Mus rasite
Kada tręšti hortenzijas?
Augančios hortenzijos @būvis.lt nuotrauka

Sodas ir daržas

Kada tręšti hortenzijas?

Hortenzijos (Hydrangea) yra populiarūs sodo augalai, kuriuos žmonės vertina dėl jų spalvotų ir ryškių žiedų. Šie krūmai yra plačiai paplitę ir yra žinomi dėl savo žydėjimo, daugiaspalvių žiedelių, kurių spalva priklauso nuo augalo veislės ir augimo sąlygų.

Hortenzijas tręšti reikia keletą kartų per metus, kad jos augtų sveikos, žydėtų gausiai ir ryškiai. Tręšimo laikas ir dažnumas priklauso nuo kelių veiksnių.

Tręšimas pagal hortenzijų rūšis

Yra kelios hortenzijų rūšys. Tipas nulemia tręšimo dažnumą ir pobūdį.

Didžialapės hortenzijos

Šias hortenzijas reikia tręšti tris kartus per metus:

  • Ankstyvą pavasarį, kai pradeda sprogti lapai.
  • Prieš pat žydėjimą – gegužės pradžioje.
  • Vasaros viduryje – liepos pradžioje.
Žydinčios hortenzijos po tręšimo

Žydinčios hortenzijos po tręšimo @būvis.lt nuotrauka

Šluotelinių hortenzijų tręšimas

Šias hortenzijas pakanka tręšti du kartus per metus:

  • Ankstyvą pavasarį – kai pradeda sprogti lapai.
  • Vasaros viduryje – liepos pradžioje.

Dirvožemio derlingumas ir tręšimas

Universali taisyklė: jei dirvožemis derlingas – hortenzijas pakanka tręšti du kartus per metus. O jei dirvožemis prastas – hortenzijas reikia tręšti tris kartus per metus.

Kokiomis trąšomis tręšti?

Hortenzijoms geriausiai tinka trąšos, kuriose yra daug azoto, fosforo ir kalio (NPK). Azoto reikia lapų augimui, fosforo – žiedų formavimuisi, o kalio – šaknų stiprinimui. Taip pat hortenzijoms naudingos trąšos, kuriose yra mikroelementų, tokių kaip magnis, geležis ir boras. Rekomenduojama naudoti trąšas skirtas specialiai hortenzijoms.

Tręšimo būdas

Hortenzijas galima tręšti tiek laistant, tiek barstant trąšas ant žemės paviršiaus. Jei tręšiate laistydami – trąšas ištirpinkite vandenyje ir palaistykite augalus įprastu būdu. Jei trąšas barstote ant žemės paviršiaus – paskleiskite jas tolygiai aplink augalą ir palaistykite vandeniu, kad jos įsigertų į dirvą.

Prieš tręšdami hortenzijas – perskaitykite trąšų naudojimo instrukcijas ir laikykitės rekomenduojamų dozavimo normų. Pernelyg didelis trąšų kiekis gali pakenkti augalams.

Tręšti hortenzijas nerekomenduojama rudenį, nes tai gali paskatinti naujų ūglių augimą, kurie žiemą gali nušalti. Tinkamai tręšdami hortenzijas galite užtikrinti, kad jos augs sveikos, žydės gausiai ir ryškiai bei džiugins jus ilgus metus.

Ir pabaigai

Hortenzijų žiedų spalvą galima paveikti naudojant specialias trąšas. Jei norite, kad jūsų hortenzijos žydėtų mėlynai, naudokite trąšas, kuriose yra aliuminio sulfato.J ei norite, kad hortenzijos žydėtų rožine spalva, naudokite trąšas, kuriose nėra aliuminio sulfato.

Hortenzijas taip pat galima genėti, kad jos augtų gražios formos ir gausiai žydėtų. Genėti hortenzijas geriausia pavasarį, prieš pradedant sprogti lapams.

Tikiuosi, ši informacija bus naudinga!

Skaityti toliau

Dabar Irena yra gerbiamas sodo konsultantas, rašanti straipsnius apie sodo ir daržo priežiūrą ir aktyviai dalyvauja renginiuose. Jos svajonė - kada nors parašyti savo knygą, kurioje ji galėtų pasidalinti savo išmintimi su pasauliu.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų