Sodas ir daržas
Kada ir kaip tręšti agurkus?
Mūsų namų sodas ir daržas yra labai naudingas krizių metu, kai svarbus kiekvienas centas. Esant sunkiomis sąlygoms, galime auginti puikų derlių ir maitinti save žiemą. Na, o mes jums papasakosime, kuo, kaip ir kada tręšti agurkus, kad derlius būtų puikus ir gausingas.
Kai vyksta aktyvus agurkų augimo procesas, augalui labai reikia tinkamos mitybos. Šiems tikslams galite naudoti trąšas. Tai padės aprūpinti pasėlius maistinėmis medžiagomis tokiais kiekiais, kurių jam tikrai reikia. Tačiau čia svarbu žinoti, kada sustoti, ir atsižvelgti į silpną augalo šaknų sistemos sugeriamumą, kad nepersistengtumėte ir nepakenktumėte. Šiame straipsnyje jums papasakosiu, kuo, kaip ir kada tręšti agurkus, kad padidėtų derlius ir pailgėtų derėjimo laikotarpis.
Agurkus galima tręšti:
- mineralinėmis trąšomis;
- azotu;
- pelenais;
- mielėmis;
- medumi;
- jodo tirpalu;
- svogūnų lūkštais.
Kada tręšti agurkus?
Pirmosios trąšos naudojamos, kai augalas turi 2-3 lapus. Šiuo metu prasideda sparčiausias augimo etapas, o tręšimas yra ypač naudingas. Po to agurkai tręšiami kartą per 10-15 dienų ir stebima augalo būklė. Jei agurkų lapai tapo geltonos spalvos, reikia papildomo tręšimo.
Labai svarbu itin dažnai netręšti agurkų ir neviršyti rekomenduojamos tręšimo dozės, kadangi per daug trąšų yra taip pat kenksminga, kaip ir per mažai.
Kaip dažnai reikia tręšti agurkus?
Paprastai per sezoną atliekami 4 maitinimai:
- Praėjus dviem savaitėms po sodinukų pasodinimo atvirame lauke ar šiltnamyje arba 4-5 tikrųjų lapelių fazėje.
- Brendimo metu.
- Žydėjimo metu.
- Vaisių derėjimo metu.
Jei augalai auginami labai skurdžioje dirvoje arba vaisiai smarkiai sumažėja, galima atlikti penktą neplanuotą tręšimą. Papildomai tręšiama ir esant tam tikriems nesklandumams, pavyzdžiui, pageltus ar išblyškus lapams, vaisiams nepriaugant svorio, ar norima paskatinti augalus auginti gausius vaisius.
Tręšimas mineralinėmis trąšomis
Žemės ūkio prekių parduotuvėse galite įsigyti paruoštų mineralinių trąšų agurkams. Augintojai nurodo, kaip paruošti tirpalą, taip pat kada ir kiek purkšti augalą, kad būtų užtikrintas geras derlius. Agurkams rekomenduojama naudoti trąšas, kuriose yra kalio sulfato, superfosfato ir karbamido. Tai yra naudingiausios medžiagos šioms daržovėms.
Tręšimas azotu
Agurkams labai reikia azoto, ypač prieš žydėjimą. Būtent dėl azoto trūkumo augalo lapai tampa geltonos spalvos. Paruoštas azoto trąšas galima įsigyti parduotuvėje arba turguje. Atkreipkite dėmesį, kad trąšose neturėtų būti amonio nitrato, kitaip vaisiai bus toksiški.
Prieš žydėjimą svarbu tręšti agurkus azotu. Jei tai nebus padaryta, augalas gali nevesti derliaus.
Agurkų tręšimas pelenais
Pelenai yra labai naudingi agurkų augimui. Juose yra beveik visos medžiagos, kurių reikia augalui. Maitinimas atliekamas pelenų tirpalu santykiu 1 puodelis pelenų 1 litrui vandens. Naudojant šį tirpalą, kiekvienas krūmas laistomas prie šaknų. Agurkai tręšiami pelenais kartą per savaitę.
Agurkų tręšimas mielėmis
Mielės skatina vaisių augimą, tačiau jos neturėtų būti naudojamos per dažnai. Vasarą pakanka patręšti agurkus su mielėmis 3 kartus. Norint paruošti tirpalą, reikia atskiesti 150 g cukraus ir 500 g šviežių mielių trimis litrais šilto vandens.
Kaip tręšti agurkus medumi?
Kai kurie sodininkai atlieka agurkų tręšimą medumi. Norėdami tai padaryti, 500 g medaus ištirpinama 2 litruose vandens. Augalas purškiamas medaus tirpalu ryte du kartus per vasarą.
Tręšimas jodo tirpalu
Jodas daro juos atsparesnius ligoms. Ištirpinkite 35 lašus jodo litre pieno. Palikite mišinį 6 valandoms. Naudojant šį tirpalą, augalai laistomi prie šaknų kartą per 2 savaites.
Tręšimas svogūnų lūkštais
Svogūnų lūkštai maitina augalą, todėl daržovės yra didelės ir sultingos. Norėdami paruošti tinktūrą, jums reikės 6 litrų šilto vandens ir 25 gramų svogūnų lukštų. Sumaišykite ingredientus ir palikite šiltoje vietoje 5 dienas. Tada nukoškite tirpalą. Svogūnų tirpalas naudojamas agurkų krūmų laistymui prie šaknų, kartą per 2 savaites.
[powerkit_separator style=”dashed” height=”3″]
Dabar žinote, kuo galite tręšti agurkus, ir iš turimų komponentų galite paruošti įvairių rūšių trąšų.