Mus rasite
Augalai apsaugantys nuo vabzdžių
8 augalai apsaugantys nuo vabzdžių @būvis.lt

Flora ir fauna

Augalai apsaugantys nuo vabzdžių

Kai kurie augalai turi stiprių insekticidų ir daugelį amžių naudojami vabzdžių baidymui ar naikinimui. Juos sėkmingai galima naudoti ir žygių metu. Pavyzdžiui, tokių žinomų augalų kaip ieva, pelynas, šeivamedis, bitkrėslė ir kt. pagalba galima užsitikrinti kuo ramiausią nakvynę gamtoje.

Ne visada pasiseka išvengti kraujasiurbių įkandimų. Kartais pakanka vieno uodo įkandimo, kad sugestų nuotaika ir ilgą laiką jaustume nemalonų niežulį. Tokiais atvejais pagelbės augalai.

Vaistinė kiaulpienė (Taraxacum officinale Wigg)

Naudojama pašalinti niežulį ir deginimo jausmą po įkandimo. Skaudančią vietą reikia patepti baltomis pieniškomis sultimis, kurios susikaupia nupjovus augalą, pjūvio vietoje.

Paprastoji bitkrėsle (Tanacetum vulgare)

Paprastoji bitkrėsle

Paprastoji bitkrėsle

Bitkrėslė pasižymi stipriu kvapu, kuris atbaido įvairius vabzdžius. Keli augalo stiebeliai su lapais, padėti palapinėje, užtikrins ramų miegą. Be to, bitkrėslė naudojama pašalinti nemaloniems pojūčiams po įkandimo. Tuo tikslu reikia sutrintus augalo lapus uždėti ant įkandimo vietos. Inseksticidinį poveikį taip pat turi milteliai iš bitkrėslės žiedyno ir lapų. Augalą reikia išdžiovinti šešėlyje, o paskui sutrinti. Deschambault-Grondines (Municipalité), Grondines (Secteur), chemin des Ancêtres, le jeudi 30 juillet 2009.

Gyslostis (Plantago major)

Gysločio lapai naudojami niežuliui ir deginimo jausmui pašalinti, tam reikia sutrinti augalo lapus ir pridėti prie vabzdžio įkandimo vietos. Augalo lapai taip padeda nuo mėlynių, nusibrozdinimų, nudegimų. Prieš panaudojant lapus reikia nuplauti virintu vandeniu.

Kartusis pelynas (Artemisia absinthium)

Apie insekticidines šio augalo savybes žmonės sužinojo iš paukščių. Žvirbliai ir varnėnai maitindami mažylius kartais atitempia į savo lizdus šios karčios žolės šakeles. Tokiu paprastu būdu paukščiai sunaikina paukščiukus kankinančias blusas. Kad atbaidytume vabzdžius, šviežius arba džiovintus pelynus reikia pabarstyti kambariuose. Galima pakabinti šakeles palei duris ir langus. Keli pelyno stiebeliai, padėti palapinėje, išbaidys muses ir uodus. Be to, augalas padeda pašalinti niežulį ir skausmą po vabzdžių įkandimo, užkerta kelią ištinimui. Tuo tikslu žaizdelės patepamos šviežiomis pelyno sultimis.

Vaistinė ramunėlė (Chamomilla recutita)

Vaistinėje ramunėlėje esama medžiagos, kuri, deginant augalą, atbaido vabzdžius. Kad atbaidytume uodus ir mašalus, pakanka įmesti į laužą kelis šio augalo stiebelius.

Paprastoji ieva (Padus avium)

Paprastoji ieva

Paprastoji ieva

Seniai pastebėta, kad kambaryje, kuriame stovi žydinčios ievos stiebai, sumažėja musių. Ir tai nėra atsitiktinumas. Ievos lapai ir žiedai išskiria ypatingas biologiškai aktyvias lakias medžiagas fitoncidus, kurie pražūtingai veikia mikroorganizmus ir vabzdžius. Naudingos ievos savybės panaudojamos ir buityje: šakelės dedamos į patalpas, sandėliukus, svirnus. Jų kvapas išvaiko vabzdžius. Štai dėl ko patyrę turistai yra linkę stovyklauti netoli ievų. Naudinga pabarstyti šviežių lapų palapinėje ar pakabinti ties įėjimu kelias šakeles.

Gailis (Ledum palustre)

Kad atbaidytume ir sunaikintume kraujasiurbius vabzdžius, reikia deginti gailiaus šakeles. Reikia pažymėti, kad gailius pasižymi aštriu, kvaitinančiu kvapu ir yra nuodingas: sukelia šleikštulį, galvos svaigimą ir galvos skausmus. Apsaugo patalpas nuo vabzdžių-parazitų. Po kontakto su gailiumi reikia kruopščiai su muilu nusiplauti rankas.

Čiobrelis (Thymus serpyllum)

Avicena patardavo naudoti čiobrelius įkandus vapsvoms ir bitėms. Žiedai ir lapai sutrinami ir pridedami prie žaizdelių.

Skaityti toliau

Naujienos iš interneto

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų