Mus rasite
Kaip išvalyti riebalų dėmes?
Riebalų dėmių šalinimas @būvis.lt iliustracija

Namų valymas

Kaip išvalyti riebalų dėmes?

Jei drabužius ar kitas medžiagas supurvinote riebalais, dar neskubėkite jų išmesti. Gali būti, kad šią situaciją dar galima pataisyti. Riebalų dėmes įmanonama išvalyti ir audinys atrodys kaip naujas. Svarbiausia – veikite greitai!

Taigi – trys būdai, kaip išvalyti riebalų dėmes:

Pirmas būdas: naudojant indų ploviklį ir actą

Padenkite visą dėmės paviršių indų plovikliu. jei naudojate spalvotą ploviklį, būtinai atskieskite jį su vandeniu, kad valymas nepakenktų audiniui. Jei šiuo metu neturite jokio indų ploviklio, nesijaudinkite. Norėdami išnaikinti riebalų dėmes, taip pat galite pasitelkti ir kitą namams valyti skirtą valiklį. Pvz., virtuvės apnašų tirpiklis taip pat turi savybių, naikinančių riebalus.

Išbandykite jį – dėmėms ant drabužių turėtų suveikti puikiai. Šis valymo būdas geriausiai tinka skalbiant. Ištrinkite dėmes ir tik tada dėkite jas į skalbimo mašiną. Jei automatinės mašinos neturite, pasikliaukite rankų plovimo technika.

Valant valikliu ar skalbimo plovikliu būkite labai atsargūs ir nuolat stebėkite, ar dėmės iš tiesų nyksta iš drabužių. Naujesni indų plovikliai turi savybes greitai pašalinti riebalus, tad siekdami tikslaus rezultato galite naudoti kempinėlę ar teptuką.

Norėdami panaikinti visas dėmes, likusias nuo ploviklio, panaudokite šiek tiek acto. Actą galite panaudoti ir kelis kartus. Valykite tol, kol nebeliks valiklio pėdsakų.

Jei išpurvinote audinius, kurių negalima skalbti automatine mašina, sekite pirmus tris paminėtus punktus šioje instrukcijoje. Net sunkiausiai išplaunamos dėmės iš balčiausių Jūsų marškinėlių gali būti pašalintos naudojantis šiomis taisyklėmis.

Mėgaukitės savo mylimais drabužiais. Po valymo jie vėl kaip nauji!

Riebių dėmių valymas

Riebių dėmių valymas @būvis.lt iliustracija

Antras būdas: su muilu ir karštu vandeniu

Padenkite dėmes indų plovikliu. Jei valote drabužius, geriau apverskite juos į blogąją pusę. Įtrinkite didžiuliu kiekiu muilo ir palikite kuriam laikui įsigerti.

Pasitelkite itin aukštos temperatūros vandenį. Palikite drabužius pamirkti ir karštas vanduo atliks darbą už Jus. Taip pat galite naudoti didelį kiekį vandens ar dušo galvutę prie pat dėmių. Palaikykite taip keletą sekundžių, kad audinys prisigertų kuo daugiau drėgmės. Jei turite papildomą vonelę, drabužius galite pamerkti ten arba ištempti juos ant grindų ir pilti ant jų karštą vandenį.

Ištrinkite dėmę su popieriniu rankšluosčiu. Gali būti, kad šiek tiek riebalų iškils į drabužio paviršių ar blogąją pusę – nusausinkite šią vietą popieriniu rankšluosčiu. Neįtrinkite dėmės atgal, o švelniai prispauskite, kad nešvarumai susigertų.

Jei dėmės išvalyti nepavyksta, pakartokite procedūrą su muilu ir pašveiskite su šepečiu. Dar kartą panaudokite daug karšto vandens ir indų valiklio ir drabužį įmeskite į skalbimo mašiną.

Trečiasis būdas: su absorbcinu ir sausu valikliu

Kad nustatytumėte, kurios dėmės yra naujos, ištrinkite visas matomas dėmes. Tuomet čiupkite popierinį rankšluostį ir nušluostykite viską, kaip įmanoma sausiau. Toks metodas puikiai tinka kiliminės dangos, vilnos, acetato, šilko ir viskozės audiniams valyti.

Valymui naudokite šiuos absorbentus: kukurūzų miltai, kukurūzų krakmolas, druska, kepimo milteliai, talko milteliai. Visos šios medžiagos yra puikūs amortizatoriai ir tinka riebalų dėmėms valyti. Panaudoję bet kurį iš šių valiklių, palikite dėmę kuriam laikui ir vėliau įtrinkite ją su nedideliu šepetėliu.

Jei dėmių dar liko, banadykite jas įveikti su sauso valymo tirpalu. Jei turite tokių valiklių, kurių sudėtyje yra kokosų aliejaus, sudrėkinkite juo servetėle ir uždenkite ant riebalų dėmes.

Kaip papildomą tirpiklį galite panaudoti sodą. Padenkite ja dėmes ir leiskite išdžiūti. Tik pažvelkite, dėmių neliko nė pėdsako!

Patarimai:

  • Procedūras kartokite tol, kol dėmių pavyks atsikratyti.
  • Šie patarimai taip pat veikia ir valo net tas dėmes, kurios jau buvo plautos ankščiau.
  • Nepamirškite atskiesti valiklio, kuris turi ryškios spalvos.
  • Kiek įmanoma daugiau naudokite bespalvio valiklio.

ĮSPĖJIMAS: Spalvotos valymo priemonės gali švelniai nuspalvinti valomus drabužius ir audinius.


Skaityti toliau

Esu draugiškas ir linksmas žmogus, kuris mėgsta dalintis patarimais ir patirtimi su maisto gamyba besidominčiais žmonėmis. Nebijau eksperimentuoti su ingredientais ir skoniais. Dažnai kuriu savo originalius receptus ir dalinuosi jais.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų