Mus rasite
Ką daryti, jei rožės pajuodavo po žiemos

Sodas ir daržas

Rožės pajuodavo po žiemos: ką daryti, kad išgelbėtumėte gėles

Dėl laiku suteiktos priežiūros ir tinkamų priemonių daugelį rožių krūmų galima išgelbėti, net jei po žiemos jie atrodo beviltiškai.

Sužinosite: kodėl rožės gali pajuoduoti po žiemos ir kaip išgelbėti jas.

Kaip išgelbėti pajuodusias rožes

Rožių pajuodavimas po žiemos – dažna problema, su kuria susiduria daugelis sodininkų. Tai gali lemti keli veiksniai: ūglių apšalimas, puvimas dėl per didelės drėgmės arba grybelinės ligos. Suprasdami priežastis ir laiku imdamiesi veiksmų, galite išsaugoti augalus ir užtikrinti jų sveiką augimą.

Išsiaiškinau, ką daryti, jei rožės pajuodavo.

Rožių genėjimas po žydėjimo

Rožių genėjimas po žydėjimo @būvis.lt

Ką daryti, jei rožės pajuodavo po žiemos

Pirmasis žingsnis – tinkamas rožių genėjimas. Reikia pašalinti visus pažeistus ir pajuodusius ūglius iki sveiko audinio. Tai skatina augalą atsigauti ir neleidžia plisti galimoms infekcijoms. Pjūvių vietas rekomenduojama apdoroti antiseptinėmis priemonėmis, kad būtų išvengta ligų.

Po genėjimo svarbu sustiprinti augalą nupurškiant jį specialiais anti-stresiniais preparatais. Tai padės nusilpusiems krūmams greičiau atsigauti, skatins naujų ūglių augimą ir stiprins augalo imunitetą.

Kaip atgaivinti pajuodusias rožes

Jei po žiemos rožė pajuodavo, neskubėkite jos nurašyti. Be genėjimo ir antiseptinio apdorojimo, svarbu užtikrinti augalui reikiamas maistines medžiagas. Rekomenduojama tręšti azoto, fosforo ir kalio turinčiomis trąšomis – jos paskatins greitą atsigavimą ir naujų ūglių augimą.

Taip pat svarbu sudaryti tinkamas augimo sąlygas: pakankamą apšvietimą, saikingą laistymą ir apsaugą nuo staigių temperatūros svyravimų. Jei pavasaris dar vėsus, virš krūmo galima sukurti mini šiltnamį, kuris palaikys stabilesnį mikroklimatą ir pagreitins atsigavimo procesą.

Vazone augančios rožės

Vazone augančios rožės @buvis.lt nuotrauka

Ką reiškia, jei rožės pajuodavo

Pajuodę stiebai arba juodi lapai gali signalizuoti kelias problemas. Dažniausios jų: nušalimas, saulės nudegimai, grybelinės ligos (pvz., juodasis dėmėtumas) arba graužikų padaryta žala. Jei rožė apšalo, po žieve jos audiniai gali būti šviesūs, o jei pažeidimą sukėlė liga, jie dažniausiai lieka tamsūs net ir po pjūvio.

Kaip suprasti, ar rožė peržiemojo

Norėdami įsitikinti, ar rožė dar gyva, atidžiai apžiūrėkite jos ūglius ir šaknų sistemą. Jei po genėjimo matyti sveiki žali audiniai – augalas turi šansų atsigauti. Tačiau jei visi stiebai yra sausi, trapūs ir be gyvybės ženklų, tai gali reikšti, kad krūmas nebeišgyvens.

Taip pat verta patikrinti šaknis: jei jos elastingos ir sveikos, net stipriai pažeista antžeminė dalis gali ataugti. Jei šaknys visiškai sunykusios, teks pakeisti augalą nauju.

Kodėl rožės pajuoduoja?

Rožės pajuodavimas visada rodo problemą. Tai gali lemti žemos temperatūros, netinkama priežiūra arba netinkamas uždengimas žiemai. Kartais priežastis būna bakterinės ar grybelinės infekcijos. Kad tokių problemų būtų išvengta ateityje, svarbu tinkamai paruošti rožes žiemai: uždengti kvėpuojančia medžiaga, laiku genėti ir apdoroti nuo grybinių ligų.

Taip pat skaitykite:

Skaityti toliau

Rekomenduojame

Dabar Irena yra gerbiamas sodo konsultantas, rašanti straipsnius apie sodo ir daržo priežiūrą ir aktyviai dalyvauja renginiuose. Jos svajonė - kada nors parašyti savo knygą, kurioje ji galėtų pasidalinti savo išmintimi su pasauliu.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų