Mus rasite
Kaip ir kiek laiko reikia virti brokolius?
Virti brokoliai @būvis.lt iliustracija

Maistas

Kiek laiko reikia virti brokolius?

Brokoliai yra vienos iš sveikiausių daržovių, kurias galima rasti parduotuvių lentynose. Jų maistinė vertė yra nepaprastai vertinga mūsų organizmui. Tačiau dažnai kyla klausimas, kaip ir kiek laiko reikia virti brokolius, kad jie išliktų skanūs ir maistingi.

Virti brokolius tinkamai yra labai svarbu norint išsaugoti jų maistinę vertę ir skonį. Jei per ilgai virsite brokolius, jie gali tapti per minkšti ir netekti savo sultingumo. Jei virsite per trumpai, jie gali būti per kieti ir sunkiai kramtomi.

Kaip išsirinkti brokolius

Tiek švieži, tiek šaldyti brokoliai turi būti sodrios žalios spalvos. Jei žiedynai geltoni, vadinasi, daržovė pernokusi arba sugedusi. Pernokę brokoliai bus neskanūs, o sugedusių brokolių valgyti tiesiog negalima.

Rinkitės ne per dideles šviežių kopūstų galvutes. Įsitikinkite, kad žiedynai tvirtai priglunda vienas prie kito ir yra elastingi. Ir atminkite, kad veikiami oro brokoliai gana greitai suvys.

Brokolių paruošimas prieš virimą

  • Šaldyti brokoliai nereikalauja pasiruošimo. Atitirpinti ir plauti jų nereikia. Jei tai padarysite, kopūstai taps minkšti ir negražūs. Žiedynus reikia nuvalyti tik nuo ledo (sniego) gabalėlių, jei tokių yra.
  • Šviežius brokolius reikia gerai nuplauti po tekančiu vandeniu. Pirmiausia nuimkite apatinę stiebo dalį ir lapus nuo galvos. Tada nupjaukite žiedynus. Jei jie dideli, galite juos padalinti į mažesnius gabalėlius.
  • Stiebas taip pat valgomas. Nuo jo nupjaukite ūglius ir nuvalykite daržovių skustuvu. Supjaustykite mažais gabalėliais arba supjaustykite juostelėmis.

Kiek virti brokolius

Paprastai brokolius galima virti 5-7 minutes. Tai yra optimalus laikas, kai daržovė išlieka sultinga ir turi puikų skonį. Tačiau šis laikas gali keistis priklausomai nuo jūsų skonio ir pageidavimų.

Jeigu norite, kad brokoliai būtų labiau sultingi, virti juos galite trumpiau – apie 3-4 minutes. Tačiau jei mėgstate kramtyti šiek tiek kietesnius brokolius, galite juos virti apie 7-8 minutes.

Kaip virti brokolius puode

Brokolius sudėkite į verdantį vandenį. Jei pageidaujama, vandenį galima pasūdyti pagal skonį. Sumažinkite ugnį iki vidutinės.

Virimo laikas priklauso nuo to, kokio kopūsto norite:

  • Traškūs brokoliai – 1,5–2 minutės virimo;
  • Šiek tiek traškūs brokoliai – 3-4 minutes;
  • Minkšti brokoliai – 6-8 min.

Paruoštus brokolius minutei padėkite į ledinį vandenį. Tai sustabdys virimo procesą ir išsaugos ryškią daržovės spalvą. Taip pat galite iškepinti virtus brokolius su aliejumi ir druska, kad gautumėte skanesnį patiekalą.

Pabaigai

Galite virti brokolius tiek vandenyje, tiek garuose. Garinis virimas suteikia daržovei papildomo skonio ir sulaiko daugiau maistinių medžiagų. Tačiau jei norite sutaupyti laiko, galite virti brokolius tiesiog vandenyje. Apibendrinant, kiek laiko reikia virti brokolius priklauso nuo jūsų skonio ir pageidavimų. Tačiau optimalus laikas yra 5-7 minutės, kuomet brokoliai išlieka sultingi ir turi puikų skonį. Svarbu laikytis tinkamų virimo taisyklių, kad išlaikytumėte brokolių maistinę verte ir skonį.

Skaityti toliau

Esu draugiškas ir linksmas žmogus, kuris mėgsta dalintis patarimais ir patirtimi su maisto gamyba besidominčiais žmonėmis. Nebijau eksperimentuoti su ingredientais ir skoniais. Dažnai kuriu savo originalius receptus ir dalinuosi jais.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų