Mus rasite
5 geri kačių mitybos įpročiai
Kačių mitybos įpročiai @būvis.lt iliustracija

Užsakomasis straipsnis

5 geri kačių mitybos įpročiai

Kiekvienas katės savininkas žino, kaip svarbu savo augintinį maitinti sveikai ir visavertiškai. Juk, kaip sakoma, mes esame tai, ką valgome. Todėl šiandieniniame straipsnyje pateiksime penkis gerus įpročius, kurie padės užtikrinti tinkamą katės mitybą.

Suprasti kačių maistą ir jo sudedamąsias dalis

Pirmas žingsnis siekiant užtikrinti tinkamą katės mitybą – suprasti, kas yra jūsų katės maiste. Kaip ir žmonių maistas, yra įvairių rūšių kačių maisto ir kiekvienas jų turi savų privalumų ir trūkumų.

Kačių maisto sudėtyje gali būti mėsos, žuvies, grūdų, daržovių ir vaisių, taip pat vitaminų ir mineralų papildų. Svarbu rinktis maistą, kuriame yra reikiamas kiekis baltymų, riebalų ir labai mažai angliavandenių, kad katės organizmas būtų visavertis.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, ar kačių maiste nėra dirbtinių priedų ir konservantų. Daugelis kačių yra linkusios į alergijas ir odos ligas, kurias gali sukelti maiste esantys dirbtiniai ingredientai.

Kaip dažnai turėčiau maitinti savo katę?

Kitas svarbus žingsnis siekiant užtikrinti tinkamą katės mitybą – nustatyti tinkamą maistinimo dažnumą. Atsižvelgiant į katės amžių, svorį ir fizinį aktyvumą, katę gali duoti maistą nuo keturių iki net aštuonių kartų per dieną! Kuo daugiau maitinimų per dieną, tuo geriau katei. Žinoma, paros normą reikia apskaičiuoti remiantis gamintojo rekomendacijomis, tačiau jos maistinimą reikia tiksliai paskirstyti keliems valgymams per dieną.

Svarbu katei reguliariai maitinti tam tikru paros metu. Tai padės jai išlaikyti sveikus mitybos įpročius ir išvengti svorio problemų.

Porcijų norma ir katės maisto kiekio matavimas

Porcijų norma ir katės maisto kiekio matavimas yra dar viena svarbi gerų mitybos įpročių dalis. Daugelis kačių yra linkusios valgyti daugiau, nei joms reikia, o tai gali lemti antsvorį ir kitas sveikatos problemas.

Kad išvengtumėte šios problemos, patartina naudoti maisto matavimo indelius ir kontroliuoti, kiek maisto duodate savo katei. Taip užtikrinsite, kad ji gautų reikiamą kalorijų ir maistinių medžiagų kiekį, kartu išvengsite persivalgymo.

Sveiko kačių maisto pasirinkimo galimybės ir alternatyvos komerciniam kačių maistui

Yra įvairių sveiko kačių maisto variantų. Kai kurie kačių šeimininkai renkasi sausą maistą, kiti – šlapią maistą arba BARF dietą. Atminkite, kad drėgnas maistas katėms yra sveikesnis už sausą maistą. Rinkitės aukštos kokybės kačių maistą Fera.lt – https://fera.lt/slapias-kaciu-maistas/

Daugelis kačių sunkiai virškina glitimą, todėl zoo parduotuvės asortimente verta ieškoti produktų be glitimo ir grūdų. Nepamirškite, kad grūdai sukelia virškinamojo trakto ligas ir gali sukelti kačių vėžį.

Apsipirkimas gyvūnų prekių parduotuvėje ir kaip skaityti kačių maisto etiketes

Jei nusprendėte pirkti katės maistą gyvūnų prekių parduotuvėje, verta atkreipti dėmesį į skirtingus prekių ženklus ir maisto rūšis. Būtinai perskaitykite etiketes ir supraskite maisto sudedamąsias dalis, kad išsirinktumėte geriausią variantą savo katei.

Jūsų katės maisto etiketėje turėtų būti pateikta informacija apie sudedamąsias dalis, maistinę vertę ir baltymų, riebalų bei angliavandenių kiekį. Įsitikinkite, kad maitinate savo katę maistu, kuris atitinka jos mitybos reikalavimus ir kuriame nėra grūdų, dirbtinių ingredientų ir konservantų.

Geri mitybos įpročiai, padedantys išvengti katės sveikatos problemų

Geri mitybos įpročiai yra labai svarbūs jūsų katės sveikatai ir gerovei. Pravartu vengti katę permaitinti, naudoti maisto matavimo indelius ir suteikti savo katei sveiko maisto pasirinkimą.

Kiti geri mitybos įpročiai, kuriuos verta įdiegti, yra šie: užtikrinti, kad katė valgytų reguliariai tam tikru dienos metu, vengti skanėstų ir maisto nuo žmonių stalo ir kontroliuoti maisto kiekį, kurį duodate savo katei.

Apibendrinimas

Geri mitybos įpročiai yra labai svarbūs jūsų katės sveikatai ir gerovei. Sveiko ir visaverčio maisto davimas jūsų katei, reguliarus maitinimas ir maisto kiekio kontrolė – visa tai yra svarbios gerų mitybos įpročių dalys. Imdamiesi šių veiksmų galite padėti savo katei išlikti sveikai ir visavertei.

Skaityti toliau

Neužduodame klausimų, o į juos atsakome. Sudėtingus dalykus paaiškiname paprastai ir aiškiai.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų