Mus rasite

Kiek gali tęstis nedarbingumas?

Kiek gali tęstis nedarbingumas
Nedarbingumo trukmė Lietuvoje @būvis.lt

Aktualijos

Kiek gali tęstis nedarbingumas?

Nedarbingumo pažymėjimą išduoda gydytojas, kuris nustato nedarbingumo priežastį ir trukmę. Nedarbingumo pažymėjimas gali būti pratęstas Užimtumo tarnybos.

Nedarbingumo trukmė Lietuvoje priklauso nuo to, dėl kokios priežasties asmuo yra gavęs nedarbingumo pažymėjimą.

Nedarbingumas dėl ligos

Nedarbingumas dėl ligos gali trukti iki 180 kalendorinių dienų. Jei per šį laikotarpį asmuo vis dar negali dirbti, nedarbingumas gali būti pratęstas dar iki 180 kalendorinių dienų.

Nedarbingumas dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos

Nedarbingumas dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos gali trukti iki 360 kalendorinių dienų. Jei per šį laikotarpį asmuo vis dar negali dirbti, nedarbingumas gali būti pratęstas dar iki 360 kalendorinių dienų.

Nedarbingumas dėl nėštumo ir gimdymo

Nedarbingumas dėl nėštumo ir gimdymo gali trukti iki 180 kalendorinių dienų. Jei moteris po gimdymo negali dirbti, nedarbingumas gali būti pratęstas dar iki 180 kalendorinių dienų.

Nedarbingumas dėl vaiko priežiūros

Nedarbingumas dėl vaiko priežiūros gali trukti iki vaikui sukanka 3 metai. Jei vaikas yra neįgalus, nedarbingumas gali būti pratęstas iki vaikui sukanka 18 metų.

Nedarbingumas dėl kitų priežasčių

Nedarbingumas dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, dėl karinės tarnybos, mokymosi, laikino išvykimo į užsienį, gali trukti iki 180 kalendorinių dienų. Jei per šį laikotarpį asmuo vis dar negali dirbti, nedarbingumas gali būti pratęstas dar iki 180 kalendorinių dienų.

Nedarbingumo trukmė gali būti pratęsta ir ilgiau, jei asmuo yra pripažintas darbingumo netekusiu asmeniu. Darbingumo netekusiam asmeniui gali būti skiriama netekto darbingumo pensija.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau Aktualijos

 • Bauda už greičio viršijimą 2024 Bauda už greičio viršijimą 2024

  Aktualijos

  Bauda už greičio viršijimą 2024

  autorius

  Siekdamos kovoti su pavojingu elgesiu keliuose, valdžios institucijos įvedė baudas už greitį, kurių dydžiai priklauso nuo viršytos greičio ribos. Baudos skiriamos vairuotojams, turintiems daugiau kaip 2 metus stažo, pradedantiesiems vairuotojams, krovinių vežėjams, bei neturintiems teisės...

 • Socialinės išmokos, tikslinės kompensacijos 2024 metais Socialinės išmokos, tikslinės kompensacijos 2024 metais

  Aktualijos

  Socialinės išmokos, tikslinės kompensacijos 2024 metais

  autorius

  2023 m. spalio 5 d. vyriausybė pristatė valstybės ir savivaldybių bei „Sodros“ biudžetų projektus, kurie bus teikiami Seimui, ir lems, kaip gyvensime 2024 metais. Svarbu žinoti, kad kitąmet ūgtelės vienišo asmens išmoka, tikslinės kompensacijos žmonėms,...

 • Minimali mėnesinė alga, pensija 2024 metais Minimali mėnesinė alga, pensija 2024 metais

  Aktualijos

  Minimali mėnesinė alga, pensija 2024 metais

  autorius

  Sužinosite: Show Nedarbingumas dėl ligosNedarbingumas dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligosNedarbingumas dėl nėštumo ir gimdymoNedarbingumas dėl vaiko priežiūrosNedarbingumas dėl kitų priežasčiųRekomenduojame Minimali mėnesio alga (MMA)  Nuo 2024-01-01 – 924 Eur Nuo 2024 m. pradžios minimali...

Temos

Reklama
Reklama

Savaitės populiariausi

Reklama
Reklama
Į viršų