Mus rasite
Pėdų grybelis ir jo gydymas
Pėdų grybelio gydymas namuose @būvis.lt iliustracija

Sveikata

Pėdų grybelis ir jo gydymas

Pėdų grybelis – užkrečiama sparčiai plintanti liga, ja gali susirgti kiekvienas. Todėl visi turėtume mokėti kuo greičiau ją pastebėti, turėti žinių, kaip ją gydyti. Tinkamomis priemonėmis liga nesunkiai įveikiama. Gali būti sunku gydyti grybelinę infekciją. Pėdų grybelis yra lėtinis grybelių sukeltas pėdų, kojų tarpupirščių ir padų odos pažeidimas.

Užsikrėsti šia liga galima bet kur, tačiau dažniausiai užsikrečiama palankiose grybeliams daugintis sąlygose – ten kur yra drėgna ir šilta – baseinuose, pirtyse, sporto salėse, netgi pliaže. Liga dažna ir išplitusi visame pasaulyje.

Tikimybę susirgti pėdų grybeliu didina:

  • naudojimasis bendromis prausyklomis (poilsiavietėse, bendrabučiuose, gamyklose ir pan.);
  • antsvoris;
  • susilpnėjęs imunitetas;
  • avalynė, pagaminta iš sintetinių medžiagų;
  • ilgas antibiotikų, hormoninių preparatų vartojimas;
  • diabetas;
  • kraujotakos sutrikimai;
  • gausus prakaitavimas.
Nagų grybelis

Nagų grybelis @būvis.lt iliustracija

Grybelis sukelia psichologines bei profesines problemas ir pablogina žmonių gyvenimo kokybę:

  • sukelia diskomfortą stovint bei vaikštant;
  • sumažėja fizinis aktyvumas;
  • sunku rašyti ir spausdinti;
  • dažnai sukelia nepasiduodantį gydymui lėtinį skausmą;
  • sukelia ryškias kosmetines problemas;
  • vystosi depresija, nepilnavertiškumo jausmas;
  • neestetiškas vaizdas mažina įsidarbinimo ir panašias galimybes.

Pėdų grybelio požymiai:

Liga pirmiausia ir dažniausiai pažeidžia tarpupirščius, oda tampa drėgna, joje gali atsirasti pūslelių, žaizdų, įtrūkimų

Prasideda niežėjimas.

Pėdų grybelinė liga dažnai sukelia pado sausumą, pleiskanojimą, ypač pado raukšlių, pamažu apima visą pėdą ir jos kraštus.

Pažeista oda paprastai būna paraudusi, patinusi, joje formuojasi suragėjimai, atsiranda įtrūkimų; pro kuriuos gali plisti infekcija, išsivystyti odos uždegimas (rožė ir kt.).

Dar keli faktai apie grybelius:

Be pėdų grybelio, užsikrėsti galima ir nagų, rankų, liemens, blauzdos, barzdos ir galvos grybeliais

Vakarų šalyse apie 10 proc. gyventojų užsikrečia odos ir nagų grybeliu, tačiau tam tikrų profesijų atstovai, pavyzdžiui, kareiviai, sportininkai, grybelinėmis infekcijomis užsikrečia daug dažniau ( serga maždaug 30–50 proc. šių profesijų atstovų)

Pėdų ir nagų grybeliai yra tarpusavyje susiję, todėl kartais sergama abiem iš karto.

Pėdų grybelio gydymas liaudiškomis priemonėmis

Su natūraliomis nagų grybelio gydymo priemonėmis jūs galite lengvai ir nesunkiai išsigydyti nagų grybelį. Tai patogiausias būdas gydyti infekciją, kol dar ji yra ankstyvoje stadijoje. Tie, kurie nekreipia dėmesio į nagų grybelį gali visiškai netekti nagų ir juos teks pašalinti chirurginiu būdu.

Žemiau yra pateikti keli patarimai kaip nebrangiai ir efektyviai išgydyti nagų grybelį namuose.

Tamsaus alus ir acto mišinys daug kur yra naudojamas kaip puikus vaistas gydyti nagų grybelį. Tai yra veiksminga priemonė nes tamsus alus suminkština nagą, o actas sukuria rūgščią terpę. Gerosios bakterijos dauginasi rūgščioje terpėje, o grybelis tuo pačiu metu nyksta. Minkštesniame nage gerosios bakterijos įsiskverbia giliau ir minta grybeliu. Taip pat apsaugo nuo grybelio plėtimosi ir atsiradimo iš naujo. Šią procedūrą kartoti du kartus per parą, kad gydymo procesas būtų greitesnis. Jūs turite kasdien mišinyje mirkyti kojas. Patariama mirkyti apie 30 min. Jūsų kojos gali pasidaryti jautrios. Tuomet mirkykite tik vieną kartą per parą.

Jei nagų grybelis yra nesunkioje stadijoje, jūs galite pabandyti tepti arbatos medžio aliejumi. Eteriniai aliejai yra labai koncentruoti, todėl atsargiai juos naudokite. Nepamirškite jų laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Skaityti toliau

Naujienos iš interneto

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Į viršų