Laisvalaikis
Kai kurie žmonės į batutą žiūri su šypsena ir mano, kad tai tiesiog vaikų pramoga. Tačiau kas nutiktų, jei šokinėjimas taptų jūsų kasdienybe? Ar išties tramplynas gali būti ne tik linksmas laisvalaikio užsiėmimas, bet ir sveikatai naudinga veikla? Pažvelkime į populiariausius mitus ir realybę. Kasdienis šokinėjimas gali atrodyti kaip per didelis krūvis, ypač tiems, kurie nėra pratę prie…
Nors vertikalusis blizgiavimas — senas žvejybos būdas tačiau per paskutiniuosius dešimtmečius jis visiškai nublanko prieš avižėles.
Atraskite geriausius Lenkijos vandens parkus: TOP 10 populiariausių parkų Lenkijoje. Vasara ar žiema, Lenkija kviečia jus į nepakartojamą vandens pramogų pasaulį.
Lydekos — vienos iš vertingiausių žuvų, gyvenančių mūsų vandenyse. Ir kaip maisto produktas, ir kaip biomelioratoriai, nes ten, kur nėra šių plėšrūnių, smarkiai padaugėja menkaverčių žuvų (pūgžlių, dyglių, saulažuvių).
Gal dėl to, kad gyvename lygumų krašte ir aukščiausia kalva nė nesiekia 300 m aukščio, mus, lietuvius ypatingai žavi kalnuotos vietovės. Tad tiems, kurie kelionėse nepraleidžia progos pasimėgauti gamtos grožiu, sąrašas gražiausių tarpeklių, kuriuos galime išvysti Europoje.
Vokietijos šiaurėje apstu ne tik įdomių istorinių vietovių, gražių miestų, bet ir kerinčios gamtos kampelių, o visos Europos vaikus vilioja net du didžiuliai pramogų parkai.
Baltijos jūra viena iš gėliausių jūrų pasaulyje. Neva, Vysla, Nemunas ir kitos upės atneša daug gėlo vandens, todėl, jei ties Skagerako ir Kategato sąsiauriais vandens druskingumas 15—20 promilių, tai Botnijos ir Suomių įlankose — tik 2—3, o ties Palanga — apie 6—7 promiles.
Prieš pradedant skaityti šį straipsnį, norėtumėm atkreipti Jūsų dėmesį į tai, jog jis parašytas 1935 m. todėl ir pavadinimas “Minagai” šiomis dienomis nebenaudojamas. Tai kelios rūšys žuvų, gyvenančių mūsų vandenyse, kurios vadinamos negėmis. Nors informacija senoka ir kiek netiksli, kas liečia klasifikavimą, tačiau tai kol kas išsamiausias šių žuvų aprašymas iki šiol patekęs į mūsų akiratį.
Svarbiausias organas, tiekiantis žuvims deguonį — žiaunos, kuriose yra daugybė kraujo indų. Papildomi kvėpavimo organai — tai purkštuvai (juos galvoje prieš akis turi rykliai rajos), labirintas (oro ertmė su kraujo indais), plaukiojimo pūslė, žarnynas.
Kartuolė (Rhodeus sericeus) — karpinių šeimos žuvis. Europoje, — gyvena tik viena gentis, o vienintelė jos atstovė — paprastoji kartuolė. Ji panaši į nedidelį karosėlį.
Karosai labai paplitusios žuvys mūsų ežeruose, upėse, senvagėse, tvenkiniuose. Jie auga netgi pelkėse, kūdrose.