Mus rasite
Kaip ir kiek laiko reikia virti avinžirnius?
Virti avinžirniai @būvis.lt iliustracija

Maistas

Kiek laiko reikia virti avinžirnius?

Virti avinžirnius yra labai paprasta, tačiau svarbu žinoti, kiek laiko tai užtruks. Daugelis žmonių abejoja ir nežino, kaip tinkamai namuose išvirti avinžirnius. Todėl šiame straipsnyje pasidalinsiu su jumis išsamia informacija apie tai.

Avinžirniai – žolinis ankštinis augalas, iš kurio sėklų ruošiami įvairūs maistingi patiekalai. Produktas ypač populiarus Artimuosiuose Rytuose, Viduržemio jūros regione ir Indijoje. Avinžirniai naudojami veganų ir vegetarų virtuvėje ir valgomi pasninko metu, nes tai puikus augalinių baltymų šaltinis ir mėsos pakaitalas. Avinžirniai yra labai maistingi ir naudingi mūsų organizmui. Jie turi daug skaidulų, baltymų ir vitaminų, todėl tai yra puikus maistas.

[powerkit_alert type=”warning” dismissible=”false” multiline=”true”]
Avinžirniai dedami į mėsos patiekalus ir salotas, sriubas ir garnyrus. Kepti jie valgomi kaip užkandis prie alaus. Filipinuose halo-halo desertas gaminamas iš avinžirnių, konservuotų cukraus sirupe. Izraelyje mėgstamas falafelis – gruzdinti kapotų avinžirnių ir prieskonių rutuliukai. Artimųjų Rytų šalyse, Graikijoje, Kipre patiekiamas garsusis humusas – šaltas užkandis arba padažas iš avinžirnių tyrės, valgomas su įvairių rūšių duona, pita duona, kukurūzų traškučiais.
[/powerkit_alert]

Avinžirnių virimo laikas

Virti avinžirnius yra labai paprasta – tik užpilkite vandeniu, įdėkite šiek tiek druskos ir virkite apie 60 minučių. Tačiau yra keletas faktorių, kurie gali paveikti virimo laiką.

Avinžirnių virimo laiko veiksniai

Virimo laikas gali skirtis priklausomai nuo kelių veiksnių:

 • Avinžirnių rūšis – skirtingos avinžirnių rūšys turi skirtingą virimo laiką. Tai gali svyruoti nuo 30 iki 60 minučių.
 • Avinžirnių sudėtis – jei avinžirniai yra seni arba perdžiuvę, juos gali užtrukti virti ilgiau.
 • Virimo būdas – virti avinžirnius galima tiek ant viryklės, tiek naudojant garpuodį. Ant viryklės virti avinžirnius užtruks šiek tiek ilgiau.

Kiek virti avinžirnius?

Vidutiniškai avinžirnius virti reikėtų apie 60 minučių. Tačiau geriausiai būtų laikytis ant pakuotės nurodyto laiko. Jei norite, kad avinžirniai būtų minkšti, virkite juos ilgiau – iki 60 minučių. Jei norite, kad avinžirniai būtų kieti, virkite juos trumpiau – apie 45 minutes.

Ingredientai:

 • 250 g avinžirių;
 • Vanduo;
 • Druska.

Gaminimo procesas:

 1. Avižirnius reikia užpilti vandeniu ir palikti per naktį. Tai padės sumažinti virimo laiką.
 2. Ryte nupilti vandenį ir nuplauti avinžirnius.
 3. Avižirnius užpilti švariu vandeniu, kad jie būtų pilnai padengti.
 4. Uždėti ant viryklės. Kai vanduo pradės virti, sumažinti ugnies stiprumą ir virti apie 45-60 minučių, kol avinžirniai bus minkšti.
 5. Periodiškai avinžirnius pamaišykite.
 6. Virimo pabaigoje pasūdykite pagal skonį.
 7. Avižirnius nukoškite per sietelį.

Kaip patikrinti ar avinžirniai išvyrę?

Patikrinti, ar avinžirniai yra paruošti, yra labai paprasta. Tiesiog ištraukite keletą avinžirnių ir paragaukite. Jei jų konsistencija jums tinka, galite juos patiekti.

Apibendrinimas

Avinžirnių virimas namuose yra greitas ir paprastas procesas. Svarbiausia yra laikytis avinžirnių pakuotėje nurodyto laiko. Taigi, jei planuojate gaminti patiekalus su avinžirniais, žinokite, kad jų virimo laikas yra gan trumpas.

Skaityti toliau

Esu draugiškas ir linksmas žmogus, kuris mėgsta dalintis patarimais ir patirtimi su maisto gamyba besidominčiais žmonėmis. Nebijau eksperimentuoti su ingredientais ir skoniais. Dažnai kuriu savo originalius receptus ir dalinuosi jais.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų