Mus rasite
Bauda už greičio viršijimą 2024
Baudos už greitį @būvis.lt iliustracija

Aktualijos

Bauda už greičio viršijimą 2024

Siekdamos kovoti su pavojingu elgesiu keliuose, valdžios institucijos įvedė baudas už greitį, kurių dydžiai priklauso nuo viršytos greičio ribos. Baudos skiriamos vairuotojams, turintiems daugiau kaip 2 metus stažo, pradedantiesiems vairuotojams, krovinių vežėjams, bei neturintiems teisės vairuoti.

Baudų dydžiai svyruoja nuo viršyto greičio. Be baudų, gali būti taikomas teisių vairuoti atėmimas, kurio trukmė priklauso nuo pažeidimo sunkumo.

Kokia skiriama bauda už greičio viršijimą?

Visiems vairuotojams turintiems daugiau kaip 2 metų stažą (įskaitant motociklų vairuotojus).

  • Bauda už greičio viršijimą iki 10 km/val. – įspėjimas;
  • Nuo 11 iki 20 km/val. – nuo 12 iki 30 eurų;
  • Nuo 21 iki 30 km/val. – nuo 30 iki 90 eurų;
  • Nuo 31 iki 40 km/val. – nuo 120 iki 170 eurų;
  • Nuo 41 iki 50 km/val. – nuo 170 iki 230 eurų;
  • Bauda už greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/val. – nuo 450 iki 550 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.
Baudos už greičio viršijimą

Baudos už greičio viršijimą @būvis.lt iliustracija

Pradedantiesiems, žmonių ir krovinių vežėjams

  • Bauda už greičio viršijimą nuo 31 iki 40 km/val. – nuo 120 iki 170 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo 3 iki 6 mėnesių;
  • Nuo 41 iki 50 km/val. – nuo 170 iki 230 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo 6 iki 12 mėnesių;
  • Bauda už greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/val. – nuo 450 iki 550 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo 12 iki 18 mėnesių.

Neturintiems teisės vairuoti

  • Bauda už greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/val. – nuo 450 iki 750 eurų.

Sumokėti baudą už greičio viršijimą turėtumėte ne vėliau kaip per 60 dienų nuo nustatyto pažeidimo. Baudos pranešime bus informacija apie jūsų viršytą greitį, leistiną greitį toje konkrečioje vietoje ir baudos dydį. Jei abejojate, ar gavote baudą, galite patikrinti baudas naudodami specialų įrankį – ird.lt arba ePolicija.lt.

Nepaisant baudos, už greičio viršijimą gali būti taikomas teisės vairuoti atėmimas, o šios teisės sustabdymo laikotarpis priklauso nuo pažeidimo sunkumo.

Ypatingai svarbu prisiminti, kad greičio viršijimas ne tik kelia pavojų jums ir kitiems kelių eismo dalyviams dėl galimų nelaimingų atsitikimų, bet gali lemti ir didelį finansinį nuostolį dėl griežtų baudų ir nuobaudų. Todėl būtina visuomet laikytis nustatyto leistino greičio, vairuoti saugiai ir išvengti streso bei finansinės naštos, kurią gali atnešti bauda už greičio viršijimą.

Skaityti toliau

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų