Mus rasite
Kaip tręšti ir prižiūrėti pinigų medį
Tinkama pinigų medžio priežiūra @būvis.lt iliustracija

Sodas ir daržas

Išsamus vadovas: kaip tręšti ir prižiūrėti pinigų medį

Zamiokulkas, arba pinigų medis, yra populiarus kambarinis augalas, padedantis išvalyti patalpų orą ir pagerinti jo kokybę. Su tinkama priežiūra ir dėmesiu jis gali klestėti ir atnešti sėkmės savo savininkui.

Šiame išsamiame vadove aptarsime pinigų medžio apšvietimo, laistymo ir trąšų poreikius bei tinkamas aplinkos sąlygas, kad jūsų namų augalas sėkmingai žydėtų ir taptų puikiu dekoratyviniu akcentu.

Apšvietimo reikalavimai

Pinigų medis geriausiai auga esant labai šviesiai ir šiltai aplinkai, bet ne tiesioginėje saulėje. Jis turi būti laikomas ne žemesnėje nei 15 laipsnių patalpoje. Zamiokulkas mėgsta ryškią, netiesioginę saulės šviesą ir gali toleruoti šiek tiek tiesioginės saulės, tačiau jį reikia saugoti nuo intensyvios, tiesioginės saulės šviesos.

Pinigų medis labiausiai mėgsta difuzinę šviesą ir geriausiai auga pavėsyje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie gali nudeginti jo lapus. Jis puikiai jaučiasi ryškioje, netiesioginėje saulės šviesoje ir gali toleruoti pritemdytą aplinką, tačiau geriausiai auga ryškioje, bet ne tiesioginėje saulės šviesoje.

Apšvietimo rekomendacijos

• Vasarą pinigų medį galima laikyti lauke, apsaugotoje, šviesiai apšviestoje vietoje.

• Žiemą jį reikia laikyti patalpoje, kur yra daug natūralios šviesos, tačiau ne tiesioginėje saulės šviesoje.

• Vengti tiesioginių saulės spindulių, nes jie gali nudeginti lapus ir sukelti rudas dėmes.

Laistymų ir trąšų poreikiai

Pinigų medį reikia laistyti reguliariai, bet saikingai, leisdžiant viršutiniam substrato sluoksniui išdžiūti tarp laistymų. Perlaistant gali pradėti pūti šakniastiebiai. Tinkamiausia substrata pinigų medžiui yra vandeniui laidi ir puri, pavyzdžiui, kompostas, rupus smėlis ir durpės [1]. Nerekomenduojama įmaišyti perlito.

Pinigų medžio priežiūra

Pinigų medžio priežiūra @būvis.lt iliustracija

Laistymų rekomendacijos

Leiskite viršutiniam substrato sluoksniui išdžiūti tarp laistymų.

Vengkite perlaistymo, nes tai gali sukelti šaknų puvimą.

Jei lapai pradeda gelsti, tai paprastai rodo perlaistymo požymius. Tokiu atveju reikėtų nupjauti pažeistus lapus ir persodinti augalą į šviežią, sausą substratą.

Tręšimo rekomendacijos

Pinigų medį reikia tręšti kas 30 dienų kovo-rugpjūčio mėnesiais, naudojant trąšas, skirtas kaktusams ir sukulentams. Jei augalas nestumia naujų lapų, tai gali reikšti maisto medžiagų trūkumą, ir namų gamybos trąšos, pavyzdžiui, želatina, kavos grunteliai ar dilgėlių arbata, gali paskatinti naują augimą. Taip pat rekomenduojama kas 2-3 mėnesius augalo vegetacijos laikotarpiu tręšti subalansuotomis skystomis trąšomis.

Aplinkos sąlygos

Temperatūros reikalavimai

Pinigų medis geriausiai auga esant tam tikrai temperatūrai. Idealios temperatūros intervalas pinigų medžiui yra 15°C arba aukštesnė temperatūra. Taip pat rekomenduojama, kad temperatūra būtų nuo 13°C iki 26°C.

Substrato reikalavimai

Pinigų medis mėgsta gerai drenuojamą, purią substratą, tokį kaip kompostas, rupus smėlis ir durpės. Nerekomenduojama įmaišyti perlito, vietoj jo geriau naudoti smulkų žvyrą.

Kitos aplinkos sąlygos

• Jaunus pinigų medžius reikia persodinti kasmet į šiek tiek didesnį vazoną, o brandžius augalus – kas kelis metus.

• Pinigų medį galima dauginti dalijimu, lapų ar stiebo daigynu.

• Brandūs, gerai prižiūrimi pinigu medziai gali net žydėti, nors tai nėra dažnas reiškinys.

• Pinigų medžiai yra jautrūs aplinkos pokyčiams, todėl juos reikia palaipsniui pripratinamti prie naujų sąlygų.

• Vengti sausos oro aplinkos ir žiemą purkšti lapus, jei pinigų medis yra šalia šildytuvo.

Išvados

Apibendrinant, pinigų medis yra lengvai prižiūrimas ir dekoratyvus kambarinis augalas, kuris gali puikiai įsilieti į bet kokią namų aplinką. Tinkamas apšvietimas, laistymų režimas, tręšimas ir aplinkos sąlygos yra svarbūs veiksniai, užtikrinantys sėkmingą jo augimą. Laikydamiesi šių rekomendacijų, galėsite mėgautis žaliuojančiu ir gyvybingu pinigų medžiu, kuris ne tik papuoš jūsų namus, bet ir prisidės prie geresnės oro kokybės.

Nepamirškite, kad kiekvienas augalas yra unikalus ir gali turėti šiek tiek skirtingų poreikių. Reguliariai stebėkite savo pinigų medelį ir prisitaikykite prie jo individualių poreikių, kad užtikrintumėte optimalias sąlygas jo augimui ir klestėjimui. Su tinkama priežiūra ir kantrybe pinigų medis ne tik papuoš jūsų namus, bet ir taps vertingu namų akcentu, žadinančiu sėkmės jausmą.

Skaityti toliau

Esu draugiškas ir linksmas žmogus, kuris mėgsta dalintis patarimais ir patirtimi su maisto gamyba besidominčiais žmonėmis. Nebijau eksperimentuoti su ingredientais ir skoniais. Dažnai kuriu savo originalius receptus ir dalinuosi jais.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų