Mus rasite
Žydintis ąžuolas
Žydintis ąžuolas @būvis.lt nuotrauka

Flora ir fauna

Kada žydi ąžuolas?

Paprastasis ąžuolas (Quercus robur) žydi gegužės mėnesį, tuo pačiu metu, kai skleidžiasi lapai. Žiedai yra smulkūs ir žalsvai geltonos spalvos. Ąžuolas yra vienanamis augalas, tai reiškia, kad ant to paties medžio yra ir vyriški, ir moteriški žiedai.

Nuostabusis ąžuolo žydėjimo metas

Ąžuolo žydėjimas trunka trumpai. Paprastai – nuo 1 iki 2 savaičių. Po apdulkinimo moteriški žiedai subrandina vaisius – giles, kurios sunoksta rudenį.

Norėdami pamatyti žydinčius ąžuolus – geriausia ieškoti jų šviesiose, ne tankiose miško vietose ar parkuose. Taip pat galite paieškoti nuotraukų internete, kad susidarytumėte vaizdą, kaip jie atrodo. Ąžuolai žydi gausiai ne kasmet. Gausus žydėjimas būna kas 3-5 metus.

Taip pat stebint žydėjimą reiktų ieškoti vyresnių medžių, nes jauni ąžuolai žydi rečiau. Galiausiai, verta atkreipti dėmesį į orų sąlygas. Žydėjimas paprastai būna gausesnis šiltais ir drėgnais metais.

Žydintis ąžuolas Lietuvoje

Žydintis ąžuolas Lietuvoje @būvis.lt nuotrauka

Kodėl žydi ąžuolas?

Ąžuolo žydėjimas yra svarbus įvykis gamtoje, nes jis leidžia apdulkinti medį ir užmegzti vaisius – giles. Jos subręsta rudenį ir yra svarbus maisto šaltinis daugeliui gyvūnų, įskaitant voveres, paukščius ir šernus.

Ar žinojote, kad ąžuolo žiedai turi ne tik estetinę vertę, bet ir gali būti naudojami maistui ir medicinos tikslams? Iš ąžuolo žiedų galima pagaminti arbatą, kuri pasižymi antioksidacinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Taip pat iš jų gaminamos trauktinės ir nuovirai, kurie naudojami įvairiems negalavimams gydyti.

Kultūrinė ir mitologinė reikšmė

Ąžuolas yra neatsiejama lietuvių kultūros dalis. Jis dažnai minimas tautosakoje, mitologijoje ir literatūroje kaip tvirtybės ir ištvermės simbolis. Ąžuolas buvo šventasis medis senovės baltų religijoje, susijęs su Perkūnu – griaustinio ir dangaus dievu.

Senovės lietuviai tikėjo, kad ąžuolų giraitės yra dievų buveinės, todėl šie medžiai buvo gerbiami ir saugomi.

Išvados

Ąžuolo žydėjimas yra svarbus gamtos ciklo etapas, kuriame susijungia biologija, ekologija ir kultūra. Šie medžiai ne tik puošia kraštovaizdį, bet ir atlieka svarbų vaidmenį ekosistemoje bei žmonių kultūrinėje sąmonėje.

Stebint ąžuolų žydėjimą, galime pajusti gilų ryšį su gamta ir mūsų kultūros paveldu. Galiausiai, ąžuolo žydėjimas yra gražus reginys, kuris gali priminti apie gamtos cikliškumą ir gyvybės trapumą. Mėgaukitės šiuo periodu.

Skaityti toliau

Dalinuosi apie tai, ką žinau.Aš ieškau ne daug skaitytojų, o tam tikro skaitytojų skaičiaus - Juan Goytisolo

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų