Mus rasite
Kaip panaikinti katino šlapimo kvapą?
Kačių šlapimo kvapo naikinimas @būvis.lt iliustracija

Namų valymas

Kaip panaikinti katino šlapimo kvapą?

Kaip išvalyti katės šlapimo kvapą, kai ji šlapinasi kur papuola?

Naminės katės dažnai tampa nemalonaus kvapo šaltiniu. Specifinis katės šlapimo kvapas gali sugadinti ne tik nuotaiką, bet ir atmosferą namuose. Pažiūrėkime, kaip kovoti su šia problema.

Nemalonaus kvapo priežastys

Kodėl katės šlapimas turi tokį specifinį kvapą?

  • Karbamidas yra vienas iš šlapimo komponentų, jis yra lipnus ir stipraus kvapo.
  • Urochromas yra pigmentas, suteikiantis šlapimui spalvą. Urochromo dėmes sunku nuplauti nuo paviršių.
  • Šlapimo rūgštis skatina greitą šlapimo kristalizaciją ir yra pagrindinė “kvapių problemų” priežastis.

Atliekant šlapią valymą, bandant pašalinti vadinamąsias žymes, nuplaunama tik dalis išskyrų. Išsaugomas kristalizuotas komponentas, o aštrus kvapas išlieka ilgą laiką.

Kvapo intensyvumas priklauso nuo šlapimo rūgšties kiekio katės šlapime, taip pat nuo paviršiaus, ant kurio ji paliko žymę. Pavyzdžiui, sunku pašalinti žymes nuo audinių paviršių: minkštų baldų, namų tekstilės.

Nemalonus kvapas kambaryje nuo kačių slapimo

Nemalonus kvapas kambaryje nuo kačių slapimo @būvis.lt iliustracija

Kodėl katės pradeda žymėti teritoriją?

Paprastai nemalonus kvapas namuose atsiranda, kai katė dėl kokių nors priežasčių savo šlapius reikalus atlieka netinkamose vietose. Tai gali atsitikti dėl kelių priežasčių:

Nepatogus, netinkamas tualetas arba kraikas. Kačių kraiko dėžutė turi būti tinkamo dydžio jūsų augintiniui ir turi būti nuošalioje vietoje. Svarbu, kad kraikas taip pat visiškai tiktų jūsų pūkuotam draugui.

Neįprasta atmosfera, kvapai. Atsiradus nepažįstamiems kvapams, katė gali bandyti juos neutralizuoti savaisiais. Tas pats atsitinka, kai gyvūnas susiduria su bet kokiais pokyčiais: naujo šeimos nario atsiradimu, remontu ar pertvarkymu.

Nuobodulys ir stresas. Ilgas šeimininko nebuvimas ar pasipiktinimas gali sukelti katei stresą, dėl kurio ji gali pradėti intensyviai žymėti savo teritoriją.

Sveikatos problemos. Žymių palikimas netinkamose vietose, ypač jei to nebuvo pastebėta anksčiau, dažnai rodo ne tik elgesio problemas, bet ir negalavimą.

Kambarys su kate

@būvis.lt iliustracija

Nekastruoti kačių patinai linkę pažymėti savo teritoriją, kad pritrauktų pateles. Atsikratyti katės šlapimo kvapo šiuo atveju ypač sunku dėl hormonų, kurie jį ypač ėsdina.

Prieš pradėdami valyti, sugerkite skystį naudodami servetėles, popierinius rankšluosčius ar tualetinį popierių. Norėdami sugerti skystį, galite naudoti tualeto užpildą, pavyzdžiui, sugeriamuosius karoliukus. Taip pat tinka soda, druska, krakmolas ar miltai.

Veiksmų planas

• Bandykite kiek galima didesnį šlapimo kiekį sugerti senu skuduru arba popierinių rankšluosčiu. Jei jo aptikote ant kilimo, drabužių ir/arba patiesalų, stenkitės jo neįtrinti giliau į pluoštą.

• Sumaišykite vandenį ir actą, tada užpilkite ant tos vietos, iš kurios sklinda kvapas.

• Butelyje su purkštuku sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį švelnaus skysto muilo su stikline 3% vandenilio peroksido.

• Ant tos vietos, kurią ketinate valyti, užberkite kepimo sodos, tada apipurkškite gautu mišiniu.

• Šveitimo šepečiu švelniai įtrinkite mišinį.

• Palaukite, kol išdžius.

• Tada išsiurbkite.

• Skalbdami drabužius arba daiktus, kuriuos galima skalbti, į skalbyklę įpilkite pusę stiklinės spirito arba obuolių acto ir skalbkite įprastinėmis skalbimo priemonėmis.

• Jei katės šlapimo kvapas sklinda iš krūmų arba nuo takelio, įpilkite gautą mišinį į butelį su purkštuku ir papurškite reikiamoje vietoje. Pusė ant pusės acto ir vandens.

Patarimai

Jei dėžėje, kurioje katė atlieka gamtinius reikalus, bus palaikoma švara, jūsų augintinis bus sveikesnis ir ramesnis. Ruošdami mišinius mūvėkite pirštines.

Ko tikrai neturėtumėte naudoti

Eteriniai aliejai, oro gaivikliai ir aromatiniai purškalai. Lakieji komponentai susimaišys su šlapimo kristalais, o tai tik padidins nemalonų kvapą.

Chloras ir chloro turintys produktai – agresyvūs komponentai gali patekti ant gyvūno letenų arba į virškinimo traktą ir sukelti nudegimus bei apsinuodijimą.

Neplaukite paviršiaus muilu ir vandeniu, kol nesurinksite šlapimo servetėle. Taip galite paskleisti šlapimą po visą plotą.

Perspėjimai

Tegul veterinaras patikrina, ar katė neturi sveikatos problemų. Ji gali šlapintis kur papuola dėl inkstų, kepenų ligos, diabeto, kolito arba kitų problemų. Valymui nenaudokite amonio pagrindo valiklio, nes jį užuosdama katė gali norėti vėl rinktis tą pačią vietą šlapintis.

Skaityti toliau

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų