Mus rasite
Kaip valyti gyvūno šlapimą iš kilimo?
Gyvūno šlapimo valymas @būvis.lt iliustracija

Namų valymas

Kaip valyti gyvūno šlapimą iš kilimo?

Jūsų šunelis arba katytė ir vėl paliko jums dovanėlę? O galbūt perstumdydami baldus radote seniai paliktą staigmeną? Nesvarbu, kada buvo padaryta piktadarybė, jūs galite atkurti savo kilimo arba paviršiaus ankstesnį grožį. Pateikiame informaciją, kaip valyti gyvūno šlapimą – tiek šviežią, tiek ir įsisenėjusį.

Šviežio šlapimo valymas

Panaudokite sugeriančias priemones. Šlapi rankšluosčiai arba popieriniai rankšluosčiai, paklojami ant tos vietos, kurioje buvo prišlapinta, ir ant jų uždėjus ką nors sunkaus, gali puikiai sugerti šviežius šlapimo klanus. Pakiškite rankšluosčius po šaltu vandeniu, padėkite ant dėmės taip, kad ją pilnai uždengtų, o tada ant viršaus uždėkite ką nors sunkaus. Dėl svorio prie kilimo prislėgtas drėgnas rankšluostis lengviau sugers šlapimą. Palikite taip prislėgtą rankšluostį bent dešimčiai minučių. Jei norite prislėgti sunkiomis knygomis, ant šlapių rankšluosčių pirma patieskite sluoksnį plastiko plėvelės arba aliuminio folijos, kad knygos popierius nesušlaptų ir netaptų dėmėtas.

Jei valoma vieta nuo šlapimo buvo šlapia ilgiau kaip 10 minučių, tikėtina, kad jis susigėrė ir į po kilimu esančią kiliminę dangą. Sugėrimui naudokite 50 procentų už valomą vietą, kurioje yra matoma dėmė, didesnį sugeriančios medžiagos gabalą, taip pat naudokite daugiau rankšluosčių, vandens ir sunkesnius svorius.

Vandeniu

  1. Valomą vietą pakartotinai sušlapinkite vandeniu. Pakėlę sugeriančią medžiagą ant dėmės vėl užpilkite šalto vandens. Pradėkite pilti mažus kiekius nuo dėmės krašto, pamažu eidami link jos centro. (Einant nuo išorės link centro galima užkirsti kelią šlapimo pasklidimui kartu su vandeniu dar didesniu ratu). Maždaug minutę palaukite, kol į dėmę įsigers vanduo.
  2. Ant valomos vietos papurškite valiklio, kurio sudėtyje yra enzimų. Valiklis, kurio sudėtyje yra enzimų, suskaldys baltymus, kurie susidarė dėl šlapimo, todėl pašalins kvapą ir gyvūnas nebenorės šlapintis toje pačioje vietoje vėl. Daugumą valiklių, kurių sudėtyje yra enzimų, užpurškus ant šlapios vietos, reikia palikti keliosm valandoms. Tačiau kiti valikliai veikia kitaip, todėl būtinai perskaitykite etiketėje pateiktus nurodymus. Jei valote vilnonį kilimą, įsitikinkite, kad valikliu saugu valyti vilną.
  3. Uždėkite kitą sugeriančią medžiagą. Procedūra turi būti tokia pati, kaip ir naudojant pirmą sugeriančią medžiagą. Uždėkite ją ant vaikliu, kurio sudėtyje yra enzimų, papurkštos vietos.
  4. Sugeriančią medžiagą palaikykite per naktį. Kai atkelsite ją ryte, dėmė turėtų būti išnykusi, taip pat ir kvapas.
  5. Panaudotus rankšluosčius išskalbkite arba išmeskite. Kadangi nuo jūsų naudotų rankšluosčių, kuriais buvo sugeriamas gyvūno šlapimas, sklis silpnas gyvūno šlapimo kvapas, svarbu pasirūpinti, kad augintinis jų ir vėl „nepažymėtų“. Jei šlapimui sugerti jūs naudojote popierinius rankšluosčius, sudėkite juos į šiukšlių maišą ir kuo greičiau išmeskite, kad jūsų augintinis nebandytų ant jų nusišlapinti. Jei naudojote medžiaginius rankšluosčius, nedelsiant sudėkite juos į plautuvę ir perpikite karštu vandeniu.
  6. Išvalykite kilimą garais (pasirinktinai). Jei naudojant valiklį, kurio sudėtyje yra enzimų, dėmės nepasišalino pilnai, gal vertėtų išsinuomoti garų valytuvą arba pasamdyti profesionalų valytoją. Paklauskite, gal valymo specialistas turi tokią valymo priemonę, kuri skirta valyti nuo naminių gyvūnų organizmo išskyrų susidariusias dėmes. Dėmes kur kas lengviau pašalinti tada, kai jos yra šviežios, todėl stenkitės greitai apsispręsti, ar būtent tai turėtumėte daryti. Yra kelios priežastys, kodėl jums gali prireikti profesionalo pagalbos, šalinant sunkiai valomas dėmes. Pirma, šlapime yra didelis kiekis koncentruotų šarminių druskų. Antra, stiprų kvapą skleidžia bakterijos, kurios maitinasi šlapime esančiais produktais. Trečia, jei kilimas, kurį ketinate valyti, yra tipiškas naminis kilimas, kurio kutai yra iš nailono, o pagrindas iš latekso, tuomet tokį kilimą bus kur kas sudėtingiau prižiūrėti. Jei kilimas vilnonis, šilkinis arba iš viskozės, tuomet gali nusiplauti dažai. Dėl šarminių druskų gali pasidaryti labai stipri pH terpė (10-10.4), destabilizuotis paprastai stabilūs dažai ir išskysti. Jei kilimą profesionaliai valys kas nors, kas gerai išmano, kaip apsaugoti kilimą nuo dažų išskydimo, toks sprendimas bus pats geriausias.
Kilimo valymas nuo šlapimo

Kilimo valymas nuo šlapimo @būvis.lt iliustracija

Įsisenėjusio šlapimo valymas

Įsigykite didelę ultravioletinių spindulių arba fluorescentinę lempą. Lemputė turėtų būti ilga (geriausia ilgesnė nei 12 colių), kad vienu kartu galėtumėte apšviesti kuo didesnį grindų plotą. Nebrangias lemputes, parduodamas su korpusu, galima įsigyti daugumoje technikos parduotuvių.

Nors gyvūnų parduotuvėse taip pat parduodamos ir lempos, jos paprastai būna mažesnės ir brangesnės. Jas taip pat galima įsigyti už prieinamą kainą internetu, tačiau taip perkant teks kurį laiką palaukti ir pakentėti sklindant nepakenčiamam kvapui.

Ieškoti reikia visiškoje tamsoje

Jūsų augintinio šlapimą gali būti sunku pastebėti, ypač, jei jis įsisenėjęs. Todėl ieškant tamsoje galima tikėtis geriausio rezultato. Arba laukite nakties arba kiek galima labiau užtemdykite kambarį.

Šluojamaisiais judesiais palaipsniui judėkite po patalpą, pradėję nuo tos vietos, kurioje smarvė yra intensyviausia. Kai aptiksite savo gyvūno šlapimą, jis bus geltonos/žalsvos spalvos. Nenustebkite, jei dėmę pavyko rasti visai šalimais, kur kas arčiau, nei tikėjotės rasti. Ieškokite ne tik ant grindų. Katės yra išradingos! Galite apžiūrėti šias vietas: knygų lentynos, baldai, medžiaginės dekoracijos, vidaus ventiliacijos angos, objektai, kuriuose yra skylės, kaip pvz., nešiojamieji šildytuvai, jūsų katei pasiekiami drabužiai, kitos nedidelės erdvės, į kurias gali prasibrauti jūsų katė, bet kurios kitos jūsų įsivaizduojamos vietos (jei jas matote, vadinasi jos gali būti tas židinys, iš kurio sklinda smarvė).

Aptikę dėmes jas išvalykite.

Jei galite, šlapinimosi vietas išvalykite vos tik radę. Jei pageidaujate, galite pažymėti visas vietas lipnia juosta arba pastatę kokį nors daiką ir panašiai, o tada jas visas išvalyti vienu metu.

Naudodami sugeriamąją medžiagą išbandykite valiklį, kurio sudėtyje yra enzimų.  Pasitelkus šį metodą gali pasišalinti ne tiek daug dėmių, kiek jums norėtųsi, bet gera pradžia pusė darbo. Sušlapinkite jūsų augintinio šlapinimosi vietą vėsiu distiliuotu vandeniu. Vandenį pilkite mažais kiekiais, eidami nuo dėmės išorinio krašto link dėmės centro. Valikliu, kurio sudėtyje yra enzimų, papurškite šlapią valomą vietą. pasiskaitykite nurodymus, kiek laiko galima palikti papurkštą tirpalą. Jei jūsų kilimas vilnonis, būtinai naudokite tokį valiklį, kurį saugu naudoti valant vilną. Sušlapinkite popierinius arba medžiaginius rankšluosčius vėsiu vandeniu ir uždėkite juos ant valomos vietos. Palikite sudrėkintus rankšluosčius per naktį. Kai nukelsite juos ryte, galėsite įvertinti, ar jums reikia ar ne imtis papildomų priemonių.

Išsinuomokite garų valytuvą

Arba psamdykite profesionalų valytoją (pasirinktinai). Išnuomotas valytuvas gali išpurkšti pakankamai karštus garus, kurie gerai išvalo kilimą, baigus valymą vandenį galima susiurbti siurbliu. Jei valoma vieta yra ypač didelė arba dėmėta, kaip alternatyvą galite pasamdyti profesionalų valytoją, kad jis pasirūpintų kokybišku valymu. Pirmiau pabandykite valyti be detergento.

