Mus rasite
Kiek gali tęstis nedarbingumas
Nedarbingumo trukmė Lietuvoje @būvis.lt

Aktualijos

Kiek gali tęstis nedarbingumas?

Nedarbingumo pažymėjimą išduoda gydytojas, kuris nustato nedarbingumo priežastį ir trukmę. Nedarbingumo pažymėjimas gali būti pratęstas Užimtumo tarnybos.

Nedarbingumo trukmė Lietuvoje priklauso nuo to, dėl kokios priežasties asmuo yra gavęs nedarbingumo pažymėjimą.

Nedarbingumas dėl ligos

Nedarbingumas dėl ligos gali trukti iki 180 kalendorinių dienų. Jei per šį laikotarpį asmuo vis dar negali dirbti, nedarbingumas gali būti pratęstas dar iki 180 kalendorinių dienų.

Nedarbingumas dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos

Nedarbingumas dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos gali trukti iki 360 kalendorinių dienų. Jei per šį laikotarpį asmuo vis dar negali dirbti, nedarbingumas gali būti pratęstas dar iki 360 kalendorinių dienų.

Nedarbingumas dėl nėštumo ir gimdymo

Nedarbingumas dėl nėštumo ir gimdymo gali trukti iki 180 kalendorinių dienų. Jei moteris po gimdymo negali dirbti, nedarbingumas gali būti pratęstas dar iki 180 kalendorinių dienų.

Nedarbingumas dėl vaiko priežiūros

Nedarbingumas dėl vaiko priežiūros gali trukti iki vaikui sukanka 3 metai. Jei vaikas yra neįgalus, nedarbingumas gali būti pratęstas iki vaikui sukanka 18 metų.

Nedarbingumas dėl kitų priežasčių

Nedarbingumas dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, dėl karinės tarnybos, mokymosi, laikino išvykimo į užsienį, gali trukti iki 180 kalendorinių dienų. Jei per šį laikotarpį asmuo vis dar negali dirbti, nedarbingumas gali būti pratęstas dar iki 180 kalendorinių dienų.

Nedarbingumo trukmė gali būti pratęsta ir ilgiau, jei asmuo yra pripažintas darbingumo netekusiu asmeniu. Darbingumo netekusiam asmeniui gali būti skiriama netekto darbingumo pensija.

Skaityti toliau

Aistringas keliautojas ir rašytojas, kuris ne tik ištyrinėja pasaulio gamtos grožį, bet ir įsigilinęs į žmonių ir kultūrų praeitį. Jo susidomėjimas istorija suteikia dar gilesnį supratimą apie vietas, kurias jis lanko, ir suteikia papildomos vertės jo straipsniams ir nuotraukoms.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų