Maistas
Kiek laiko reikia virti bulves?
Virtos bulvės yra vienas iš mėgstamiausių patiekalų daugelio žmonių visame pasaulyje. Jas išvirti yra labai paprasta, tačiau dažnam kyla klausimas – kaip ir kiek laiko reikia virti bulves, kad jos būtų minkštos ir gardžios?
Šiame straipsnyje pažvelgsime į tai, kaip ir kiek laiko reikia virti bulves, išnagrinėsime jų naudą mūsų sveikatai ir sužinosime šiek tiek apie bulvių istoriją.
Bulvės – tai daržovės, kurių istorija siekia daugelį šimtmečių atgal. Joms pradėjus augti Pietų Amerikoje, bulvės greitai išplito po visą pasaulį po Ispanijos išpuolių Amerikoje. Pradžioje jos buvo vertinamos daugiau kaip gyvybės šaltinis, bet vėliau tapo svarbia maisto dalimi ir yra šiuolaikinės kulinarinės virtuvės neišvengiamas ingredientas. Bulvės yra išskirtinės tuo, kad jose gausu angliavandenių, skaidulų, vitaminų ir mineralų, todėl jos yra puikus energijos šaltinis ir puikus maistas ir vegetarams.
Šios daržovės taip pat gali pasigirti naudingomis sveikatos savybėmis. Jos yra puikus vitamino C šaltinis, kuris stiprina imuninę sistemą ir padeda organizmui kovoti su ligomis. Be to, bulvėse gausu kalio, kuris palaiko normalų kraujospūdį ir širdies veiklą. Skaidulos padeda gerinti virškinimą ir prisideda prie sotumo jausmo, todėl bulvės yra puikus pasirinkimas tiems, kurie stengiasi palaikyti normalų kūno svorį.
Kiek virti bulves?
- Valytas bulves virkite 20-25 minutes, priklausomai nuo jų dydžio, po dangčiu pasūdytame vandenyje.
- Smulkiai pjaustytas bulves sriuboje virkite 15 minučių.
- Bulves garpuodyje verdamos nuo 20 minučių iki 25 minučių, priklausomai nuo gumbų dydžio.
Kad sutaupytumėte kelias minutes verdant bulves, įdėkite 1 kubelį (30 gramų) sviesto. Tada bulvės išvirs šiek tiek aukštesnėje nei įprasta 100 laipsnių temperatūroje.
Kaip virti bulves?
Paruošimas:
- Sudėkite žalias bulves į puodą, įpilkite šalto vandens ir druskos. Jei daržoves įdėsite į verdantį vandenį, viduriukas gali neišvirti. Tačiau nuomonės šiuo klausimu išsiskiria net tarp žinomų šefų. Pavyzdžiui, maisto gaminimo laidų vedėja Martha Stewart bulves užpila šaltu vandeniu, o Jamie Oliveris – karštu.
- Pastatykite puodą ant vidutinės ugnies. Kai vanduo užvirs, sumažinkite ugnį.
- Patikrinkite, ar bulvės išvirusios: bulves iki galo persmeikite šakute – jei net per vidurį daržovė minkšta ir gali būti lengvai pradurta, vadinasi, bulvės paruoštos. Jei bulvės šiek tiek kietos, virkite dar 5 minutes, o jei bulvės skirtingo dydžio, patikrinkite, ar išvirusi didžiausia.
- Norėdami patiekti virtas bulves kaip garnyrą, bulves tiesiog perkelkite į lėkštę, pagardinkite aliejumi ir patiekite su druska bei žolelėmis. Na, o jei reikia bulvių salotoms, tiesiog jas šiek tiek atvėsinkite, kad nesudegintumėte rankų pjaustydami.
Video
Pastabos
Rekomenduojame pasigaminti:
Bulvių nauda
Bulvių naudą lemia amino rūgštys, vitaminas C (ypač šviežių), kalis, tuberozinas ir cinkas.
Bulvės gerina širdies veiklą, bulvių nuovirai naudingi gydant opa ir trofines ligas. Žalios bulvės tepamos ant skausmingų odos vietų nuo nudegimų, dermatito ir uždegimų. Bulvės naudingos ir tuo, kad apsaugo nuo daugelio ligų – tuberkuliozės, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Bulvių krakmolas naudingas sergant lėtinėmis virškinamojo trakto ligomis kaip priešuždegiminė priemonė, bulvių sultys – artritui gydyti. Peršalus pakvėpuokite virtomis bulvėmis.
Virtų bulvių energinė vertė
- 73 kalorijos – 100 gramų bulvių;
- Baltymai – 2 gramai;
- Angliavandeniai – 16,7 gramai;
- Riebalai – 0,4 gramai.