Jei pamatysite, kad jums vis tiek nepavyksta pašalinti dėmės, paprašykite, kad valymo įrangą nuomojančios įmonės atstovai rekomenduotų jums tinkamą įrangą ir pabandykite valyti nedideliu kiekiu detergento. Gariniai valytuvai gali pažeisti vilną, panašiai, kaip karštu vandeniu skalbiant vilnonį megztuką jis susitraukia. Jei dėmė yra ant vilnonio kilimo, kurio nenorite sugadinti, rimtai pasvarstykite, gal jums verta pasamdyti profesionalų valytoją.

Moteris valo kilimą nuo šlapimo

Moteris valo kilimą nuo šlapimo @būvis.lt iliustracija

Valydami pasitelkite oksidacijos metodą

Viena iš alternatyvų gariniam valytuvui valant seną dėmę yra oksidacijos metodas. Produktai, kurie išskiria deguonį, efektyviai veikia kaip kvapų šalinamosios priemonės. Jūs galite paruošti tirpalą namuose. Oksiduojančių produktų niekada negalima naudoti valant vilnonius arba šilkinius kilimus. Toks valymo būdas yra tinkamas tik valant sintetinius pluoštus. Atlikite bandomąjį valymą ant tokio kilimo ploto, kurio paprastai nematote, kad įsitikintumėte, jog kilimo spalva neblunka. Sumaišykite iki pusės arbatinio šaukštelio baliklio su viena kvorta (32 uncijomis/950 ml) distiliuoto vandens. Gautu tirpalu prisotinkite valomą vietą. Palaukite 10 minučių, kol tirpalas susigers į kilimą. Namų apyvokos siurbliu arba sugeriančia medžiaga (kaip aprašyta žemiau) sugerkite tirpalą. Gali būti, kad kilimą jums reikės oksiduoti kelis kartus, kol galiausiai pašalinsite dėmę. Reikia, kad tarp kiekvieno valymo kilimas pilnai išdžiūtų. Stenkitės nenaudoti į Wanish Oxy-action panašų produktą. Jie veikia išskirdami vandenilio peroksidą, kurio sudėtyje yra daugiau deguonies, tačiau jis gali veikti ilgiau nei chloras, ir pažeisti kilimus.

Naudokite šlapio arba sauso valymo siurblį

  1. Ant dėmės užpilkite šiek tiek šalto vandens.
  2. Nedelsiant išsiurbkite šlapio/sauso valymo siurbliu.
  3. Pakartokite du kartus arba valant senas dėmes tiek kartų, kiek reikia, norint pašalinti dėmes. Jei dėmės nepasiduoda valymui, į vandenį įberkite šiek tiek druskos. Niekada nedėkite muilo. Dėl muilo likučio ant kilimo jis greičiau susiteps. Naudokite daug vandens.

Patarimai

Labai svarbu apsišarvuoti kantrybe. Geriau bet kokį procesą kartoti kelis kartus, po kiekvieno karto palaukiant, kol valoma vieta išdžius, nei viską daryti vienu metu. Namų apyvokoje naudojamos cheminės medžiagos paprastai nepašalina šlapimo dėmių ir kvapų. Įsigykite valiklį, kurio sudėtyje yra enzimų, skirtą būtent tokiam valymui. Įsigykite hidrofobinį valiklį, jei jūsų augintinis be paliovos šlapinasi toje pačioje vietoje. Skirtingų naminių gyvūnų, tokių, kaip šunys ir katės, šlapimo valymui galimi įvairiausi purškalai. Paieškokite tokio, kuris tinka jūųs namų apyvokos poreikiams (tokių, kurie yra saugūs naudoti namuose, kuriuose auga vaikai) ir nepažeis jūsų turimo kilimo.

Valykite tokį plotą, kuris yra šiek tiek didesnis nei pati dėmė. Perskaitysite informaciją, pateiktą ant valiklių su enzimais pakuotės esančioje etiketėje. Prieš pritaikant bet kokį oksidacinį kvapų šalinimo metodą būtina patikrinti spalvos atsparumą. Kai kurie naminiai gyvūnai nepakenčia acto kvapo, net tada, kai jis išdžiuvęs. Naudojant actą ir jūs nebeužuosite nemalonaus kvapo, todėl keli lašai, užlašinti ant suterštos vietos, gali atbaidyti jūsų augintinį ir jis nebesišlapins toje vietoje.

Skaityti toliau

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Maršrutas “Palūksčiai”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Palūksčiai”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Sūduvos keliais”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Sūduvos keliais”

autorius 2024-01-29
Maršrutas “Vilnia”

Apie Lietuvą

Maršrutas “Vilnia”

autorius 2024-01-29
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų