Mus rasite

Kaip virti makaronus?

Kaip virti makaronus?
Virti makaronai @būvis.lt iliustracija

Maistas

Kaip virti makaronus?

Virti makaronai yra vienas iš populiariausių ir paprasčiausių patiekalų, kurį gali pasigaminti kiekvienas. Tačiau norint, kad makaronai būtų skanūs ir gardūs, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Šiame straipsnyje dalinsiuosi su jumis keletu patarimų, kaip pagaminti tobulo skonio makaronus.

Pirmasis ir vienas svarbiausių patarimų yra pasirinkti tinkamą makaronų rūšį. Rinkdamiesi makaronus, verta atkreipti dėmesį į jų sudėtį ir formą. Populiariausios makaronų rūšys yra spaghetti, penne, fusilli ir farfalle. Spaghetti yra ilgos ir plonos formos, penne – trumpi ir vamzdžio formos, fusilli – susuktos formos, o farfalle – drugelių formos. Pasirinkdami makaronus, atkreipkite dėmesį ir į tai, kokį padažą norite prie jų gaminti. Kiekviena makaronų rūšis geriausiai dera tik su tam tikrais padažais.

Kaip tinkamai išvirti makaronus

Prieš pradedant gaminti makaronus, paaruoškite pakankamai vandens. Rekomenduojama litrui vandens paimti apie 100 g makaronų. Vandens turi būti pakankamai, kad makaronai galėtų laisvai virti. Į verdantį vandenį įberkite šiek tiek druskos. Makaronus reikia virti pagal gamintojo nurodymus ant pakuočių. Dažniausiai reikia virti 8-12 minučių, kol makaronai bus al dente – t.y. vidutinio kietumo.

Makronų virimo procesas

Makaronų virimo procesas @būvis.lt iliustracija

Kai makaronai išvirsta, juos reikia nusausinti. Tuo metu galite pruošti padažą, su kuriuo valgysite makaronus. Makaronai po virimo turi būti išplauti po šaltu vandeniu, kad sustabdytumėte virimo procesą. Nors tai nėra būtina, tačiau tai padeda išlaikyti makaronus nesulipusius, kadangi šaltas vanduo išplovus padeda išvengti jų pervirimo.

Galiausiai, ant makaronu įpilkite padažo ir gerai išmaišykite, kad kiekvienas makaronas būtų apgaubtas jo. Galite pagardinti makaronus įvairiais prieskoniais, sūriu arba alyvuogių aliejumi. Savo skoniui pasiekti, bandykite ir eksperimentuokite su įvairiais ingredientais.

Taigi, įsidėmėkite šiuos patarimus ir būkite drąsūs verdant makaronus. Jūs tikrai pasieksite puikių rezultatų!

Patarimai

 1. Manoma, kad jei makaronai nedavirs 2-3 minutes, jie turės mažiau kalorijų.
 2. Kad makaronai nesuliptų, į vandenį galima įpilti šaukštą aliejaus ir kartais pamaišyti.
 3. Makaronus virkite dideliame kiekyje pasūdyto vandens (1 valgomasis šaukštas druskos 3 litrams vandens).
 4. Makaronus virkite neuždengus dangčio.
 5. Jei norite iš išvirtų makaronų paruošti sudėtingą patiekalą, kuriam reikia tolesnio makaronų terminio apdorojimo, tada juos šiek tiek nedavirkite – lygiai tiek minučių, kiek bus apdorojami vėliau.
 6. Išvirus makaronai padaugėja maždaug 3 kartus. Dviem didelėms porcijoms makaronų kaip garnyrui užtenka 100 gramų makaronų. 100 gramų makaronų geriau išvirti puode su 2 litrais vandens.
Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau Maistas

 • Petražolių šaldymas žiemai Petražolių šaldymas žiemai

  Maistas

  Kaip užšaldyti petražoles

  autorius

  Žiemai užšaldyti petražoles galite labai įvairiai, o laikyti šaldymo maišeliuose ar įvairiuose indeliuose.

 • Marinuota vištiena namuose Marinuota vištiena namuose

  Maistas

  Marinuota vištiena

  autorius

  Marinuoti vištieną paprasta. Ir verta, nes taip mėsa įgauna gerą skonį ir tampa švelni bei sultingesnė. Kaip skaniai užmarinuoti vištieną?

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti voveraites? Kaip ir kiek laiko reikia virti voveraites?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti voveraites?

  autorius

  Voveraitės - priklauso voveraičių šeimai, kuri turi apie šimtą rūšių. Tačiau naudingiausia yra paprastoji voveraitė.

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti bulves? Kaip ir kiek laiko reikia virti bulves?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti bulves?

  autorius

  Virtos bulvės yra vienas iš mėgstamiausių patiekalų daugelio žmonių visame pasaulyje. Jas išvirti yra labai paprasta, tačiau dažnam kyla klausimas – kaip ir kiek laiko reikia virti bulves, kad jos būtų minkštos ir gardžios?

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti vištieną? Kaip ir kiek laiko reikia virti vištieną?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti vištieną?

  autorius

  Virti vištieną yra paprasta, bet labai svarbu žinoti, kaip ir kiek laiko ją reikia virti, kad išliktų skani ir maistinga. Šiame straipsnyje pasidalinsiu keletu patarimų, kaip paruošti namine virtą vištieną.

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti balandelius? Kaip ir kiek laiko reikia virti balandelius?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti balandėlius?

  autorius

  Dažnai balandėlių virimas tampa galvos skausmu daugeliui šefų virtuvėje. Tačiau, jei laikysitės kelių svarbių mūsų patarimų, jums tai taps lengva užduotimi. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip ir kiek laiko reikia virti balandėlius, kad jie išliktų minkšti,...

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti ryžius? Kaip ir kiek laiko reikia virti ryžius?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti ryžius?

  autorius

  Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime gamino ryžius. Tai vienas iš paprasčiausių ir populiariausių patiekalų, kurį galima ruošti pagrindiniams patiekalams, tiek salotoms arba garnyrams. Bet kiek laiko tiksliai reikia virti ryžius ir koks yra geriausias...

Temos

Reklama
Reklama

Savaitės populiariausi

Reklama
Reklama
Į viršų