Mus rasite
Šveicarijos gamtos įdomybės
Lankytinos vietovės Šveicarijos gamtoje @būvis.lt iliustracija

Gamta

TOP10: Šveicarijos gamtos įdomybės

Kalbant apie Šveicariją sunku prieš akis neįsivaizduoti to idiliško atviruko su žaliuojančiomis Alpių pievomis, krištolo skaidrumo ežerų lopinėliais ir tolyje baltas kepures užsimaukšlinusiomis viršukalnėmis. Atrinkome 10 įdomiausių vietovių Šveicarijos gamtoje.

Reino krioklys

Šniokščiantis, riaumojantis vanduo, krentantis iš 23 metrų aukščio – tai Reino krioklys, esantis Šveicarijos Šafhauzeno miestelyje netoli Vokietijos sienos. Tačiau bene labiausiai krioklys stebina savo pločiu – jis siekia 150 metrų. Be to, Reino krioklys yra labai galingas – per sekundę čia prateka apie 700 000 litrų vandens!

Reino krioklys

Reino krioklys

Lauterbrunnen slėnis

Lauterbrunnen slėnis dar vadinamas 72 krioklių slėniu, mat šiame vaizdingame gamtos kampelyje veržiasi būtent 72 krioklių vanduo. Slėnyje tarp masyvių uolų įsispraudusios idiliškos Alpių pievos bei nedideli jaukūs kaimeliai. Iš visų slėnio krioklių įspūdingiausias yra Staubbach krioklys, krentantis nuo uolos iš daugiau nei 300 m aukščio. Tai yra vienas aukščiausių laisvo kritimo krioklių Europoje.

Lauterbrunnen slėnis

Lauterbrunnen slėnis

Arės tarpeklis

Netoli Meiringeno, Šveicarijos centrinėje dalyje, driekiasi vaizdingas Arės tarpeklis (Aareschlucht). Ypatingai siauras tarpeklis savo siauriausioje vietoje yra vos 1 metro pločio. 19 amžiuje Arės tarpeklyje buvo įrengti tilteliai ir takeliai, iš viso maždaug 1,4 km ilgio maršrutas norintiems pasigrožėti įspūdinga gamta.

Alečo ledynas

Didžiausias Alpėse ledo telkinys – tai Šveicarijos Valais regione esantis Alečo (Aletsch) ledynas. Čia ledu padengtas apie 120 km² plotas. Alečo ledynas, nusidriekęs apie 23 km, yra įtrauktas į UNESCO gamtos paveldo sąrašą.

Ženevos ežeras

Šveicarija neturi priėjimo prie jūros, tad Ženevos ežeras, dar vadinamas Lac Leman, yra pamėgta šveicarų atostogų vieta. Ežeras driekiasi Šveicarijos ir Prancūzijos teritorijose, o jo šiaurinėje pakrantėje baltuoja Alpių karalius Montblanas ir kitos viršukalnės.

Ženevos ežeras

Ženevos ežeras

Lavo vynuogynai

Pietiniame Ženevos ežero šlaite raizgosi Lavo (Lavaux) vynuogynų terasos. Sakoma, kad Lavo regiono vynuoges subrandina trys saulės: t.y. tikrieji saulės spinduliai, nuo ežero paviršiaus atsispindintys spinduliai ir akmeninėse terasų sienelėse sukaupta šiluma.

Materhornas

Piramidės formos Materhorno (Matterhorn) viršukalnė – tai vienas iš Šveicarijos simbolių. Ši didžiulė viršukalnė matoma iš tolo ir sunkiai supainiojama su kokiu nors kitu kalnu. Be to, tai tikras iššūkis net ir patyrusiems Alpinistams. Lyniniu keltuvu, kylančiu nuo Zermatt, galima užkilti į greta esantį kitą kalną – Mažąjį Materhorną (Klein-Matterhorn). Tačiau pavadinimas „mažasis“ čia nelabai tinka, mat ši apžvalgos aikštelė yra aukščiausia Šveicarijoje.

Materhorno viršukalnė

Materhorno viršukalnė

Ledo paviljonas

Jei kada nors norėjote pamatyti, kaip atrodo ledynas iš vidaus, verta užsukti į Alalino ledo paviljoną. Ši ledyno grota yra Saas-Fee regione. 3500 m aukštyje esanti ledo grota susiformavo prieš tūkstančius metų. Tiesa, keliaudami į ledo paviljoną nepamirškite pasiimti šiltų rūbų. Netoli paviljono yra aukščiausiai pasaulyje įsikūręs besisukantis restoranas, iš kurio atsiveria panoraminis vaizdas virš Saas slėnio.

Oešineno ežeras

Melsva Oešineno ežero (Oeschinensee) akis, įsispraudusi tarp stačių uolų, žvelgia į dangų Šveicarijos Bernese Oberland kantone. Ežero vanduo yra krištolo skaidrumo, mat jį maitina nuo aplinkinių viršukalnių nutirpusio sniego ir ledo vanduo, srūvantis kalnų upeliais. Šis ežeras tyvuliuoja 1500 m aukštyje kalnuose, o jo gylis viršija 50 m. Vaizdingos ežero pakrantės yra pamėgtos kalnų žygeivių. Iš Kandersteg iki ežero galima užkilti keltuvu.

Oešineno ežeras

Oešineno ežeras

Šv.Beato urvas

Įspūdingas olų labirintas – iš viso apie 14 km – driekiasi Šveicarijos Berno kantone, netoli Tuno (Thun) ežero. Šiose olose apstu stalagmitų ir stalaktitų, o įspūdį sustiprina požeminiai tarpekliai, kriokliai ir ežerai. Legenda pasakoja, jog šis urvas buvo pavadintas vienuolio Beato garbei. Ši vienuolis kadaise įveikęs urve tūnojusį drakoną.

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų