Mus rasite
Kada ir kaip sodinti paprikas?
Paprikos sodinimas @būvis.lt iliustracija

Sodas ir daržas

Kada ir kaip sodinti paprikas?

Kada sodinti paprikų sėklas daigams? Dažnai dėlto ginčijamasi. Kai kurie šaltiniai teigia, kad reikia sėti nuo vasario 15 iki kovo 10 dienos. Kiti šaltiniai rašo, kad paprikų sodinukai sodinami atvirame lauke 55-60 dienų amžiaus. Ir tai yra daroma gegužės pabaigoje. Tai reiškia, kad pagal šį teiginį paaiškėja, kad paprikų sėklos sodinukams turėtų būti sėjamos kovo pabaigoje?

Svarbu pažymėti, jog paprikų sėkloms kartais reikia daug laiko: nuo 2 savaičių iki 1 mėnesio, jei juos sėjate kovo pabaigoje, daigai gali pasirodyti tik balandžio pabaigoje. Taigi, tokiu atveju nebus laiko augimui. Todėl optimalus laikas yra sėti sėklas nuo vasario vidurio iki kovo 10 dienos.

Kaip nustatyti tikslų sodinimo laiką?

Jums reikia perskaityti aprašymą ant pakuotės. Paprastai gamintojai nurodo ir apibūdina visas auginimo sąlygas. Taip pat galima sekti ir Mėnulio kalendorių.

Ką svarbu žinoti apie paprikų rūšis?

Paprikos yra viena iš labiausiai paplitusių ir populiariausių daržovių pasaulyje. Priklausomai nuo skonio pageidavimų ir auginimo tikslų, jos gali būti aštrios arba saldžios. Renkantis sėklas svarbu atidžiai perskaityti informaciją ant pakuotės, kad nepadarytumėte klaidos, nes skirtingos rūšys gali atrodyti vienodai.

Paprikos derlius

Paprikos derlius @būvis.lt iliustracija

Aitrieji pipirai turi skirtingas veisles, kurios subręsta per 2-3 mėnesius. Saldžiosios paprikos yra suskirstytos į ankstyvasias, vidutines ir vėlyvas. Ankstyvos veislės derlius nuimamas 80–100 dienų po daiginimo, vidutinės – po 110 –130 dienų, o vėlyvos veislės gali užtrukti iki 150 dienų.

Paprika gali būti įvairių dydžių ir formų. Raudonos, žalios, geltonos ir oranžinės spalvos, taip pat yra retų violetinių.

Kaip paruošti sėklas sėjai?

Paprikų sėklos, kurių galiojimo laikas neviršija 3-4 metus, gali būti sėjamos sausai arba mirkomos per dieną vandenyje. Senesnės sėklos turėtų būti skatinamos prieš sėjant: mirkomos per dieną heteroksino tirpalo ir augimo stimuliatoriaus mišinyje. Po tokio apdorojimo paprikų sėklos sudygsta daug greičiau, o jų daigumas padidės iki 90% (60-70% sėklų paprastai sudygsta be stimuliatorių).

Kaip rūpintis paprikų sodinukais?

Paprikų sodinukų auginimo temperatūra turėtų būti 25-28 °C, o ne žemesnė, kitaip augimas bus labai lėtas. Jei naudojate paruoštą parduotuvėje įsigytą dirvą paprikų sodinukams auginti, jums nereikia jų tręšti – šis dirvožemis jau turi visas maistines medžiagas.

Paprikų sodinukai turi būti laistomi šiltu vandeniu. Nuo pasodinimo reikia laistyti kartą per 1-2 dienas, o kai augalai turi po 4-5 tikrus lapus, – kasdien.

Trijų spalvų paprika

Trijų spalvų paprika @būvis.lt iliustracija

Palankios dienos sodinti sodinukus šiltnamyje: sodinukai gali būti sodinami šiltnamiuose nuo balandžio vidurio, tačiau su sąlyga, kad dirvožemis jau sušilęs. Jei jis yra šaltas, galite kelis kartus užpilti verdančiu vandeniu arba naudoti šildytuvus. Taip pat galima naudoti specialią agro plėvelę.

Palankios dienos sodinti sodinukus atvirame grunte: paprikų sodinukai gali būti sodinami lauke nuo maždaug gegužės 10 d. Neverta anksčiau, nes dirvožemis vis dar yra šaltas. Taip pat iki birželio 10 dienos, nakčiai reikėtų sodinukus uždengti.

Klausimai ir atsakymai

Ar paprikas galima sėti iš karto atvirame grunte?

Ne. Tai tinka pomidorams, bet ne paprikoms. Pirmiausia reikia užsiauginti (nupirkti) sodinukus ir tik po to juos sodinti atvirame grunte.

Ar galima auginti paprikas namuose ant palangės?

Tikrai taip. Ypač tam gerai tinka aitriosios paprikos – jos gali duoti vaisių ištisus metus.

Skaityti toliau

Dabar Irena yra gerbiamas sodo konsultantas, rašanti straipsnius apie sodo ir daržo priežiūrą ir aktyviai dalyvauja renginiuose. Jos svajonė - kada nors parašyti savo knygą, kurioje ji galėtų pasidalinti savo išmintimi su pasauliu.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų