas Tim Berners-Lee sukūrė World Wide Web (WWW). Tai buvo pirmoji sistema, kuri leido žmonėms lengvai naršyti internete, pasiekti informaciją per hipertekstą ir kurti savo internetinius puslapius. Šis žingsnis leido prasidėti interneto revoliucijai ir sukurti globalią informacinę erdvę, kuri dabar mums yra labai artima.

Technologijos, leidusios sukurti internetą:

Internetas nebūtų galėjęs atsirasti be kompiuterių tinklo, ARPANET, plėtros. ARPANET buvo pirmasis tinklas, kuris panaudojo paketinį duomenų perdavimą, kuris vėliau tapo pagrindiniu interneto komunikacijos protokolu. TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol) taip pat tapo pagrindiniu interneto protokolu, leidžiančiu duomenims judėti tarp skirtingų tinklų.

Kitos svarbios technologijos apima HTTP (Hypertext Transfer Protocol), kuris leido World Wide Web pradėti veikti, bei HTML (Hypertext Markup Language), kuris naudojamas internetinių puslapių kūrimui. Be šių technologijų, internetas nebūtų pasiekęs tokio masinio populiarumo.

Pirmoji vieša interneto naršyklė:

Pirmoji viešai prieinama interneto naršyklė buvo “Mosaic” kurią 1993 m. sukūrė du vaikinai iš Ilinojaus universiteto. “Mosaic” tapo revoliuciniu žingsniu, nes ji pirmą kartą pateikė grafinę naudotojo sąsają internete. Tai leido žmonėms naršyti tinklalapius su vaizdiniais, o ne tik tekstu.

Pirmoji interneto naršyklė mosaic

Pirmoji interneto naršyklė mosaic

“Mosaic” greitai buvo pakeista “Netscape Navigator” kuri dar labiau populiarino interneto naršymą. Šios naršyklės atsiradimas padėjo praplėsti interneto auditoriją, nes ji buvo lengvai suprantama ir naudojama net naujokų.

Internetas kaip visuomeninės komunikacijos revoliucija:

Internetas radikaliai pakeitė būdą, kaip žmonės bendrauja ir dalinasi informacija. Pradėję nuo elektroninio pašto ir pranešimų lentelių, mes nuėjome prie socialinių tinklų, forumų, internetinių pokalbių ir tiesioginio vaizdo perdavimo platformų.

Socialiniai tinklai, pvz., Facebook, Twitter ir Instagram, tapo visuomeninės komunikacijos centrine vieta. Jie leidžia žmonėms dalintis nuomonėmis, nuotraukomis ir pranešimais su visu pasauliu. Tai taip pat turėjo didelės įtakos verslui, nes įmonės gali tiesiogiai bendrauti su savo klientais ir rinkti atsiliepimus.

Internetas šiandien ir ateityje:

Šiandien internetas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Jis leidžia mums gauti informaciją, bendrauti, dirbti nuotoliniu būdu ir mėgautis pramogomis. Tačiau kartu su visomis šiomis galimybėmis kyla ir nauji iššūkiai.

Vienas iš svarbių klausimų yra kiberapsauga. Dėl vis didėjančio internetinio nusikaltimų skaičiaus, būtina užtikrinti duomenų saugumą ir privatumą. Taip pat turime susidurti su kokybiškos informacijos filtravimo problema, kad galėtume atskirti patikimus šaltinius nuo dezinformacijos.

Ateityje galime tikėtis daugiau prie interneto prijungiamų įrenginių, dirbančių su dirbtiniu intelektu ir daug kitų technologijų. Tai tik keletas būdų, kaip internetas toliau keis mūsų gyvenimus. Interneto plėtra tikrai nebaigė, ir mes dar tik pradedame suprasti jo visą potencialą.

Skaityti toliau

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų