Voveraitę lengva atpažinti iš geltonai oranžinės spalvos, jos kepurėlė ir kojelė yra vientisa. Šis grybas turi įgaubtą kepurėlę ir banguotus kraštus. Dydis gali būti nuo 2 iki 12 cm.. Šios rūšies grybai yra rūgštoko skonio ir šiek tiek džiovintų vaisių kvapo. Pagrindinis voveraičių bruožas yra tai, kad juose niekada nėra kirminų, nes jie yra atsparūs vabzdžių lervoms. Jos auga spygliuočių ir lapuočių miškuose, kaip taisyklė, auga didelėse šeimose.
Voveraičių maistinė vertė 100 g: kalorijų kiekis – 19 kcal, baltymai – 1,5 g, riebalai – 1 g, angliavandeniai – 1 g.
Voveraitėse gausu vitaminų B1, C, PP, A, D2, mikroelementų vario, cinko, chromo ir kobalto, aminorūgščių, beta karotino, ergosterolio. Be to, vitamino A yra daugiau nei morkose. Voveraitės yra puikus vitamino D2 šaltinis.
Voveraičių nauda
- Voveraitėse yra chinomanozės – biologiškai aktyvios medžiagos, galinčios sunaikinti nariuotakojus ir kirmėles;
- Dėl didelio vitamino A kiekio grybai yra puiki akių ligų profilaktika, padeda gydyti aklumą, atkuria akies gleivinę. Jos turi teigiamą poveikį plaukų, nagų ir odos būklei;
- Svarbi voveraičių savybė yra ta, kad jos nekaupia radioaktyviųjų medžiagų, o, priešingai, šalina radionuklidus iš žmogaus organizmo. Todėl voveraitės yra puikus produktas vėžio profilaktikai ir kovojant su uždegiminėmis ligomis.
Kiek virti voveraites?
Šio tipo grybai išverda gana greitai. Laikas priklauso nuo gaminimo tikslo. Sriubai ir užšaldymui virimo laikas užtruks apie 15 minučių. Kepimui – 5 min. Visais kitais atvejais – 20 min.


Virtos voveraitės
Ingredientai
Paruošimas
- Voveraites sudėkite į puodą.
- Užpilkite šaltu vandeniu, dvigubai didesniu nei pačių grybų tūris (1 puodeliui voveraičių, 2 stiklinėms vandens).
- Įberkite šiek tiek druskos. Druskos dėti nereikia, jei išvirus grybus planuojate naudoti kituose patiekaluose, kuriuos gamybos procese reikia sūdyti.
- Voveraites virkite apie 15-20 minučių ant vidutinės ugnies.
- Virimo metu atsiradusias putas reikia periodiškai šalinti.
- Voveraitėms išvirus, vandenį nupilkite per kiaurasamtį.
Pastabos

Rekomenduojame pasigaminti:
Kaip laikyti?
Voveraičių galiojimo laikas yra trumpas. Šviežius grybus šaldytuve galima laikyti ne ilgiau kaip tris dienas. O virtas – iki penkių dienų.
Grybus taip pat galima džiovinti ir užšaldyti. Pirmuoju atveju būtina džiovinti neplautus ir ne aukštesnėje kaip 50°C temperatūroje. Tokių grybų tinkamumo laikas yra treji metai. Antruoju atveju geriau užšaldyti po išankstinio virimo. Tinkamumo laikas šaldytuve yra ne daugiau kaip vieneri metai.