Mus rasite
Iškasti tulpių svogūnėliai
Iškasti tulpių svogūnėliai @būvis.lt nuotrauka

Sodas ir daržas

Kada iškasti tulpių svogūnėlius?

Tulpės yra vienos populiariausių pavasarinių gėlių. Jų yra daug įvairių spalvų, formų ir dydžių, todėl jos puikiai tinka bet kokiam sodui ar interjerui. Tulpės dažnai dovanojamos kaip meilės ir dėkingumo simbolis.

Kada kasti svogūnėlius?

Geriausias laikas iškasti tulpių svogūnėlius yra tada, kai lapai ir stiebai pagelsta ir pradeda džiūti, o pats svogūnėlis – ilsisi. Paprastai tai įvyksta nuo birželio vidurio iki liepos pradžios.

Tačiau tikslus laikas priklauso nuo kelių veiksnių:

• Oro sąlygos: jei vasara vėsi ir lietinga – svogūnėliai gali ilgiau užtrukti, kol subręs. Jei vasara karšta ir sausa  – svogūnėlius galima iškasti anksčiau.

• Tulpių veislė: ankstyvosios žydinčios tulpės paprastai subręsta anksčiau nei vėlyvosios žydinčios.

Tulpių svogūnėliai

Tulpių svogūnėliai ir žydinčios tulpės @būvis.lt nuotrauka

• Dirvožemio tipas: sunkiuose dirvožemiuose svogūnėliai gali ilgiau užtrukti, kol subręs, nei lengvuose dirvožemiuose.

Iškasiau. O kas dabar?

Atsargiai iškaskite svogūnėlius, kad jų nepažeistumėte. Nuvalykite nuo svogūnėlių žemių ir nupjaukite lapus bei stiebus. Leiskite svogūnėliams kelias dienas džiūti saulėtoje, vėdinamoje vietoje. Laikykite svogūnėlius vėsioje, sausoje ir tamsioje vietoje iki rudens. Rudenį pasodinkite svogūnėlius atgal į sodą. Tinkamai laikant, tulpių svogūnėliai kitą pavasarį turėtų vėl pražysti.

Keletas papildomų patarimų

Jei norite, kad kitą pavasarį pražystų daugiau tulpių – galite atskirti dukterinius svogūnėlius nuo motininių svogūnėlių. Dukteriniai svogūnėliai yra mažesni svogūnėliai, augantys šalia motininio svogūnėlio. Jei pastebėjote, kad svogūnėliai yra pažeisti ar serga, išmeskite juos.

Žydinčių tulpių laukai

Žydinčių tulpių laukai @būvis.lt nuotrauka

Nesodinkite tulpių svogūnėlių toje pačioje vietoje keletą metų iš eilės. Tai padės išvengti ligų ir kenkėjų plitimo. Tikiuosi, ši informacija bus naudinga!

Svogūnėlių sodinimas

Tulpių svogūnėlius geriausia sodinti rudenį, nuo rugsėjo vidurio iki spalio antros pusės. Tulpėms reikia saulėtos vietos ir gerai dreniuojamo dirvožemio. Venkite sodinti jas žemose, užliejamose vietose. Prieš sodindami svogūnėlius – į dirvą įmaišykite komposto ar perpuvusio mėšlo. Tai padės pagerinti dirvožemio struktūrą ir maistingumą.

Sodinkite svogūnėlius 3 svogūnėlio aukščio gylyje, tarpais tarp jų palikdami apie 10 cm. Po pasodinimo gausiai palaistykite dirvą.

Tulpių priežiūra

Pavasarį, kai pradeda dygti daigai, reguliariai laistykite tulpes, ypač jei oras sausas. Venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti svogūnėlių puvimą. Anksti pavasarį patręškite tulpes azoto trąšomis, o vėliau – fosforo ir kalio trąšomis. Reguliariai ravėkite piktžoles aplink tulpes, kad jos negautų maistinių medžiagų ir drėgmės. Tulpės gali susirgti įvairiomis ligomis ir būti pažeidžiamos kenkėjų. Stebėkite augalus ir laiku imkitės priemonių, jei pastebėsite problemų.

Tulpės paprastai pražysta pavasarį, nuo balandžio iki gegužės mėnesio. Žydėjimo trukmė priklauso nuo veislės ir oro sąlygų. Nužydėjus tulpių žiedams – nupjaukite žiedynus, bet nenupjaukite lapų. Lapuose kaupiamos maistinės medžiagos, reikalingos svogūnėliams kitam pavasariui.

Skaityti toliau

Dabar Irena yra gerbiamas sodo konsultantas, rašanti straipsnius apie sodo ir daržo priežiūrą ir aktyviai dalyvauja renginiuose. Jos svajonė - kada nors parašyti savo knygą, kurioje ji galėtų pasidalinti savo išmintimi su pasauliu.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų