Kategorija: Projektas

Mes norime nuvesti skaitytoją toli nuo žmonių gyvenamo krašto, į šaltos ramybės ir amžinos tylos šalį, kuri niekados nenumeta balto sniegų apdaro. Gražią tylią dieną šalta pusiaunakčio saulė nušviečia baltą apdarą ir spindi tuomet ledų kalnai rausva, o plačios lygumos melsva spalva. Tada klajokliui žmogui, nenurimstančiam savo kelionėje amžinybėn, rodosi, kad tolymi juodi kalnai, esą už dešimčių kilometrų, galima ranka pasiekti.

Šiemet spalių m. 11 d. anglų „Draugijoje neblaivumui tirti“ Cambridge‘o universiteto profesorius W. E. Dixon laikė įdomų, paremtų tam tikrais…

Nuo senų, senovės žmonija vartoja alkoholi, kurį šių dienų mokslas priskiria prie nuodų. Jis yra lygiai kenksmingas žmogaus organizmui, kaip ir aršenikas, opijus, morfijus ir kiti tokie nuodai. Tačiau alkoholio vartojimas virto papročiu, kuris neša žmonijai didžiausias nelaimes, vargą ir ligas.

Čia dedamas Levo Tolstojaus straipsnis buvo pradėtas rašyti 1889 metais, gegužės mėn. 25 d. Jis liko nebaigtas. Nežiūrint to, straipsnyje jau pakankamai aiškiai išreikšta pagrindinė autoriaus mintis. Nors straipsnyje ir yra apsčiai tokių elementų, kurie būdingi specifiškai L. Tolstojaus pasaulėžiūrai, vadinamam tolstojizmui, tačiau bendrieji teiginiai tebėra tokie aktualūs, tartum tas straipsnis būtų parašytas tik vakar.

Jau seniai žinoma, kad sveika oda yra ne tik grožio simbolis, bet ir sveikatos rodiklis. Daugelis iš mūsų siekia išsaugoti jaunatvišką išvaizdą ir švytinčią odą per visą gyvenimą. Šiame straipsnyje, pavadinimu „Kūno grūdymas ir odos priežiūra”, susipažinsite su šia svarbia tema ir pasiūlysime praktinius patarimus, kaip tai pasiekti.

Su džiaugsmu pranešame, kad projektas „Sena tiesa nerūdija” tęsiasi ir toliau gyvuoja. Šis straipsnis suteiks Jums puikią galimybę pagilinti savo supratimą apie senovę bei jos pažinimo svarbą, taip pat papasakos, kaip priešistorinė archeologija ty­rinėja žmonijos gyve­nimą ir jos kultūros eigą giliausioj senovėj, iš kurios jokių rašto davinių nėra.

Sveiki atvykę į „Sena tiesa nerūdija” projektą, kuris nuo šiol jums atvers langus į praėjusio amžiaus žinių galybę ir kvies į nuostabią kelionę per praeities straipsnius. Pirmajame straipsnyje Jus pakviesime į nuostabų Mokslo pasaulį, tyrinėsime mokslo pradžią bei jo vystymąsi per amžius. Mes stebėsime, kaip žmogus, siekdamas atsakyti į klausimus apie pasaulį, įveikė sunkumus, plečiant savo pažinimą.