Mus rasite
Avokadai
Avokaduose gausu maistinių medžiagų @būvis.lt nuotrauka

Maistas

Kiek avokadų galima suvalgyti per dieną?

Avokadai – labai skanus ir sveikas užkandis, patiekalų ingredientas, kuris džiugina ne tik skalsiu skoniu, tačiau ir nauda sveikatai.

Nėra vieno tikslaus atsakymo į klausimą, kiek avokadų galima suvalgyti per dieną, nes tai priklauso nuo individualių poreikių ir tikslų.

Ar galima valgyti tiek, kiek noriu?

Dauguma mitybos specialistų rekomenduoja suvartoti ne daugiau kaip pusę avokado per dieną. Pirmiausia dėl to, kad jie yra labai kaloringi.

Avokaduose yra tikrai daug kalorijų. Viename avokade gali būti nuo 200 iki 300 kalorijų. Jei norite kontroliuoti savo svorį  – svarbu nepiktnaudžiauti šiais skanėstais.

Taip pat avokaduose gausu riebalų. Viename avokade yra apie 20 gramų riebalų. Nors didžioji dalis šių riebalų yra sveiki mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalai, vis tiek svarbu saikingai vartoti riebalus.

Galiausiai, nors avokaduose gausu maistinių medžiagų, tokių kaip skaidulos, vitaminai ir mineralai – per didelis jų kiekis gali sutrikdyti kitų maistinių medžiagų įsisavinimą.

Taigi, saikas visada turi būti Jūsų palydovas.

O aš noriu daugiau!

Visgi, kai kurie tikrai gali sau leisti suvartoti daugiau nei tik pusę avokado per dieną.  Pavyzdžiui, aktyviems žmonėms, kuriems reikia daug energijos – rekomenduojama daugiau kalorijų ir riebalų, nei sėsliems žmonėms. Be to, žmonės, kuriems trūksta tam tikrų maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas E ar kalio, irgi yra rekomenduojama daugiau avokadų.

Avokadas

Avokadas @būvis.lt iliustracija

Svarbiausia yra klausyti savo kūno ir valgyti tiek avokadų, kiek jums atrodo gerai.

Stebėkite save

Jei jaučiatės sotūs ar patiriate virškinimo problemų – sumažinkite suvalgomų avokadų kiekį. Atkreipkite dėmesį į tai – kaip jaučiatės suvalgę avokadą ir atitinkamai koreguokite suvartojamą kiekį.

Be to, nepamirškite, kad avokadai yra tik vienas iš sveikos mitybos komponentų. Svarbu valgyti įvairų maistą, kuriame gausu vaisių, daržovių, viso grūdo produktų ir liesų baltymų.

Verta paminėti, kad avokaduose yra daug naudingų maistinių medžiagų, tokių kaip skaidulos, vitaminai ir mineralai. Todėl, jei valgote sveiką ir subalansuotą mitybą – vienas avokadas per dieną arba pusę jo – gali būti puikus maisto papildymas.

Taigi, jeigu dar kyla klausimas – kiek suvalgyti avokadų per dieną – vertinkite šias kelias smulkmenas.

  • Koks yra Jūsų aktyvumo lygis? Jei esate fiziškai aktyvus žmogus, kasdien sudeginate daug kalorijų – jums gali prireikti daugiau maisto energijos. Gaukite ją iš avokadų.
  • Kokie yra Jūsų tikslai? Jei siekiate numesti svorio – verta kiek riboti suvartojamų avokadų kiekį. Jei siekiate padidinti raumenų masę – avokaduose esantys riebalai gali būti naudingi.
  • Kokie yra jūsų individualūs sveikatos poreikiai? Kai kuriems žmonėms, turintiems tam tikrų sveikatos sutrikimų – gali tekti riboti avokadų vartojimą.

Visada geriausia pasitarti su gydytoju ar dietologu, kad sužinotumėte – kiek avokadų tinka būtent jums.

Skaityti toliau

Dalinuosi apie tai, ką žinau.Aš ieškau ne daug skaitytojų, o tam tikro skaitytojų skaičiaus - Juan Goytisolo

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų