Mus rasite
8 geriausi filmai su Tomu Kruzu
8 filmai su Tomu Kruzu @būvis.lt iliustracija

8 filmai

8 geriausi filmai su Tomu Kruzu

Amerikiečių aktorius Tomas Cruise’as gimė ir užaugo neturtingoje šeimoje. Būdamas 18 metų jis persikėlė į Niujorką, kur pradėjo bandyti save beveik kiekvienuose kino kastinguose, kuriuos tik galėjo rasti. 1981 metais aktorius debiutavo filme „Begalinė meilė“. Po dvejų metų Tomas Cruise’as tapo atpažįstamas dėl pagrindinio vaidmens filme „Rizikingas verslas“. Devintojo dešimtmečio pabaigoje jis vaidino svarbiuose filmuose „Pinigų spalva“ ir „Lietaus žmogus“, o už filmą „Gimęs liepos 4-ąją“ gavo pirmąjį „Auksinį gaublį“ ir tapo „Oskaro“ nominantu. Sėkmės viršūnę aktorius pasiekė dėl vaidmens šnipų trileryje „Neįmanoma misija“. Prisiminkime kitus populiarius projektus su jo dalyvavimu, sutelkdami dėmesį į IMDb reitingą.

Lietaus žmogus (1988)

Kadras iš filmo Lietaus žmogus (1988)

Lietaus žmogus / Rain Man (1988)

Miršta savimylos jauno verslininko Charlie Babbitto tėvas. Tik tada šis sužino, kad tėvas visą palikimą paliko jo autizmu segančiam broliui Raymondui, turinčiam nepaprastų matematinių sugebėjimų, apie kurį jaunuolis nė nenutuokė. Jie abu keliauja per visą šalį, vis labiau pažindami vienas kitą.

Ties riba į rytojų (2014)

Filmo kadras Ties riba į rytojų (2014)

Ties riba į rytojų / Edge of Tomorrow (2014)

Netolima ateitis. Žemę niokoja žiauri ateivių rasė. Žmonės bando priešintis, tačiau atrodo, kad visos pastangos perniek. Artėjant neišvengiamai baigčiai, žemiečių armijos vadai į kovos sūkurį siunčia vis naujus karius. Vienas iš jų – pulkininkas leitenantas Bilas Keidžas. Kaip ir kiti likimo broliai, kova jam tęsiasi neilgai: vos patekęs į mūšį, Bilas žūsta. Tačiau nutinka keistas dalykas – Bilas atgimsta, ir vos atsipeikėjęs gauna įsakymą ruoštis išvykti į kovos lauką. Tai pačiai istorijai pasikartojus dar kelis kartus Bilas suvokia patekęs į laiko kilpą. Tačiau sulig kiekviena kova, sulig kiekviena mirtimi karys tobulėja ir sužino vis daugiau naujų dalykų, kurie dėliojasi į vieną didelį paveikslą. Kokį? Bilas to dar nesuvokia.

Magnolija (1999)

Kadras iš filmo Magnolija (1999)

Magnolija / Magnolia (1999)

Garsųjį televizijos prodiuserį Earl’ą Partridge’ą pakerta vėžys. Senukas guli mirties patale. Jo žymiai jaunesnė ir neištikima žmona Linda, ištekėjusi tik dėl pinigų, niekaip nesugeba suvaidinti gailesčio ir užuojautos artėjant didžiulei nelaimei. Ji netgi nori surasti narkotikų, kad kuo greičiau palengvintų savo vyro gyvenimą. Tuo tarpu, mirštančios garsenybės prižiūrėtojas Philas stengiasi padaryti viską, kad išpildytų paskutinį jo norą – susitaikyti su gerokai atitolusiu arogantišku sūnumi Franku, kuriam svarbiausia šiam gyvenime karjera. Dėl savo laidos, kurios metu vyriškai auditorijai jis aiškina kaip reikia teisingai “kabinti” merginas, jis beveik nekreipia dėmesio į savo artimųjų problemas.

Plačiai užmerktos akys (1999)

Kadras iš filmo Plačiai užmerktos akys (1999)

Plačiai užmerktos akys / Eyes Wide Shut (1999)

Sužinojęs apie žmonos seksualines fantazijas ir romaną su paslaptingu jaunuoliu, Niujorko psichologas pradeda savo seksualinę odisėją. Tai istoriją apie seksą ir meilę, iš to ištekantį “pasitikėjimą prieš pavydą”, “tikėjimą prieš nusivylimą”, “monogamiją prieš neištikimybę”.

Interviu su vampyru (1994)

Kadras iš filmo Interviu su vampyru (1994)

Interviu su vampyru / Interview with the Vampire (1994)

Beribės žinios, ypatinga galia, nemirtingumas. Kad tai turėti – reikia kiekvieną naktį žudyti. Tokią tiesą jaunam reporteriui sutarto interviu metu atskleidžia malonios išvaizdos vampyras. Jis pasakoja apie savo gyvenimą, trunkantį 200 metų… Aistringos meilės istorijos ir skaudžios netektys, išdavystės ir amžina vienatvė. Jo draugai ir meilužiai palieka šį pasaulį, o nemirtingam vampyrui lieka nenumaldomas kraujo troškimas.

Paskutinis samurajus (2003)

Kadras iš filmo Paskutinis samurajus (2003)

Paskutinis samurajus / The Last Samurai (2003)

1876-ieji. Kapitonas Natanas Algrenas, gerbiamas JAV armijos karininkas veteranas, gyvena šlovingos praeities prisiminimais. Kadaise jis rizikavo gyvybe dėl savo šalies ir piliečių, žinojo, kas yra draugystė, atsidavimas, auka, tačiau laikai nuo JAV pilietinio karo pabaigos gerokai pasikeitė. Pragmatizmas pakeitė drąsą, nuo žemės paviršiaus išnyko tokios vertybės kaip pasiaukojimas ir garbė. Natanas Algrenas jaučiasi prarandąs savo sielą, nesuvokiąs modernėjančio pasaulio, nerandąs jame vietos.

Kitame pasaulio krašte tokios pat mintys ramybės neduoda kitam kariui. Tai Katsumoto – garbingiausias samurajų kovotojas. Vakarietiškos tradicijos, modernaus pasaulio atributai – telegrafo linijos, geležinkeliai – viskas, atrodo, tik griauna tas dvasines vertybes, kurias vertino samurajai ir už kurias ištisus šimtemčius kovojo. Vertybes, kurių laikosi ir kurios tebėra tokios pat svarbios nepailstančios sielos kariui Katsumoto.

Užmirštieji (2013)

Kadras iš filmo Užmirštieji (2013)

Užmirštieji / Oblivion (2013)

Tolimoje ateityje, prieš 60 metų Žemės planetą užpuolė ateiviai. Žmonija karą laimėjo, tačiau prarado savo gimtąją planetą. Žemės paviršius neatpažįstamai suniokotas, o jame knibžda Žemę užpuolę ateiviai. Išgyvenę žmonės buvo priversti evakuotis ir slapstytis padangėse. Jak’as dirba Žemės paviršių ginančių zondų mechaniku. Vienas iš jo prižiūrimų zondų sugenda todėl, Jak’as yra priverstas leistis į žemę, kur avarijos vietoje vyras randa paslaptingą moterį. Šis atradimas priverčia Jak’ą abejoti viskuo, kuo jis iki šiol tikėjo ir suprasti, kad už utopijos debesyse ir suniokotos gimtosios žemės slypi kažkas daugiau.

Griaustinis tropikuose (2008)

Kadras iš filmo Griaustinis tropikuose (2008)

Griaustinis tropikuose / Tropic Thunder (2008)

Tagas Spydmenas yra pagrindinis naujo, brangiausio visų laikų filmo apie karą, herojus – bebaimis kovotojas džiunglių glūdumoje. Karščiu alsuojančias džiungles užplūsta Holivudo atstovai, ir kaip tyčia būtent toje neįžengiamų tropinių miškų gelmėje prasideda tikras karas.

Tagui Spydmenui, jo geram bičiuliui, taip pat veiksmo filmų herojui ir keturiskart Oskaro laimėtojui Kirkui Lazarui; komikui Džefui Portnojui, džiunglėse turinčiam atsikratyti priklausomybės nuo narkotikų bei kitiems Holivudo lepūnėliams tenka imti į rankas tikrus ginklus ir stengtis išnešti sveiką kailį.

Skaityti toliau

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų