Mus rasite
Antis su įdaru, obuoliais ir raudono vyno padažu
Antis su įdaru ir obuoliais kalėdoms @būvis.lt

Receptai

Kepta įdaryta antis su obuoliais

Retai kada kepu visą antį, nes mėgstu ją vidutiniškai iškeptą, t.y. kai mėsa būna rausvos spalvos. O kepant visą paukštį, jį kepti reikia ilgai, tol kol iškeps šlaunelės, o tada krūtinėles mėsa (mano skoniui) jau bus perkepusi. Be to, visą iškeptą antį nepatogu pjaustyti.

Tačiau suprantu, kad daugelis šeimininkių ir šeimininkų linkę antį (ar kitokį paukštį) kepti visą. Toks būdas turi savo privalumų: galima įdėti paukštį į orkaitę ir kurį laiką pamiršti – nereikės stovėti prie keptuvės, o ant kaulo kepta mėsa bus skanesnė. Nesupjaustyta antis gražiai atrodys ant stalo, o atėjus laikui ją pjaustyti, į šį užsiėmimą būtinai įsitrauks visas stalas: vienas žmogus pjaustys, kiti kiš lėkštes, patarinės ar net kritikuos.

Antį kepiau su įdaru, tačiau taip kepant yra vienas trūkumas – kepimo laikas gerokai pailgėja. Antį reikia kepti tol, kol įdaras viduje sušils, todėl atsiranda rizika, kad taip ilgai kepant ją perkepsite. Todėl kai kas įsigudrino paruošti įdarą, bet jį iškepti atskirai. Šitaip sutrumpinamas anties kepimo laiko, tačiau galbūt įdaras nebus toks skanus, kaip jį dedant į anties vidų (viduje keptas įdaras persisunkia anties kvapu ir sultimis). Ach, kodėl gi mūsų gyvenimas negali būti paprastesnis? Kur bepasisuksi, visur reikia ieškoti kompromisų… Taip kad rinkitės patys – dėti įdarą į vidų, ar ne.

Antis su įdaru, obuoliais ir raudono vyno padažu

Antis su įdaru, obuoliais ir raudono vyno padažu

Karolina Puodžiūtė
Antį aptepiau medaus ir abrikosų džemo glaistu, tačiau to daryti nėra būtina. Jei norite, vietoje medaus ir abrikosų džemo naudokite vien medų, arba praskieskite medų šaukštu apelsinų sulčių ar brendžio.
Svarbu! Anties kepimo laikas – 20 minučių 500 gramų, pvz.: 2 kg antį reikės kepti maždaug 1val 20min. Jei įdarą dėsite į anties vidų, kepimo laikas bus gerokai ilgesnis. Įdarą sudėkite į anties vidų per daug nesuspaudžiant ir kepkite tol, kol įdaras bus karštas. Kad patikrintumėte, į įdarą įsmeikite peilį, suskaičiuokite iki 10-ies ir atsargiai pridėkite peilį virš lūpos – peilis turėtų būti karštas.
4 | 1 įvertinimas
Reklama
Paruošimo laikas 50 minutes
Gaminimo laikas 1 hour 40 minutes
Bendras laikas 3 hours 10 minutes

Įrankiai

Puodas
Keptuvė
Reklama

Ingredientai:
  

Įdarui

Ančiai

Glaistui

Keptiems obuoliams

Padažui

Paruošimas:
 

  • Peilio galu apipjaukite išsišakojusį krūtinkaulio kaulą. Tvirtai suimkite pirštais ir ištraukite jį, nes pašalinus šį kaulą bus daug lengviau išpjauti krūtinėlę. Neperduriant mėsos subadykite anties odą šakute, kad bekepant nutekėtų riebalai. Įtrinkite antį druska ir palikite pastovėti 1 val.
  • Paruoškite įdarą: sudėkite slyvas į puodą, užpilkite raudonu vynu ir užvirkite. Virkite uždengę dangčiu ant nedidelės ugnies 10-15 minučių, kol slyvos suminkštės. Nuimkite nuo ugnies ir palikite atvėsti. Kai atvės, nupilkite vyną ir pasilikite jį padažui, taip pat paimkite 12 slyvų keptiems obuoliams. Likusias slyvas smulkiai supjaustykite.
  • Ant vidutinės ugnies įkaitinkite keptuvę, sudėkite sviestą ir svogūnus. Pakepkite maždaug 5min, kol svogūnai suminkštės, tada sudėkite supjaustytus obuolius bei slyvas ir pakepkite dar 3-4 min, kol obuoliai suminkštės. Atvėsinkite.
  • Įkaitinkite orkaitę iki 180°C. Sumaišykite duoną, sultinį, kiaušinį bei svogūnų – obuolių mišinį, pagardinkite druska ir pipirais. Sudėkite įdarą į sviestu pateptą indą, uždenkite folija ir kepkite orkaitėje maždaug 40 minučių. Laikykite šiltoje vietoje, arba pašildykite prieš patiekiant. Jei įdarą dėsite į anties vidų, skaitykite pastabas viršuje.
  • Įkaitinkite orkaitę iki 220°C. Kepkite antį ant grotelių, bet po apačia padėkite indą ištekėjusius riebalus. Šiais riebalais vis palaistykite antį, kad mėsa neperdžiūtų. Po 20 minučių sumažinkite temperatūrą iki 180°C ir kepkite, kol antis iškeps. Likus maždaug 30 minučių iki kepimo pabaigos sumaišykite ir ištirpinkite glaisto ingredientus, šiuo mišiniu karts nuo karto ištepkite visą antį. Iškeptą antį prieš pjaustant palikite pastovėti 15 minučių.
  • Paruoškite obuolius: perpjaukite juos per pusę ir išskobkite sėklas. Į įdubimą įdėkite slyvas, sudėkite obuolius į sviestu pateptą indą ar keptuvę ir kepkite 180°C orkaitėje, kol obuoliai suminkštės, bet nepraras formos.
  • Iškepus ančiai, paruoškite padažą: nupilkite į skardą subėgusius riebalus. Uždėkite skardą ant ugnies, supilkite vyną ir nugramdykite skardos dugną, kad neliktų nieko prilipę. Tada vyną perkoškite per smulkų sietelį į puodą ir virkite, kol pusė vyno nugaruos. Supilkite sultinį. Dubenėlyje sutrinkite miltus ir sviestą, kol susidarys vientisa masė. Maišant plaktuvu, įmeskite šią masę į padažą ir pavirkite maždaug 5 minutes, kol išnyks miltų skonis. Pagardinkite druska ir pipirais.
Reklama

Pastabos

Supjaustykite antį. Patiekite su įdaru, obuoliais ir padažu. Skanaus!

Patarimai, kad iškepusi antis būtų sultinga

Jei anties nekimšite įdaru, į vidų įdėkite per pusę perpjautą svogūną. Prieš kepant, anties odą subadykite šakute, tačiau stenkitės nepradurti mėsos – taip bekepant riebalai turės kur ištekėti ir oda bus traški. Antį kepkite padėję ant grotelių, bet po apačia padėkite indą ištekėjusiems riebalams. Šiais riebalais vis palaistykite bekepančią antį, kad mėsa neperdžiūtų. Iškeptą antį prieš pjaustant būtinai palikite pastovėti 15 minučių. Ir svarbiausia, neperkepkite anties: kuo ilgiau kepsite, tuo sausesnė ji bus!
Išbandei receptą?Parašyk žemiau komentaruose, ar pavyko!
Skaityti toliau

Esu draugiškas ir linksmas žmogus, kuris mėgsta dalintis patarimais ir patirtimi su maisto gamyba besidominčiais žmonėmis. Nebijau eksperimentuoti su ingredientais ir skoniais. Dažnai kuriu savo originalius receptus ir dalinuosi jais.

Spustelėkite norėdami komentuoti
4 from 1 vote (1 rating without comment)

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Recepto reitingas
Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų