Mus rasite
Lankytinos vietos Šiaurės Vokietijoje
Ką aplankyti Šiaurės Vokietijoje @būvis.lt iliustracija

Gamta

TOP10: lankytinos vietos Šiaurės Vokietijoje

Vokietijos šiaurėje apstu ne tik įdomių istorinių vietovių, gražių miestų, bet ir kerinčios gamtos kampelių, o visos Europos vaikus vilioja net du didžiuliai pramogų parkai.

Hamburgas

Vokietijos šiaurėje įsikūręs Hamburgas – antrasis pagal dydį šalyje. „Šiaurės Venecija“ pramintas miestas tikrąją Veneciją gerokai lenkia tiltų ir tiltelių skaičiumi, jų Hamburge yra per 2000. Hamburgo įžymybės – gracinga Rotušė, istorinis uosto sandėlių rajonas Speicherstadt, istorinis Žuvų turgus, šurmuliuojantis sekmadieniais iš ryto, miesto linksmybių rajonas – Reeperbahn gatvė, arba Hamburgo raudonųjų žibintų kvartalas.

Liubekas

Vienas gražiausių Šiaurės Vokietijoje – istorinis Liubeko miestas, buvęs Hanzos sąjungos perlas. Unesco saugomame senamiestyje apstu dailių raudonų plytų pastatų, o upės juosiamą miestą vainikuoja 7 bažnyčių bokštai. Liubeką taip pat garsina ir marcipanai. Šiame mieste yra ir viena seniausių Vokietijoje marcipanų parduotuvė, Niederegger.

Liubeko panorama

Liubeko panorama @LiveJournal

Kylis

Vokietijos šiaurėje įsikūręs Kylis – svarbus uostamiestis prie Baltijos jūros. Kylio fiordas natūraliai suformavo uosto teritoriją. Bene žymiausia miesto šventė yra tradicinė Kylio regata – tai vienas didžiausių buriuotojų festivalių pasaulyje, sutraukiantis per 2000 įvairiausių dydžių laivų. Į Kylio uostą iš Klaipėdos kursuoja DFDS Seaways keltai.

Hansapark atrakcionų parkas

Netoli Liubeko įsikūręs Hansapark – populiarus atrakcionų parkas Šiaurės Vokietijoje, kviečiantis aplankyti Vikingų šalį, papramogauti Nuotykių šalyje, paragauti meksikietiškų tortilijų ar patirti laukinių vakarų nuotykius Bonanza mieste.

Brėmenas

Miestas, kurį išgarsino pasakos personažai – taip galima būtų trumpai apibūdinti Brėmeną, miestą, galintį pasigirti gražiu senamiesčiu. Be to, Brėmeno Rotušė ir Turgaus aikštėje stovinti Rolando statula yra saugoma Unesco.

Riugeno sala

Saulėčiausia Vokietijos vieta, pasirodo, yra ne pietuose, o šiaurėje! Tai – Baltijos jūros skalaujama Riugeno sala, kurios kraštovaizdis itin įvairus – nuo baltų uolėtų kalkakmenio pakrančių iki pelkių bei užliejamų pievų, nuo balto smėlio paplūdimių iki tankių bukų ir ąžuolų miškų.

Riugeno salos kraštovaizdis

Riugeno salos kraštovaizdis @LiveJournal

Haidės parkas

Nuo milžiniškų amerikietiškų kalnelių iki vandens pramogų siūlantis Haidės parkas (Heide Park) įsikūręs Soltau miestelyje tarp Hamburgo ir Hanoverio. Iš viso viename populiariausių Vokietijos pramogų parkų įrengta per 50 atrakcionų, kurie suteiks naujų pojūčių ir galimybę išmėginti drąsą. Teigiama, kad Haidės parke esantys mediniai linksmieji kalneliai yra didžiausia tokio tipo konstrukcija Europoje!

Švėrinas

Gracinga 19 a. Švėrino (Schwerin) pilis – be jokios abejonės yra žymiausia Švėrino miesto, įsikūrusio ties septyniais ežerais, vieta. Šioje pilyje, kuri dar vadinama „Šiaurės Noišvanšteinu“, ilgą laiką gyveno Meklenburgo kunigaikščiai.

Vokswagen automobilių miestas

Netoli Hanoverio esantis Volfsburgas (Wolfsburg) greičiausiai būtų tiesiog tipinis vokiškas miestas, jei ne Vokswagen Autostadt, arba automobilių miestas. Čia išblizginti lūkuriuoja įvairiausi istoriniai automobiliai – dauguma jų vienaip ar kitaip išskirtiniai ir patekę į automobilizmo istorijos puslapius. Pavyzdžiui, tarp muziejaus eksponatų galima pamatyti pirmuosius priekiniais ratais varomus automobilius, tarpukario sportinius automobilius ir daugybę kitų prabangių ir ne tik automobilių.

Rostokas

Nedidelis, bet dailus senamiestis ir Warnemünde paplūdimys – tai du svarbiausi traukos objektai Rostoke. Jau 14 amžiuje Rostokas buvo svarbus uostas ir vienas didžiausių miestų regione, o 15 a. pradžioje čia įkurtas Rostoko universitetas, tebeveikiantis iki šių dienų. Naujojo Turgaus aikštėje stovi gražuolė Rostoko rotušė, aikštę supa viduramžių namai.

Kelionė po Šiaurės Vokietiją (Liubeką, Hamburgą, Brėmeną ir kitur)

Skaityti toliau

Naujienos iš interneto

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų