Maistas
Kokia arbata stiprina imunitetą? Dietologai įvardijo 5 naudingiausius gėrimus
Žolelių arbatos turi daugybę vitaminų ir mineralų, padedančių stiprinti imunitetą.
Žolelių arbatos ne tik suteikia ramybę ir atsipalaidavimą po įtemptos dienos, bet ir stiprina organizmo atsparumą.
Jos gausios vitaminais, mineralais, antioksidantais ir polifenoliais, kurie palaiko imuninių ląstelių funkciją, teigia sertifikuota dietologė Kristen Kaplan ir dietologė bei žolininkė Rachel Miller.
„Pirmoji jūsų imuninės sistemos apsaugos linija – tai fiziniai barjerai, tokie kaip oda, nosies gleivinė, gerklė ir virškinimo traktas. Kai organizmas pakankamai hidratuotas, jis gali sukurti stiprų fizinį barjerą, apsaugantį nuo bakterijų ir virusų patekimo”, – sako Miller.
Be to, arbatos turi daugybę junginių, tokių kaip antioksidantai, polifenoliai, katechinai, flavonoidai ir taninai, kurie padeda sumažinti oksidacinį stresą neutralizuodami laisvuosius radikalus, paaiškina Kaplan.
Specialistės įvardijo 5 arbatos rūšis, kurios padės stiprinti imunitetą:
1. Moringa
Ši arbata kilusi iš Indijos. Moringa laikoma sveikiausiu augalu pasaulyje. Arbata gaminama iš moringos lapų, dažnai vadinamų „stebuklinguoju medžiu” dėl plataus sveikatai naudingų savybių spektro, teigia Kaplan. Šio medžio lapuose gausu pagrindinių maistinių medžiagų, vitaminų ir antioksidantų, todėl moringos arbata yra puikus pasirinkimas bendrai sveikatai stiprinti.
2. Ciberžolė
Ciberžolės arbata pirmą kartą atsirado Japonijoje, kur ciberžolės šakniastiebiai buvo sumalami ir ruošiama arbata. Šis gėrimas iki šiol populiarus visame pasaulyje. Ciberžolės arbata garsėja stipriomis priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis, pirmiausia dėl aktyvaus junginio kurkumino. Kurkuminas padeda mažinti uždegimą organizme ir suteikia galingą antioksidacinę apsaugą.
3. Žalioji arbata
Žalioji arbata garsėja dideliu antioksidantų, ypač katechinų, kiekiu, kurie turi daug naudos sveikatai: mažina lėtinių ligų riziką, spartina medžiagų apykaitą, gerina smegenų funkcijas, palaiko širdies sveikatą, mažina cholesterolio lygį. Kasdienis žaliosios arbatos vartojimas – puikus būdas stiprinti imunitetą ir gerinti bendrą savijautą.
4. Erškėtrožė
Erškėtrožė, kaip ir daugelis vaisinių arbatų, turi daug vitamino C. Be to, erškėtrožių arbata yra gausi kitų vitaminų ir antioksidantų, padedančių stiprinti imuninę sistemą.
5. Šeivamedis
Šeivamedyje yra unikalių junginių, vadinamų polisacharidais, kurie skatina imuninę sistemą efektyviau reaguoti į patogenus. Jei norite šiek tiek sustiprinti savo imunitetą, pasiruoškite puodelį šeivamedžio arbatos.
Imuniteto stiprinimas – tai ne tik kasdienės rutinos dalis, bet ir savotiškas malonumas, kai galime rinktis iš daugybės skanių ir naudingų gėrimų. Žolelių arbatos, kaip senovės tradicijų dalis, šiandien įgyja naują prasmę, tapdamos paprastu, bet veiksmingu būdu pasirūpinti savo sveikata.
Išbandykite skirtingas arbatas, derinkite jas prie savo poreikių ir mėgaukitės šilta puodelio draugija – nes geras imunitetas prasideda nuo smulkmenų. Pasiskaitykite apie: Ramunėlių arbata: nuo sveikatos iki grožio