Mus rasite
Ką aplankyti Norvegijoje?
Ką aplankyti Norvegijoje? @būvis.lt iliustracija

Kelionės

TOP10: lankytinos vietos Norvegijoje

Išskirti 10 svarbiausių lankytinų vietų Norvegijoje nėra taip jau paprasta. Ši šalis siūlo neribotus gamtos atradimus, kuriuos paįvairina šiaurietiškai jaukūs medinių namukų nutūpti miestukai, susispietę fiordų pakrantėse.

Geirangerio fiordas

Praktiškai be jokios konkurencijos Geirangerio fiordui galima atiduoti gražiausios ir populiariausios turistų lankomos vietos Norvegijoje titulą. Plaukimas 20 km tarp stačių uolų ir krentančių krioklių išsirangiusiu Geirangerio fiordu nepalieka abejingų.

Geirangerio fiordas

Geirangerio fiordas

Bryggen krantinė Bergene

Norvegijos vakarinėje pakrantėje įsitaisęs Bergenas garsėja kaip vienas lietingiausių miestų Europoje. Tačiau nuolat susitelkiantys ir išsisklaidantys lietaus debesys anaiptol neišbaido turistų, atvykstančių pasigrožėti Bryggen krantinėje sutūpusiais įvairiaspalviais mediniais namukais (tai Bergeno vizitinė kortelė!), pasidairyti po apylinkes nuo Floyeno ir Ulrikeno kalnų ar pasimėgauti šviežių jūros gėrybių gausa žymiajame Bergeno žuvų turguje.

Nidaroso katedra Trondheime

Didinga Nidaroso katedra tarsi nesiderina su ramiu ir kiek apsnūdusiu Trondheimu, trečiuoju pagal dydį Norvegijos miestu. Matyt, ne gausiai išpuošti gotikiniai bokštai ar įspūdingas vitražas-rožė nuo seno traukė piligrimus. Nidaroso katedra pastatyta ant Šv.Olafo kapo, dėl to viduramžiais čia maldininkai plūsdavo kone taip pat gausiai kaip į Jeruzalę. Spalvingi Trondheimo prieplaukos sandėliai, sustatyti ant polių, muzikos instrumentų ir roko muzikos muziejai – tai dar kelios įdomios vietos mieste, kuris buvo pirmoji Norvegijos sostinė.

Nidaroso katedra Trondheime

Nidaroso katedra Trondheime

Preikestolen uola

Bene labiausiai Lyse fiordą garsina uola, pavadinta Sakyklos vardu (norvegiškai – Preikestolen). Tarsi virš bedugnės (iš tikrųjų – apie 600 m virš fiordo paviršiaus) pakibusi stačiakampio formos uola itin vilioja keliautojus, trokštančius pabuvoti „ant pasaulio krašto“. Nuo uolos atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai.

Preikestolen uola

Preikestolen uola

Vigelando parkas Osle

Gustavo Vigelando skulptūros, sutelktos viename iš Oslo parkų, itin tikroviškai vaizduoja žmonių emocijas ir jausmus. Pasidairę po parką išvysite šildančią meilę, akmeninius neapykantos ir pagiežos veidus, motinišką rūpestį ar stingdančią kančią.

Vigelando parkas Osle

Vigelando parkas Osle

Heddal medinė bažnyčia

Stavkirkės – tai unikalios medinės Norvegijos bažnyčios, kurių išlikę ne tiek ir daug, apie 30. Didžiausia iš jų, Hedalio stavkirkė yra Telemarko regione Norvegijos pietuose. Ši trinavė medinė bažnyčia buvo pastatyta dar 13 amžiuje. Anot legendos, ją penki vyrai sukirto vos per tris dienas.

Didžiausia medinė bažnyčia Norvegijoje

Didžiausia medinė bažnyčia Norvegijoje @LiveJournal

Alesundas

Keliose pakrantės salose įsitaisęs Alesundas neretai vadinamas gražiausiu Norvegijoje miestu. Spalvingi namai, išsirikiavę prie pat vandens, tai patvirtina. O kur dar jachtų burės, baltuojančios Alesundo prieplaukose.

Alesundas

Alesundas

Briksdalio ledynas

Briksdalio ledyno (Briksdalsbreen) liežuvis ir jo apylinkės (Jostedalio ledyno nacionalinis parkas) primena nežemišką vietovę: melsvą ledą supa mėnuliškos išvaizdos uolos. Briksdalio ledynas yra viena iš 22 Jostedalio ledyno (kuris yra didžiausias Europos žemyninėje dalyje) atšakų, labiausiai lankoma turistų.

Briksdalio ledynas

Briksdalio ledynas @daeu.eu

Trolių laiptai

Viena žymiausių Norvegijoje kalnų perėjų pavadinta Trolių laiptais (Trollstigen). Šis įspūdingas kalnų kelias yra apsuptas rūke skęstančių kalnų viršūnių ir šniokščiančių krioklių. Trolių laiptai (arba kelias Nr.RV63) nuo spalio iki gegužės mėnesio yra uždaromas saugumo sumetimais.

Trolių laiptai

Trolių laiptai

Trumsė

Šiaurės Norvegijos sostine tituluojama Trumsė garsi ne tik modernia, palapinę primenančia katedra. Trumsę renkasi keliautojai, norintys išvysti Šiaurės pašvaistę, kuri geriausiai čia yra matoma žiemos mėnesiais.

Šiaurės Norvegijos sostinė

Šiaurės Norvegijos sostinė

Nuotraukos: nordictravel.ua

Skaityti toliau

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų