Sodas ir daržas
Kaip prižiūrėti gėlę Anturis?
Pagal
Anturiai (dar žinomi kaip flamingos gėlės) yra populiarūs kambariniai augalai, vertinami dėl ryškiaspalvių žiedynų ir blizgančių lapų.
Jie gana nereiklūs, tačiau norint, kad žydėtų gausiai ir ilgai, reikia skirti šiek tiek dėmesio.
Apšvietimas:
Anturiams reikia ryškios, netiesioginės šviesos. Venkite tiesioginių saulės spindulių, nes jie gali nudeginti lapus. Puiki vieta augalui – rytinė arba vakarinė lango pusė.
Temperatūra:
Ideali temperatūra anturiams yra 18-22°C. Jie nemėgsta staigių temperatūros svyravimų ir skersvėjų. Venkite laikyti augalą šalia šildymo prietaisų ar oro kondicionierių.
Laistymas:
Anturius reikia laistyti reguliariai, tačiau saikingai. Leiskite viršutiniam dirvožemio sluoksniui tarp laistymų šiek tiek išdžiūti. Naudokite kambario temperatūros, minkštą vandenį. Venkite perlaistymo, nes tai gali sukelti šaknų puvimą.
Drėgmė:
Anturiams patinka drėgna aplinka. Padidinti oro drėgmę galite reguliariai apipurškiant augalą vandeniu arba pastatant vazoną ant padėklo su keramzitu ir vandeniu.
Tręšimas:
Tręšti anturius reikia vegetacijos periodu (nuo pavasario iki rudens) kas 2-3 savaites skystomis trąšomis, skirtomis kambarinėms gėlėms. Žiemą tręšimą galima sumažinti iki 1 karto per mėnesį.
Persodinimas:
Jaunus anturius reikia persodinti kasmet, o vyresnius – kas 2-3 metus. Naujas vazonas turi būti šiek tiek didesnis už seną. Naudokite lengvą ir purią dirvožemio mišinį, skirtą kambarinėms gėlėms.
Ligos ir kenkėjai:
Anturius gana atsparus ligoms ir kenkėjams. Tačiau kartais gali užpulti amarai, skydmarės ar voratinklinės erkės. Pastebėjus kenkėjų, augalą reikia apdoroti insekticidu.
- Amarai: Maži, siurbiantys vabzdžiai, kurie minta augalo sultimis. Juos galite pastebėti ant lapų ir stiebų. Amarai gali sukelti lapų deformaciją ir silpninti augalą;
- Skydeliai: Plokšti, apvalūs vabzdžiai, prisitvirtinantys prie lapų ir stiebų. Skydeliai taip pat minta augalo sultimis ir gali sukelti lapų kritimą;
- Miltligės: Balti vabzdžiai, kurie gyvena ant lapų ir stiebų. Miltligės silpnina augalą ir gali sukelti lapų deformaciją;
- Rudos dėmės ant lapų: Rudos dėmės ant lapų gali būti grybelinės ligos požymis. Ją sukelia per didelė drėgmė arba perlaistymas;
- Šaknų puvinys: Šaknų puvinys atsiranda dėl perlaistymo. Šios ligos požymiai yra vystantys lapai ir stiebas.
Papildomi patarimai:
- Nuvytusius žiedlapius ir pageltusius lapus reguliariai pašalinkite;
- Kartkartėmis nuvalykite dulkes nuo lapų drėgna šluoste;
- Jei pastebėjote, kad augalas prastai auga arba nustojo žydėti, peržiūrėkite priežiūros sąlygas.
Laikydamiesi šių paprastų taisyklių, galėsite džiaugtis gražiu ir ilgai žydinčiu anturiu savo namuose.
Svarbu: Šiame straipsnyje pateikiama bendro pobūdžio informacija apie anturių priežiūrą. Konkretūs patarimai gali skirtis priklausomai nuo augalo veislės ir auginimo sąlygų.