Mus rasite
Gegužės mėnesio darbai sode ir darže
Gegužės mėnulio sėjos kalendorius @būvis.lt iliustracija

Sodas ir daržas

Gegužės mėnesio darbai sode ir darže

Gegužė – pagrindinis daržininkų ir sodininkų mėnuo, nes būtent šį mėnesį klojamas pagrindas geram derliui.

Gegužės mėnesį būna tikrai šilta. Taip, šalnos dar galimos, bet dirva jau įšilusi, šviečia saulė, o vasarotojai pradeda karščiausią metų laiką – sėjos sezoną. Tačiau tai toli gražu ne vienintelė mėnesio užduotis.

Nepamirškite atsisiųsti ir išsisaugoti sodininko mėnulio kalendorių 2024 m. gegužės mėnesiui.

Ar galima bulves sodinti po gegužės 10 d.

Taip. Sodinti galima iki birželio 10 d. Tačiau čia yra niuansų – veislės turi būti ankstyvos (vėlyvos nespės subręsti), o derlius su vėlyvu sodinimu visada bus mažesnis, nes sąlygos gumbams dygti bus nepalankios – karštis ir sausra.

Ar galima pomidorų, paprikų ir baklažanų daigus sodinti anksčiau – gegužės pradžioje?

Viskas priklauso nuo oro sąlygų. Aišku, kad sodinukus reikia saugoti nuo šalnų, tačiau yra ir kita problema – dirvos temperatūra. Jei žemė dar neatšilo, nėra prasmės sodinti sodinukų – jie nežus, bet ir neaugs. Bet jei pavasaris ankstyvas ir šiltas, sodinukus į atvirą žemę galima sodinti net balandžio pabaigoje.

Ar galima lysves mulčiuoti šviežia žole?

Galite – tai vienas geriausių variantų. Pirma, žolė visada yra po ranka – galite ją skinti artimiausioje pievoje. Antra, ji virsta šienu per 2–3 dienas, o tai slopina vėlyvojo maro ir miltligės vystymąsi. Todėl žolė (šienas) bus ypač tinkama po pomidorais ir agurkais.

Skaityti toliau

Dabar Irena yra gerbiamas sodo konsultantas, rašanti straipsnius apie sodo ir daržo priežiūrą ir aktyviai dalyvauja renginiuose. Jos svajonė - kada nors parašyti savo knygą, kurioje ji galėtų pasidalinti savo išmintimi su pasauliu.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų