Mus rasite
Kaip išvalyti kavos dėmes iš kilimo?
Kavos dėmių valymas iš kilimo ir audinio @būvis.lt iliustracija

Namų valymas

Kaip išvalyti kavos dėmes iš kilimo?

Niekas taip nepažadina ryte kaip pirmasis puodelis kavos. Tačiau kol kofeinas ima veikti, paprastai būnate pusiau įmigę, o tuomet gali įvykti nelaimės – pavyzdžiui, išpilate ant kilimo kavą.

Sužinosite: Rodyti
  1. Žingsniai
  2. Patarimai
  3. Įspėjimai

Bet nesijaudinkite. Pasinaudoję mano instrukcijomis, sužinosite, kaip išvalyti kavos dėmes iš kilimo ir toliau mėgautis rytmečiu.

Žingsniai

Nusausinkite dėmę. Nuvalykite kavą popieriniu rankšluosčiu. Norint, kad dėmės neliktų, labai svarbu greita reakcija, tad kuo greičiau išvalykite kiek įmanoma daugiau kavos. Nepamirškite: valykite, bet netrinkite.

Pagalvokite, kaip valysite dėmę. Būtina naudoti konkrečiam kilimo tipui tinkamą dėmės išėmimo būdą. Pavyzdžiui, natūralaus pluošto kilimai, tarkime, vilnos, gali netinkamai sureaguoti į skystus dėmių valiklius (perskaitykite toliau pateiktus įspėjimus dėl šių chemikalų), taip pat derėtų gerai pagalvoti prieš valant senovinius ar brangius kilimus. Jei dvejojate, kreipkitės į profesionalų kilimų valymo specialistą.

Apšlakstykite dėmę vandeniu. Įpilkite į purškimo butelį drėgno, bet ne karšto vandens ir lengvai sudrėkinkite dėmę. Pašlakstyti dėmę galite ir kempine.

Kavos dėmės

Kavos dėmės @būvis.lt iliustracija

Pasiruoškite valymo tirpalo. Į vieną litrą šilto vandens, įpilkite arbatinį šaukštelį švelnaus, nebalinančio ploviklio arba kilimų šampūno. Pamaišykite tirpalą dubenyje , kad gerai susimaišytų.

Išmėginkite valymo tirpalą į akis nekrintančiame kampelyje. Prieš naudodami bet kokį valiklį kilimo valymui, įskaitant ir paminėtus šiose instrukcijose, išbandykite valiklį nedideliame plotelyje, kur niekas nematys. Palaukite kelias minutes. Jei valiklis išblukins ar kitaip pažeis kilimą, nedelsiant nuplaukite jį šaltu vandeniu ir kempine. Jei valiklis kilimą ir pažeis, dėmė bent jau bus ne viduryje kambario.

Užpilkite ant dėmės valymo tirpalo. Gausiai valymo tirpalu sudrėkinkite švarų, baltą audinį ir tiesiog uždėkite audinį ant dėmės.

Po truputį judėkite visu audinio plotu, spirale nuo išorės link centro, taip dėmė neišplis. Tokiu būdu tirpalas įsigers į kilimą, neįtrinsite dėmės į kilimą ir nepažeisite kilimo audinio pluoštų.

Nuplaukite dėmę. Pakelkite audinį nuo kilimo, apšlakstykite dėmę šiltu vandeniu. Taip pat galite sudrėkinti šiltu vandeniu švarią kempinę ir švelniai pavalyti dėmę.

Mergina valanti kavos dėmes

Mergina valanti kavos dėmes @būvis.lt iliustracija

Pašalinkite likusį skystį. Nusauskite dėmę švariu rankšluosčiu arba tvirtu popieriniu rankšluosčiu. Nusausinkite. Netrinkite.

Kilimo džiovinimas. Patiesiamas audinys. Knyga ar kitas nemažai sveriantis daiktas uždedamas ant rankšluosčio, tarp jų įdedamas maišelis, kad drėgmė nesugandintų daikto. Išdžiovinkite kilimą. Patieskite ant drėgno ploto švarų, sausą rankšluostį arba tvirto popierinio rankšluosčio skiaučių. Uždėkite ant jų plastikinį maišelį, tada ant maišelio uždėkite sunkų daiktą, tarkime, didžiulę knygą. Prieš nuimdami rankšluosčius, palaukite keletą valandų arba per naktį. Dėmės turėtų nebebūti – džiovinimo proceso metu išnyksta net gilios dėmės.

Patarimai

  • Kuo ilgiau lauksite, tuo sunkiau bus išimti dėmę, todėl veikite greitai.
  • Taip pat labai padeda baltasis actas su vandeniu.

Įspėjimai

Esama gausybė cheminių kilimų valymo priemonių. Dažniausiai patartina jų kuo labiau vengti, nes jie gali lengvai pažeisti kilimus. Juose gali būti ėdžių ingredientų, kurie nebūtinai panaikins konkrečią dėmę. Dauguma šių produktų žalingi aplinkai bei vartotojams, vaikams ir gyvūnams gali sukelti alerginę reakciją arba apsinuodijimą.

Norėdami apsaugoti rankas, užsimaukite gumines pirštines. Nors valymo tirpalas, kurį pasiruošėte pagal šias instrukcijas, nėra toks stiprus kaip dauguma cheminių valiklių, esančių rinkoje, atsargumas dar niekam nepakenkė.

Skaityti toliau

Naujienos iš interneto

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų