Mus rasite
Kada, kuo ir kaip tręšti agurkus?
Augurkų tręšimas @būvis.lt iliustracija

Sodas ir daržas

Kada ir kaip tręšti agurkus?

Mūsų namų sodas ir daržas yra labai naudingas krizių metu, kai svarbus kiekvienas centas. Esant sunkiomis sąlygoms, galime auginti puikų derlių ir maitinti save žiemą. Na, o mes jums papasakosime, kuo, kaip ir kada tręšti agurkus, kad derlius būtų puikus ir gausingas.

Kai vyksta aktyvus agurkų augimo procesas, augalui labai reikia tinkamos mitybos. Šiems tikslams galite naudoti trąšas. Tai padės aprūpinti pasėlius maistinėmis medžiagomis tokiais kiekiais, kurių jam tikrai reikia. Tačiau čia svarbu žinoti, kada sustoti, ir atsižvelgti į silpną augalo šaknų sistemos sugeriamumą, kad nepersistengtumėte ir nepakenktumėte. Šiame straipsnyje jums papasakosiu, kuo, kaip ir kada tręšti agurkus, kad padidėtų derlius ir pailgėtų derėjimo laikotarpis.

Agurkus galima tręšti:

 1. mineralinėmis trąšomis;
 2. azotu;
 3. pelenais;
 4. mielėmis;
 5. medumi;
 6. jodo tirpalu;
 7. svogūnų lūkštais.

Kada tręšti agurkus?

Pirmosios trąšos naudojamos, kai augalas turi 2-3 lapus. Šiuo metu prasideda sparčiausias augimo etapas, o tręšimas yra ypač naudingas. Po to agurkai tręšiami kartą per 10-15 dienų ir stebima augalo būklė. Jei agurkų lapai tapo geltonos spalvos, reikia papildomo tręšimo.

Nuosavame darže užauginti agurkai

Nuosavame darže užauginti agurkai @būvis.lt iliustracija

Labai svarbu itin dažnai netręšti agurkų ir neviršyti rekomenduojamos tręšimo dozės, kadangi per daug trąšų yra taip pat kenksminga, kaip ir per mažai.

Kaip dažnai reikia tręšti agurkus?

Paprastai per sezoną atliekami 4 maitinimai:

 • Praėjus dviem savaitėms po sodinukų pasodinimo atvirame lauke ar šiltnamyje arba 4-5 tikrųjų lapelių fazėje.
 • Brendimo metu.
 • Žydėjimo metu.
 • Vaisių derėjimo metu.

Jei augalai auginami labai skurdžioje dirvoje arba vaisiai smarkiai sumažėja, galima atlikti penktą neplanuotą tręšimą. Papildomai tręšiama ir esant tam tikriems nesklandumams, pavyzdžiui, pageltus ar išblyškus lapams, vaisiams nepriaugant svorio, ar norima paskatinti augalus auginti gausius vaisius.

Tręšimas mineralinėmis trąšomis

Žemės ūkio prekių parduotuvėse galite įsigyti paruoštų mineralinių trąšų agurkams. Augintojai nurodo, kaip paruošti tirpalą, taip pat kada ir kiek purkšti augalą, kad būtų užtikrintas geras derlius. Agurkams rekomenduojama naudoti trąšas, kuriose yra kalio sulfato, superfosfato ir karbamido. Tai yra naudingiausios medžiagos šioms daržovėms.

Tręšimas azotu

Agurkams labai reikia azoto, ypač prieš žydėjimą. Būtent dėl azoto trūkumo augalo lapai tampa geltonos spalvos. Paruoštas azoto trąšas galima įsigyti parduotuvėje arba turguje. Atkreipkite dėmesį, kad trąšose neturėtų būti amonio nitrato, kitaip vaisiai bus toksiški.
Prieš žydėjimą svarbu tręšti agurkus azotu. Jei tai nebus padaryta, augalas gali nevesti derliaus.

Gausus agurkų derlius po tręšimo

Gausus agurkų derlius po tręšimo @būvis.lt iliustracija

Agurkų tręšimas pelenais

Pelenai yra labai naudingi agurkų augimui. Juose yra beveik visos medžiagos, kurių reikia augalui. Maitinimas atliekamas pelenų tirpalu santykiu 1 puodelis pelenų 1 litrui vandens. Naudojant šį tirpalą, kiekvienas krūmas laistomas prie šaknų. Agurkai tręšiami pelenais kartą per savaitę.

Agurkų tręšimas mielėmis

Mielės skatina vaisių augimą, tačiau jos neturėtų būti naudojamos per dažnai. Vasarą pakanka patręšti agurkus su mielėmis 3 kartus. Norint paruošti tirpalą, reikia atskiesti 150 g cukraus ir 500 g šviežių mielių trimis litrais šilto vandens.

Kaip tręšti agurkus medumi?

Kai kurie sodininkai atlieka agurkų tręšimą medumi. Norėdami tai padaryti, 500 g medaus ištirpinama 2 litruose vandens. Augalas purškiamas medaus tirpalu ryte du kartus per vasarą.

Tręšimas jodo tirpalu

Jodas daro juos atsparesnius ligoms. Ištirpinkite 35 lašus jodo litre pieno. Palikite mišinį 6 valandoms. Naudojant šį tirpalą, augalai laistomi prie šaknų kartą per 2 savaites.

Tręšimas svogūnų lūkštais

Svogūnų lūkštai maitina augalą, todėl daržovės yra didelės ir sultingos. Norėdami paruošti tinktūrą, jums reikės 6 litrų šilto vandens ir 25 gramų svogūnų lukštų. Sumaišykite ingredientus ir palikite šiltoje vietoje 5 dienas. Tada nukoškite tirpalą. Svogūnų tirpalas naudojamas agurkų krūmų laistymui prie šaknų, kartą per 2 savaites.

[powerkit_separator style=”dashed” height=”3″]

Dabar žinote, kuo galite tręšti agurkus, ir iš turimų komponentų galite paruošti įvairių rūšių trąšų.

Skaityti toliau

Dabar Irena yra gerbiamas sodo konsultantas, rašanti straipsnius apie sodo ir daržo priežiūrą ir aktyviai dalyvauja renginiuose. Jos svajonė - kada nors parašyti savo knygą, kurioje ji galėtų pasidalinti savo išmintimi su pasauliu.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų