Mus rasite

Kiek laiko reikia virti krevetes?

Kaip ir kiek laiko reikia virti krevetes?
Virtos krevetės @būvis.lt iliustracija

Maistas

Kiek laiko reikia virti krevetes?

Virtos krevetės – tai maistingas ir skanus užkandis, kurį galima paruošti įvairiais būdais. Tačiau svarbiausia, kad jos būtų tinkamai pagamintos, kad išlaikytų savo sultingumą ir skonį. Dažnai kyla klausimas, kiek laiko reikia virti krevetes, kad jos būtų idealiai paruoštos. Šiame straipsnyje aptarsime krevečių virimo laiką, svarbiausias patiekimo paslaptis bei rekomendacijas.

Pradedantiesiems gali atrodyti, kad krevetes virti yra sudėtinga, tačiau tai yra gana paprasta procedūra. Pirmiausia, svarbu pasirinkti tinkamas vrimui šviežias krevetes. Jų kokybė labai svarbi, nes tik šviežios krevetės išlaiko savo sultingumą ir skonį. Jei krevetės yra šaldytos, jas reikia iš anksto atitirpinti. Tai galima padaryti, paliekant jas šaldytuve per naktį arba panardinant į šaltą vandenį.

Kiek laiko virti krevetes?

Virimo laikas priklauso nuo krevetės dydžio ir rūšies.

 • Mažos krevetės – apie 2-3 minutes;
 • Vidutinio dydžio krevetės – apie 4-5 minutes;
 • Didelės krevetės – apie 5-6 minutes.

Tačiau svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kad krevetės turi būti baltos ir šviesios, o ne pervirtos. Jei krevetės pradeda keisti spalvą į rausvą arba oranžinę, tai reiškia, kad jos yra pervirtos ir gali būti guminės.

Patiekiant krevetes, galima įvairiai eksperimentuoti su skoniais. Jas galima pagardinti citrinos sultimis, česnaku, petražolėmis arba kitais prieskoniais. Be to, krevetes galima kepti, troškinti arba naudoti kaip pagrindinį ingredientą salotose ar makaronų patiekaluose.

Rekomenduojama krevečių virti tik tiek, kiek planuojama išnaudoti iš karto. Jei jų lieka, jos gali prarasti savo skonį ir sultingumą, todėl geriau išvirtas krevetes suvalgyti kuo greičiau. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad krevetės turi būti tinkamai saugomos šaldytuve, kad išlaikytų savo kokybę kuo ilgiau.

Kaip virti krevetes?

 1. Įpilkite vandens į puodą ir užvirkite jį.
 2. Kai vanduo užvirs, įpilkite druskos ir citrinos sulčių.
 3. Tada atsargiai sudėkite krevetes ir virkite jas 2-3 minutes. Svarbu nepervirti krevečių, nes jos gali tapti guminės ir prarasti sultingumą.
 4. Po 2-3 minučių krevetes nukoškite ir nusausinkite.

Galite patiekti virtas krevetes šiltas arba šaltas. Šiltos jos bus švelnesnės ir sultingesnės, o šaltomis – atvėsinsite karštą vasaros dieną. Galite pasirinkti įvairius padažus, kurie puikiai dera su krevetėmis, pavyzdžiui, česnakinį padažą arba citrininį padažą.

Pabaigai

Taigi, atsakydami į klausimą „Kiek laiko virti krevetes?“, galime pasakyti, kad reikia laikytis šių rekomendacijų: pasirinkti šviežias krevetes, tinkamai atitirpinti, laikytis virimo laiko pagal jų dydį ir rūšį, bei suvalgyti išvirtas krevetes kuo greičiau.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau Maistas

 • Petražolių šaldymas žiemai Petražolių šaldymas žiemai

  Maistas

  Kaip užšaldyti petražoles

  autorius

  Žiemai užšaldyti petražoles galite labai įvairiai, o laikyti šaldymo maišeliuose ar įvairiuose indeliuose.

 • Marinuota vištiena namuose Marinuota vištiena namuose

  Maistas

  Marinuota vištiena

  autorius

  Marinuoti vištieną paprasta. Ir verta, nes taip mėsa įgauna gerą skonį ir tampa švelni bei sultingesnė. Kaip skaniai užmarinuoti vištieną?

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti voveraites? Kaip ir kiek laiko reikia virti voveraites?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti voveraites?

  autorius

  Voveraitės - priklauso voveraičių šeimai, kuri turi apie šimtą rūšių. Tačiau naudingiausia yra paprastoji voveraitė.

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti bulves? Kaip ir kiek laiko reikia virti bulves?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti bulves?

  autorius

  Virtos bulvės yra vienas iš mėgstamiausių patiekalų daugelio žmonių visame pasaulyje. Jas išvirti yra labai paprasta, tačiau dažnam kyla klausimas – kaip ir kiek laiko reikia virti bulves, kad jos būtų minkštos ir gardžios?

 • Kaip virti makaronus? Kaip virti makaronus?

  Maistas

  Kaip virti makaronus?

  autorius

  Virti makaronai yra vienas iš populiariausių ir paprasčiausių patiekalų, kurį gali pasigaminti kiekvienas. Tačiau norint, kad makaronai būtų skanūs ir gardūs, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Šiame straipsnyje dalinsiuosi su jumis keletu patarimų, kaip pagaminti...

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti vištieną? Kaip ir kiek laiko reikia virti vištieną?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti vištieną?

  autorius

  Virti vištieną yra paprasta, bet labai svarbu žinoti, kaip ir kiek laiko ją reikia virti, kad išliktų skani ir maistinga. Šiame straipsnyje pasidalinsiu keletu patarimų, kaip paruošti namine virtą vištieną.

 • Kaip ir kiek laiko reikia virti balandelius? Kaip ir kiek laiko reikia virti balandelius?

  Maistas

  Kiek laiko reikia virti balandėlius?

  autorius

  Dažnai balandėlių virimas tampa galvos skausmu daugeliui šefų virtuvėje. Tačiau, jei laikysitės kelių svarbių mūsų patarimų, jums tai taps lengva užduotimi. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip ir kiek laiko reikia virti balandėlius, kad jie išliktų minkšti,...

Temos

Reklama
Reklama

Savaitės populiariausi

Reklama
Reklama
Į viršų