Mus rasite
Kada ir kaip sodinti svogūnus?
Tinkamiausias laikas sodinti svogūnams @būvis.lt iliustracija

Sodas ir daržas

Kada ir kaip sodinti svogūnus?

Norint, kad svogūnai tinkamai augtų, juos reikia sodinti pavasarį. Apie tai ir papasakosiu plačiau.

Svogūnai sodinami lauke balandžio pradžioje arba pabaigoje. Pagrindinė sąlyga yra ta, kad oras lauke turi būti nuolat šiltas, o dirvožemis turi būti gerai išdžiovintas. Svogūnai gali būti auginami tiek iš sėklų, tiek iš mažų svogūnėlių. Aš kaip ekspertė jums papasakosiu, kokie yra jų skirtumai, kaip tinkamai paruošti žemę ir rūpintis svogūnais.

Svogūnai gali būti sodinami pavasarį ir rudenį prieš žiemą. Ir jei jums reikia svogūnų laiškų, tada visą sezoną. Bet vis dėlto yra palankių ir visai netinkamų dienų tokiam darbui atlikti.

Pavasarį svogūnai sodinami, kai jau praėjo didelių šalnų grėsmė (šalčiau nei -3 °C). Be to, svogūnų sodinimo datos priklauso nuo pasirinktos veislės: ankstyvieji, vidutinei, vėlyvieji arba labai vėlyvi.

Ir, žinoma, daugelis žmonių vadovaujasi Mėnulio kalendoriumi: jie seka Mėnulio fazes. Manoma, kad dylantis Mėnulis yra palankiausias sodinti svogūnus.

Užauginti svogūnai

Užauginti svogūnai @būvis.lt iliustracija

Kada sodinti svogūnus lauke?

Svogūnai sodinami atvirame lauke pavasarį, kai dirvožemis įšyla iki maždaug +5 ° C. Per ilgai laukti taip pat neturėtumėte, nes svogūnėliams taip pat reikia žemos temperatūros, kad jie vystytųsi.

Pagrindinės svogūnų sodinimo taisyklės

Dauguma svogūnų veislių yra nepretenzingos. Norint auginti pasėlius, pakanka žinoti pagrindines sodinimo taisykles.

Išsirinkite tinkamą vietą

Geri svogūnų kaimynai: agurkai, moliūgai, cukinijos, pomidorai, kopūstai; blogi česnakai.

Gerai apšviestos saulės vietos puikiai tinka sodinti, pavėsyje svogūnai augs blogiau.

Paruoškite dirvą

Tinkamai paruošti dirvą svogūnams geriausia rudenį. Jei organinės trąšos anksčiau nebuvo naudojamos, galima pagerinti žemės derlingumą su supuvusiu mėšlu. Taip pat naudinga naudoti ketvirtadalį kibiro pelenų 1 kv. m. Pavasarį (porą savaičių prieš sodinimą) galite naudoti specialias mineralines trąšas.

Svogūnų priežiūra

Svogūnų priežiūra @būvis.lt

Pasirinkite kokybiškus svogūnėlius

Reikia pasirinkti aukštos kokybės svogūnėlius. Turėtumėte atkreipti dėmesį, kad svogūnų paviršius turi būti lygus, be įtrūkimų, daigų, skilimo pėdsakų. Maži svogūnėliai yra idealūs: jie užtikrina puikų derlių.

Paruoškite svogūnėlius

Pašildykite svogūnėlius. ši procedūra yra būtina, kad svogūnai augtų greičiau. Įdėkite svogūnėlius į tinklinį maišelį ir palikite ant radiatoriaus (40-45 ºC) 8-10 valandų.

Mirkymas. Svogūnėliai mirkomi šiltame vandenyje su specialiomis medžiagomis (jas galima įsigyti parduotuvėje) arba naudoti įprastą druską. Tai padės apsaugoti augalus nuo puvimo.

Gydymas nuo kenkėjų. Ši procedūra reikalinga net jei su svogūnu sodinukais išoriškai viskas gerai. Sporas ir lervas sunku pastebėti.

  • Kuo jie gydomi: kalio permanganatu, soda, vario sulfatu, amonio salietra, amoniaku, vandenilio peroksidu, pelenais, garstyčiomis, taip pat specialiais preparatais, kurie parduodami sodininkystės parduotuvėse. Produktas turi būti praskiestas vandeniu, keletą minučių pamirkykite svogūnų sodinukus gautame tirpale, tada nuplaukite.
Svogūnų derlius

Svogūnų derlius @būvis.lt iliustracija

Sodinimo gylis ir atstumas

Svogūnėliai sodinami 5–10 cm atstumais (dideli svogūnėliai – 10–12 cm). Atstumas tarp vagelių yra 15–30 cm. Būtina sodinti gylyje jį 3 cm, kad ne tik šaknys, bet ir dalis sodinuko nugrimztų į žemę. Galima padengti vagas žeme su humusu, kurio sluoksnis yra apie 2 cm.

Jei norite sodinti svogūnus tik dėl jų laiškų, tada sodinkite svogūnėlius arti vienas kito.

Klausimai ir atsakymai

Turėdami šias žinias, galėsite užauginti geriausius svogūnus. Liko tik keli svarbūs klausimai.

Ar galima sodinti šlapius svogūnus?

Ne, nes atsiranda šaknų puvinys ir svogūnas pūva. Todėl, sodinant, reikia įsitikinti, kad svogūnai yra sausi.

Ar galima sodinti svogūnus šaltame dirvožemyje?

Taip, galima. Svogūnai šalčio nebijo, jiems nieko nenutiks. Patikslinu: mes kalbame apie šaltį, o ne apie sušalusią dirvą, kurios net negalima iškasti. Pavyzdžiui, svogūnai rudenį sodinami į šaltą žemę. Sodinimas prieš žiemos sezoną, duoda puikų svogūnų derlių.

Skaityti toliau

Naujienos iš interneto

Dabar Irena yra gerbiamas sodo konsultantas, rašanti straipsnius apie sodo ir daržo priežiūrą ir aktyviai dalyvauja renginiuose. Jos svajonė - kada nors parašyti savo knygą, kurioje ji galėtų pasidalinti savo išmintimi su pasauliu.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų