Sveikata
Hemorojus. Kaip gydyti liaudiškomis priemonėmis?
Hemorojus – tai išangės kanalo kaverninių (panašių į kempinę) kraujagyslinių kūnų išsiplėtimas ir nusileidimas žemyn.
Pagrindiniai hemorojaus simptomai
Kraujavimas ir hemorojinių mazgų iškritimas. Kraujo iš pradžių pastebima pasituštinus (ant išmatų ar tualetinio popieriaus), o ligai progresuojant jo pasirodo ir nesituštinant. Be to, kraujavimas gausėja, todėl atsiranda mažakraujystės požymiai (bendras silpnumas, galvos svaigimas, blyškumas, oro trūkumas). Esant III-IV stadijos hemorojui, atsiranda išskyros iš išangės, niežulys.
- Kaip išvalyti kraujo dėmę iš čiužinio skaitykite čia.
Hemorojaus prevencija
Teisinga mityba. Subalansuota, gausi augalinių skaidulų, turinti mažai riebalų ir ne itin aštri dieta garantuoja darnią žarnyno veiklą bei reguliarų išsituštinimą minkštomis, gerai susiformavusiomis išmatomis. Taisyklinga mityba mažiau dirgina žarnyno gleivinę; taip pat sumažinamas dirginimas analinėje srityje.
Gyvenimo būdas. Sėdėjimas automobilyje ar gulinėjimas sofoje, darbas biuro kėdėje skatina hemarojaus atsiradimą. Dykinėjimas – visų blogybių šaknys. Hemorojus privers Jus atsikelti ir pajudėti. Pasivaikščiojimas, gimnastika, plaukimas ar važinėjimas dviračiu – geri būdai sportuoti, ko negalima būtų pasakyti apie šokinėjimą, tenisą, bėgiojimą ristele, nes tai papildomai apkrauna dubenį ir gali tik pabloginti būklę. Pasitaikius progai, lipkite laiptais ir nevažiuokite liftu, pasivaikščiokite. Judėkite, kai tik turite laiko.
Higiena. Higiena prasideda pasirenkant apatinius drabužius. Laikykitės principo, jog tik natūrali medvilnė Jums tinka visu šimtu procentų. Medvilniniai drabužėliai nedirgina odos, leidžia Jūsų odai kvėpuoti, sugeria prakaitą ir tinka skalbti virimo temperatūroje.
Hemorojaus gydymas liaudiškomis priemonėmis
Gerti po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną šermukšnių sultis.
100 g. petražolės šaknų užpilti 0,5 litro vandens. Viską 20 min. virti, indą uždengus. Gerti po 1 valg. šaukštą 3 kartus per dieną.
Išpjauti iš bulvės žvakutę ir įstatyti ją į išeinamąją angą 30 min. Kartoti kas antrą dieną.
Įplyšimus greitai užgydo propolio aliejus.
Ant gumbų dėti tarkuotas bulves ar keptą svogūną.
Rekomenduojama kasdien išgerti bent po 2 stiklines šiltų raugintų kopūstų sulčių.
Gerti špinatų sultis. Jas galima maišyti su morkų sultimis (6:10).
Kasdien geriant tūbės žiedų arbatą, galima per 2-3 dienas visiškai sustabdyti hemorojaus sukeltą kraujavimą.
Esant hemorojinių mazgų skausmui, ant jų dėkite šią košelę: susmulkintą svogūną virkite ant lėtos ugnies piene, kol jis suminkštės. Gydytis dvi savaites.
2 valgomus šaukštus alyvų aliejaus pašildyti karšto vandens vonelėje su vienu valgomu šaukštu vaško, kol vaškas ištirps. Juo tepti hemorojų.
1 valgomas šaukštas medaus, 1 valg. šaukštas boro vazelino, 1 valg. šaukštas nesūdyto sviesto ir ant peilio galo uostomojo tabako ( tinka persijota cigaretė ). Viską išmaišyti ir pertrinti per tankų sietelį. Laikyti šaldytuve. Prieš vartojant, dalį masės palaikyti kambario temperatūroje. Išeinamąją angą nuplauti šiltu vandeniu, nusausinti ir apvaliais judesiais ištepti angą, taip pat ir vidų. Uždėti marlę. Jei kraujuoja, į masę įmaišyti streptocido miltelių. Procedūrą daryti ryte ir vakare. Rezultatų nereikės ilgai laukti, tik sunormalizuokite mitybą, kad nebūtų užkietėję viduriai. Praeis skausmas ir niežulys.
Skiltelę česnako smulkiai supjaustyti ir sausame inde sudeginti iki anglies. Tada sutrinti į miltelius ir pridėti 1 arbatinį šaukštelį sviesto. Išmaišyti, kad neliktų gumuliukų. Šiuo kremu tepti hemorojų.
Kaštonų žiedai 20,0 g; Paprastųjų kraujažolių žolė 30,0 g; Trispalvių našlaičių žolė 50,0 g. 1 hemoroju-gydo-bulves Gydymas.infovalgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, 10 min. pakaitinkite vandens vonelėje, palikite 40 min. pritraukti, perkoškite ir gerkite po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.
Ramunėlių žiedai 30,0 g; Vaistinių putoklių šaknys 25,0 g; Kiaulpienių šaknys 45,0 g. 1 valgomąjį šaukštą žaliavos užpilkite stikline verdančio vandens, pakaitinkite 30 min. vandens vonelėje, aušinkite 10 min., perkoškite ir gerkite po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną.
Vidurių užkietėjimui: Kmynų vaisiai 40,0 g; Anyžių vaisiai 10,0 g; Ramunėlių žiedai 30,0 g; Pipirmėčių lapai 20,0 g; 1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, 15 min. pakaitinkite vandens vonelėje, 45 min. aušinkite, perkoškite ir gerkite po 1 stiklinę ryte ir vakare prieš valgį.
Vonelės hemorojui gydyti
40 g sravanosių šaknų užplikykite 500 ml vandens, pavirinkite 30 min. ant silpnos ugnies, perkoškite ir supilkite į vonią.
Sumaišykite po 15 g linažolių žolių, raminėlių žiedų ir kraujažolių žolių, užplikykite 1 l vandens, palikite 1–1,5 val. šiltoje vietoje pritraukti, perkoškite ir supilkite į sėdimąją vonelę (34–35 laipsnių C temperatūros).
60 g dirvinių asiūklių žolių užplikykite 3 l vandens, palikite 2 val. šiltoje vietoje pritraukti, perkoškite ir supilkite į sėdimąją vonelę (32–36 laipsnių C temperatūros).