Mus rasite

Kiek laiko reikia virti burokėlius?

Kiek laiko reikia virti burokėlius?
Virti burokėliai @būvis.lt iliustracija

Maistas

Kiek laiko reikia virti burokėlius?

Virti burokėliai yra skanus ir sveikas patiekalas, kurį galima paruošti įvairiais būdais. Tačiau dažniausiai virtiems burokėliams paruošti reikia šiek tiek daugiau laiko nei kitoms daržovių rūšims. Žemiau pateikiame paprastą ir skanų virtų burokėlių receptą bei naudingus patarimus.

Burokėlius galite išvirti per 2 valandas arba per 8–10 minučių. Viskas priklauso nuo to, ką naudojate: viryklę, garpuodį, orkaitę ar mikrobangų krosnelę.

Virimui skirti burokėliai turi būti vidutinio dydžio (ne didesnio kaip 10 cm skersmens), plona tamsiai raudona odele, nepažeisti ir nesupuvę. Bordo veislė laikoma viena geriausių. Gaminant burokėlius, būtina atkreipti dėmesį į jų kokybę. Rinkitės šviežius ir kokybiškus burokėlius, kad gautumėte geriausius rezultatus.

Nepriklausomai nuo virimo būdo, burokėlius reikia kruopščiai nuplauti, nupjauti viršūnes (jei yra) ir šiek tiek patrumpinti uodegą. Jei nuimsite žievelę, iš burokėlių ištekės sultys. Daržovė taps blyški ir beskonė.

Kaip virti burokėlius puode

Paprastai nuplauti burokėliai užpilami šaltu vandeniu (kad apsemtų šakniavaisius). Užvirinami ant stiprios ugnies. Virimo momentu ugnis sumažinama iki vidutinio ar net minimalaus lygio ir verdama apie 1 valandą po uždarytu dangčiu (jei jame yra technologinė anga garams išleisti). Vandens geriau nesūdyti, nes taip pailgės gaminimo procesas.

Naudingas patarimas! Norint išsaugoti ryškią burokėlių spalvą, vandenį puode galima “praturtinti” citrinos sultimis 0,5 šaukštelio. 1 litrui vandens.

Burokėliai tikrinami šakute arba peiliu (peilis patogesnis): pradurus – gerai įsismeigia – virti burokėliai paruošti. Kitu atveju virkite toliau.

Kaip greitai išvirti burokėlius

Burokėlius išvirsite per pus trumpesnį laiką, jei pasinaudosite keliomis kulinarinėmis gudrybėmis:

 1. Galite šiek tiek padidinti vandens temperatūrą puode. Norėdami tai padaryti, į jį reikia įpilti porą šaukštų augalinio aliejaus (užvirus vandeniui).
 2. Praėjus pusvalandžiui po virimo, išimkite burokėlius iš puodo ir padėkite į ledinį vandenį 10-15 minučių. Ši technika šokiruoja burokėlius ir verčia juos greičiau išsivirti.

Pirmą kartą verdant burokėlius gali pasitaikyti klaidų (dėl burokėlių dydžio ir amžiaus). Tačiau jau po poros kartų burokėlius išvirsite labai greitai ir lengvai.

Kaip virti burokėlius orkaitėje

Paruošimo laikas: 20-25 min.

Kiekvieną šakniavaisį suvyniokite į foliją ir kepkite 190 °C temperatūroje.

Burokėlius patogu virti orkaitėje, kai jų reikia daug. Pavyzdžiui, burokėlių slotoms ar silkei pataluose.

Beje, salotoms su burokėliais ruošti yra nedidelis patarimas. Jei norite nedažyti kitų ingredientų, supjaustykite burokėlius ir apšlakstykite augaliniu aliejumi, o tik tada maišykite su kitais produktais.

Paruoštus burokėlius šaldytuve galima laikyti ne ilgiau kaip dvi dienas.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau Maistas

 • Petražolių šaldymas žiemai Petražolių šaldymas žiemai

  Maistas

  Kaip užšaldyti petražoles

  autorius

  Žiemai užšaldyti petražoles galite labai įvairiai, o laikyti šaldymo maišeliuose ar įvairiuose indeliuose.

 • Marinuota vištiena namuose Marinuota vištiena namuose

  Maistas

  Marinuota vištiena

  autorius

  Marinuoti vištieną paprasta. Ir verta, nes taip mėsa įgauna gerą skonį ir tampa švelni bei sultingesnė. Kaip skaniai užmarinuoti vištieną?

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti voveraites? Kaip ir kiek laiko reikia virti voveraites?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti voveraites?

  autorius

  Voveraitės - priklauso voveraičių šeimai, kuri turi apie šimtą rūšių. Tačiau naudingiausia yra paprastoji voveraitė.

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti bulves? Kaip ir kiek laiko reikia virti bulves?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti bulves?

  autorius

  Virtos bulvės yra vienas iš mėgstamiausių patiekalų daugelio žmonių visame pasaulyje. Jas išvirti yra labai paprasta, tačiau dažnam kyla klausimas – kaip ir kiek laiko reikia virti bulves, kad jos būtų minkštos ir gardžios?

 • Kaip virti makaronus? Kaip virti makaronus?

  Maistas

  Kaip virti makaronus?

  autorius

  Virti makaronai yra vienas iš populiariausių ir paprasčiausių patiekalų, kurį gali pasigaminti kiekvienas. Tačiau norint, kad makaronai būtų skanūs ir gardūs, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Šiame straipsnyje dalinsiuosi su jumis keletu patarimų, kaip pagaminti...

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti vištieną? Kaip ir kiek laiko reikia virti vištieną?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti vištieną?

  autorius

  Virti vištieną yra paprasta, bet labai svarbu žinoti, kaip ir kiek laiko ją reikia virti, kad išliktų skani ir maistinga. Šiame straipsnyje pasidalinsiu keletu patarimų, kaip paruošti namine virtą vištieną.

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti balandelius? Kaip ir kiek laiko reikia virti balandelius?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti balandėlius?

  autorius

  Dažnai balandėlių virimas tampa galvos skausmu daugeliui šefų virtuvėje. Tačiau, jei laikysitės kelių svarbių mūsų patarimų, jums tai taps lengva užduotimi. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip ir kiek laiko reikia virti balandėlius, kad jie išliktų minkšti,...

Temos

Reklama
Reklama

Savaitės populiariausi

Reklama
Reklama
Į viršų