Mus rasite
Kovo mėnesio darbai sode ir darže
Darbai sode ir darže Kovo mėnesį @būvis.lt iliustracija

Kalendoriai

Kovo mėnesio darbai sode ir darže

Jei pavasarį daug laisvo laiko skiriate sodinimui ir sodinukų priežiūrai, galite tai sėkmingai susiplanuoti. Pasirūpinkite augalais naudodami mėnulio kalendorių. Nepamirškite atsisiųsti ir išsisaugoti sodininko mėnulio sėjos kalendorių 2024 m. kovo mėnesiui.

[powerkit_alert type=”warning” dismissible=”false” multiline=”false”]
Nepamirškite atsisiųsti ir išsisaugoti sodininko mėnulio sėjos kalendorių 2024 m. kovo mėnesiui.
[/powerkit_alert]

Kovo mėnesį sodininkams ir daržininkams prasideda įdomiausias laikotarpis – reikia turėti laiko viską pasodinti, viskuo pasirūpinti ir nieko nepamiršti! Kad būtų lengviau atlikti šias užduotys, mes jums papasakosime, kuriomis dienomis turėtumėte skirti laiko sodinukams ir augalams, o kuriomis dienomis neverta dėti pastangų!

  • Palankios dienos: kovo 1 d., 5-7, 12-13, 15-16, 18-21, 23-25, 27-29 d.
  • Nepalankios dienos: 8-9, kovo 14 d.
  • Neutralios dienos: kovo 2-4, 10-11, 17, 22, 26, 30-31 d.

Iki kovo 19 d. bus tinkamiausias metas sodinti pomidorus, paprikas, baklažanus, agurkus, moliūgus, cukinijas ir patisonus, taip pat kopūstus.

O mėnesio pradžioje ir pabaigoje atkreipkite dėmesį į pupų, žirnių, žolelių, burokėlių, morkų ir ridikėlių sodinimą.

Darbai sode

Darbai sode @būvis.lt iliustracija

Sodininko kalendorius 2024 m. kovo mėnesiui

Atėjus kovo mėnesiui, prasideda pavasaris, o sodininkams ir daržininkams metas aktyviai veikti. Šis mėnuo optimalus ruošiant dirvą sėjai ir atlikti įvairius sodo darbus.

Kovo 1 d.

Kovo 1-oji bus palanki diena sodinti ridikėlius, ridikus, daikonus, svogūnus žalumynams ir daigams, vienmetes gėles, daugiametes ir gumbines gėles. Galite persodinti ir skinti augalus.

Kovo 5-7 d.

Šiomis dienomis turėtumėte sutelkti dėmesį į gėles, svogūnus, česnakus ir krienus. Galite sodinti visų rūšių kopūstus, bulves ir topinambus, taip pat atkreipkite dėmesį į pupeles ir ankštinius augalus. Galima ravėti ir retinti, tręšti. Diena palanki dekoratyviniams krūmams sodinti.

Kovo 12-13 d.

Kovo 12 ir 13 dienomis reikėtų sodinti pomidorus, agurkus, paprikas, baklažanus, cukinijas, moliūgus, ridikėlius ir salotas. Galite karpyti šakas sode ir maitinti augalus trąšomis.

Kovo 15-16 d.

Kovo 15-16 dienomis tinka sodinti svogūnus, česnakus ir krienus, šparagus, bulves, braškes ir žemuoges, pupeles ir žirnius, morkas ir burokėlius. Galite dirbti su gėlėmis, gydyti augalus nuo kenkėjų, sodinti dekoratyvinius medžius, vaiskrūmius ir uogakrūmius.

Kovo 18-21 d.

Šios keturios dienos tinkamiausios darbui su pomidorų ir agurkų, paprikų, kopūstų, baklažanų, cukinijų, morkų, ropių ir salierų daigais. Galite laistyti ir purkšti augalus, kirpti šakas ir gydyti kenkėjus. Sodinkite uogas ir vaismedžius bei krūmus.

Kovo 23-25 ​​d.

Kovo 23–25 dienos sodo kalendoriuje gali būti skirtos svogūnų, česnakų ir krienų priežiūrai. Taip pat diena palanki sodinti ar prižiūrėti bulves ir topinambus, ridikėlius, daikonus, morkas, salierus. Galite užsiimti gėlėmis, kambariniais augalais, sodinti ir paruošti sėklas.

Kovo 27-29 d.

Kovo 27–29 dienos palankios svogūnams, česnakams, ridikams, daikonams prižiūrėti. Reikėtų atkreipti dėmesį į visų rūšių kopūstus, bulves, morkas ir burokėlius. Kovo 27-oji – paskutinė mėnesio diena, kai galima atkreipti dėmesį į gėles ir kambarinius augalus. Kovo 28-29 dienomis galite tręšti sodinukus ir gydyti augalus nuo kenkėjų.

Skaityti toliau

Dabar Irena yra gerbiamas sodo konsultantas, rašanti straipsnius apie sodo ir daržo priežiūrą ir aktyviai dalyvauja renginiuose. Jos svajonė - kada nors parašyti savo knygą, kurioje ji galėtų pasidalinti savo išmintimi su pasauliu.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų