Mus rasite
Kodėl tinsta akių vokai?
Patinęs akies vokas @būvis.lt nuotrauka

Sveikata

Kodėl tinsta akių vokai?

Akių vokų patinimas vadinamas blefaritu. Jis gali atsirasti dėl labai įvairių priežasčių. Svarbiausia yra neignoruoti simptomų. Kuo ilgiau bus delsiama – tuo didesnė tikimybė, kad maža liga – virs didele ir sunkiai įveikiama.

Akių vokai gali tinti dėl kelių skirtingų priežasčių. Straipsnyje aptarsime dažniausias.

Uždegiminės priežastys

• Vokų uždegimas (blefaritas). Tai dažniausia akių vokų tinimo priežastis. Ją gali sukelti bakterijos, virusai ar parazitai. Blefarito simptomai: vokų paraudimas, patinimas, niežėjimas, pleiskanojimas, plutelės ant blakstienų.

• Miežis. Tai nedidelis, skausmingas pūlinys, atsirandantis ant voko krašto. Miežį sukelia bakterinė infekcija. Simptomai: skausmingas, raudonas guzelis ant voko krašto, vokų paraudimas ir patinimas.

• Chalazionas. Tai yra kieta cista, kuri susidaro voko riebalinėje liaukoje. Chalazioną sukelia užsikimšusi liauka. Simptomai: be skausmo atsirandantis guzelis ant voko, vokų paraudimas ir patinimas.

• Konjunktyvitas. Junginės (plonos membranos, dengiančios baltąją akies dalį ir apatinę voko pusę) uždegimas. Konjunktyvito simptomai: akių paraudimas, niežėjimas, ašarojimas, vokų patinimas.

• Akiduobės uždegimas. Kaip ir išduoda pavadinimas, tai akiduobės (erdvės už akies) uždegimas. Akiduobės uždegimo simptomai: akių vokų patinimas, skausmas akies orbitoje, akių judesių apribojimas, karščiavimas.

Akių vokų uždegimas

Akių vokų uždegimas @būvis.lt iliustracija

Alerginės priežastys

• Alergijos. Alergija žiedadulkėms, dulkių erkutėms, gyvūnų pleiskanoms ar kitiems alergenams gali sukelti akių vokų patinimą, paraudimą, niežulį ir ašarojimą.

• Vabzdžių įkandimai. Vabzdžių įkandimai į voką gali sukelti vietinį patinimą, paraudimą ir skausmą.

Kitos priežastys

• Akių sausumas. Sausos akys gali sukelti vokų dirginimą ir patinimą.

• Pervargimas. Pervargimas ir miego trūkumas gali sukelti akių vokų patinimą.

• Hormoniniai pokyčiai. Hormoniniai pokyčiai menstruacinio ciklo metu ar menopauzės metu taip pat gali sukelti akių vokų patinimą.

• Tam tikri vaistai. Kai kurie vaistai, pavyzdžiui, steroidai ir kraujospūdį mažinantys vaistai, gali sukelti akių vokų patinimą kaip šalutinį poveikį.

• Sunkios sveikatos būklės. Kai kurios sunkios sveikatos būklės, pavyzdžiui, inkstų liga ir skydliaukės liga, irgi gali sukelti akių vokų patinimą kaip vieną iš simptomų.

• Jei pastebėjote akių vokų patinimą – svarbu kreiptis į gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros specialistą, kad jis nustatytų priežastį ir gautumėte tinkamą gydymą.

Ar reikia gydyti akių patinimą?

Gydytojas apžiūrės jūsų akis, paklausinės apie simptomus, žinoma, gali tekti atlikti tyrimus, kurie padės tiksliai identifikuoti problemą.

Priklausomai nuo priežasties, gydymas gali būti skiriant vieną iš kelių skirtingų metodų. Kai kuriais atvejais jie gali būti derinami net ir keli. Kartais yra skiriami lokalizuoti kremai ar tepalai. Jie gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą. Jei skausmas stiprus, gali būti skiriami geriamieji vaistai, tokie kaip skausmą malšinantys vaistai ar priešuždegiminiai vaistai.

Jei tinimą sukelia bakterinė infekcija, bus skiriami antibiotikai. Aišku, jei patinimą sukelia alergija, bus skiriami antihistamininiai vaistai. Galiausiai, jei tinimą sukelia sausos akys – bus skiriamos dirbtinės ašaros.

Svarbu įvertinti tai, kad ši informacija yra bendro pobūdžio ir negali pakeisti gydytojo konsultacijos. Jei jaučiate/matote akių vokų patinimą – kreipkitės į savo gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros specialistą, kad gautumėte individualų dėmesį, Jums bus atlikta patikra ir paskirtas gydymas.

Skaityti toliau

Dalinuosi apie tai, ką žinau.Aš ieškau ne daug skaitytojų, o tam tikro skaitytojų skaičiaus - Juan Goytisolo

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų