Mus rasite
Gausiai augantys hiacintai
Augantys hiacintai @būvis.lt nuotrauka

Sodas ir daržas

Hiacintas – sodinimas, auginimas ir priežiūra

Hiacintas (Hyacinthus) yra populiarus pavasario augalas, kuris žinomas dėl savo ryškių spalvų ir malonaus aromato. Jis gali būti auginamas tiek lauke, tiek vazonuose patalpose.

Straipsnyje pateikti pagrindiniai patarimai, kaip sodinti, auginti ir prižiūrėti hiacintus.

Hiacinto sodinimas

Hiacintai mėgsta saulėtas arba šviesiai šešėlines vietas. Laikykite juos ten, kur jie gaus bent 6 valandas saulės šviesos per dieną. Šioms gėlėms reikalinga gerai drenuota dirva. Jie nemėgsta per drėgnos dirvos, nes jų svogūnėliai gali pradėti pūti. Praturtinkite dirvą kompostu ar smėliu, kad pagerintumėte drenažą.

Sodinimo procesas lauke

Sodinimas lauke turėtų būti daromas rudenį, kai dirva pradeda vėsti, bet dar nėra užšalusi. Pasodinkite svogūnėlius 10–15 cm gylyje ir 7–10 cm atstumu vienas nuo kito. Uždenkite dirvožemiu ir lengvai prispauskite.

Hiacintai žydintys mėlynai

Mėlynai žydintys Hiacintai @būvis.lt nuotrauka

Sodinimo procesas lauke vazonuose

Naudokite vazoną su drenažo skylėmis. Įdėkite svogūnėlius taip, kad viršūnės būtų virš žemės lygio. Uždenkite dirvožemiu, palikdami svogūnėlių viršūnes matomas.

Šių gėlių auginimas

Laikykite dirvą drėgną, bet ne permirkusią. Per daug drėgmės gali sukelti svogūnėlių puvimą. Laistykite reguliariai, ypač jei rudenį yra sausros. Hiacintai geriausiai auga vėsesnėse temperatūrose. Jiems reikia vėsos periodų, kad žydėtų pavasarį. Jei auginami viduje, laikykite juos vėsioje vietoje per žiemą.

Hiacintams paprastai nereikia daug trąšų. Jei dirva nėra derlinga, galite naudoti subalansuotas trąšas ankstyvą pavasarį, kai augalai pradeda augti.

Kai hiacintai baigia žydėti, nupjaukite žiedynkočius, bet palikite lapus. Lapai padeda svogūnėliui sukaupti energiją kitų metų žydėjimui.Leiskite lapams visiškai išdžiūti prieš juos pašalindami.

Hiacintus galima dauginti atskiriant svogūnėlius, kurie formuojasi aplink pagrindinį svogūnėlį. Atskirkite juos rudenį prieš sodinant. Mažesnius svogūnėlius galite sodinti atskirai, bet jiems gali prireikti kelių metų, kad pradėtų žydėti.

Įvairių spalvų Hiacintai

Įvairių spalvų Hiacintai @būvis.lt nuotrauka

Jei norite, kad hiacintai žydėtų kambaryje – galite juos priversti žydėti bet kuriuo metų laiku. Pasodinkite svogūnėlius į vazonus ir laikykite juos vėsioje, tamsioje vietoje (pvz., šaldytuve) 10–12 savaičių. Tuomet išneškite vazonus į šiltą, šviesią vietą ir laistykite reguliariai. Augalai turėtų pradėti žydėti per kelias savaites.

Apsauga nuo kenkėjų

Hiacintai paprastai yra atsparūs ligoms, bet gali būti pažeidžiami puvinio, jei dirva yra per drėgna. Saugokite augalus nuo graužikų, kurie gali valgyti svogūnėlius.

Laikydamiesi šių patarimų, galėsite džiaugtis gražiais ir kvapniais hiacintais tiek lauke, tiek patalpose.

Hiacintai – tobulas pasirinkimas dovanai

Hiacintus dovanoti galima per įvairias šventes. Visgi, ypač tinkamos kelios progos.

  • Pavasario šventės. Hiacintai yra pavasario gėlės, kurios simbolizuoja atgimimą, naują pradžią ir viltį. Todėl jie puikiai tinka dovanoti per Motinos dieną, Velykas, Kovo 8-ąją ar kitas pavasario šventes.
  • Meilės ir dėkingumo išraiška. Hiacintų žiedai skleidžia malonų aromatą, kuris dažnai siejamas su meile, romantika ir dėkingumu. Šios gėlės puikiai tinka dovanoti mylimam žmogui, draugui ar šeimos nariui.
  • Pagalba sergantiems. Hiacintų kvapas ramina ir gerina nuotaiką, todėl šias gėles galima dovanoti sergantiems žmonėms. Tuomet, kai norisi jiems palinkėti jiems greito pasveikimo ir pagerinti jų savijautą.
  • Namų puošmena. Galiausiai, hiacintus galima dovanoti ir kaip dekoraciją namams. Jų ryškūs žiedai ir malonus aromatas pagyvins bet kokią erdvę ir sukurs jaukią atmosferą.

Renkantis hiacintus dovanai, svarbu atsižvelgti į dovanojamojo skonį ir progą.

Skaityti toliau

Dabar Irena yra gerbiamas sodo konsultantas, rašanti straipsnius apie sodo ir daržo priežiūrą ir aktyviai dalyvauja renginiuose. Jos svajonė - kada nors parašyti savo knygą, kurioje ji galėtų pasidalinti savo išmintimi su pasauliu.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų