Mus rasite
Serialai apie daktarus ir gydytojus
Televizijos serialai apie gydytojus @būvis.lt iliustracija

Serialai

Serialai apie daktarus

Humoro, dramos ir sudėtingų diagnozių mėgėjams

Nedaug profesijų kelia tiek pagarbos ir smalsumo, kiek gydytojo darbas. Gydytojai turi būti detektyvai ir komikai, kad nustatytų diagnozę ir nuramintų pacientą.

Parengiau ikoniškiausią televizijos serialų apie gydytojus rinkinį. Rinkinyje – juodosios komedijos, širdį veriančios dramos, detektyvinės istorijos ir istorinės sagos.

Daktaras Hausas (2004)

YouTube player

Šis didžiulės sėkmės sulaukęs serialas pasakoja apie genialų daktarą, gydantį sergančiuosius retomis, neaiškios kilmės ligomis, kuriems padėti kiti gydytojai yra bejėgiai. Už nepaprastus gebėjimus, įžvalgą ir intuiciją daktarui Hausui atleidžiama daug kas: ekscentriškumas, narkotinė priklausomybė nuo vaistų kojos skausmui malšinti, brutalus tiesmukiškumas bendraujant su ligoniais ir apskritai nesugyvenamas charakteris.

Daktaras Hausas stačiai nekenčia bendravimo su pacientais ir verčiau remiasi plikais faktais bei tyrimų rezultatais. Nepaisant to, jo genialumą pripažįstantis klinikos vadovas privertė daktarą Hausą kasdien po keletą valandų dirbti ligonių priimamajame. Taigi kiekviena serija pasakoja ne tik atskirą “paslaptingo” ligos atvejo tyrimą, o ir gydytojo “priverstinės praktikos” nuotykius.


Specialus Go3 televizijos pasiūlymas tinklapio būvis.lt lankytojams: su kodu VISI30 Go3 televizijos planą “TV ir filmai” galite įsigyti su 30% nuolaida, kuri taikoma pirmiems trims mėnesiams!

  • Kodu VISI30 galite pasinaudoti iki 2024 gegužės 31 d.

Daktariūkščiai (2001)

YouTube player
Po ketverių metų, praleistų medicinos mokykloje, Džonas Dorianas pradeda dirbti klinikoje. Kartu su juo toje pačioje klinikoje savo žinias ruošiasi pritaikyti ir jo geriausias koledžo laikų draugas Krisas Terkas. Neturėdami praktinio darbo patirties, jaunieji specialistai grimsta į chaotišką ligoninės gyvenimą…

Skaudės (2022)

YouTube player
Žiūrovai pamatys iki skausmo juokingą ir stebinančiai atvirą gyvenimą gimdymo skyriuje. Ben Whishaw vaidina Adam Kay sukurtame atvirame, absurdiškų linksmųjų kalnelių kupiname daktaro gyvenimo siužete.

Ist Endo seserys (2012)

YouTube player

Serialo siužetas paremtas bestseleriu tapusiais Jennifer Worth memuarais. Ji dirbo Šventojo Jono anglikonų religinės bendruomenės namuose, kurių pagrindinė veikla – akušerija. Seriale vaizduojamas seserų iš Londono skurdžiausio Ist Endo rajono kasdienis gyvenimas.

Istorija prasideda pasakojimu apie dvidešimt dvejų metų Dženi, ką tik įgijusią akušerės kvalifikaciją. Mergina 1957 metais palieka šeimos namus ir tampa akušere varganame miesto rajone. Dirbdama kartu su vienuolėmis ir kvalifikuotomis slaugytojomis, ji patiria sunkias gyvenimo sąlygas, mato motinų, kuriomis atvyko rūpintis, drąsą ir gerumą. Jauną akušerę maloniai priima vienuolės, ji susidraugauja su kitomis akušerėmis – linksmuole Triksi, švelniąja Sintija ir naujoke, kilusia iš turtingos šeimos Čumi. Vietos bendruomenės gyvenimą stebime jaunų slaugytojų, dviračiais važiuojančių pas pacientus, akimis. Nors pasaulis, kuriame atsidūrė Dženi, visai kitoks nei jai įprastas, mergina greitai pasineria į gimties, mirties, romanų ir intrigų sūkurį bendruomenėje, kurią mokosi pamilti. Dirbdama kartu su kitomis akušerėmis vienuolėmis, Dženi mato sunkias pacientų gyvenimo sąlygas, bet ir atranda jų nepaprastą stiprybę. Ji pamažu įsilieja į vietos gyventojų kasdienybę, kurioje netrūksta romantikos ir paslapčių.

Pirmojo sezono veiksmas prasideda 1957 m. pradžioje, kai Didžiojoje Britanijoje kyla kūdikių bumas, o Ist Endą vargina skurdas. Seriale nagrinėjamos tokios temos, kaip tuberkuliozės epidemija, sergančių ligonių priežiūra, akušerija kalėjimo sąlygomis, smurtas šeimoje, rasinės santuokos, moterų lytinių organų žalojimas ir abortai.

BAFTA apdovanojimai atiteko pirmųjų serijų režisierei Philippai Lowthorpe bei už geriausią grimą. Dar pelnytos 3 BAFTA nominacijos. 2013 m. Nacionalinį britų televizijos apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį dramoje pelnė aktorė Miranda Hart, 2017 metais ši premija įteikta kaip geriausiam draminiam serialui. Iš viso 17 televizijos apdovanojimų ir 20 nominacijų.

Grei anatomija (2005)

YouTube player
Penki jauni gydytojai rezidentai pradeda tikrus rimtus ir atsakingus darbus Sietlo ligoninėje. Įvykių centre atsiduria jauna daktarė Meredit Grei, kuri nuo pirmos dienos patenka į išbandymų, jausmų, aistrų, meilės ir neapykantos sūkurį. Ir visa tai vyksta, sveikstant ar mirštant mylimiems pacientams.

Serialas gerokai skiriasi nuo legendinio medicininio Ligoninės priimamojo , mat medicina čia tėra tik aplinka, kurioje vystosi herojų tarpusavio santykiai, be to, nemaža veiksmo dalis vyksta ne ligoninėje.

Šis serialas neretai pavadinamas savotišku Seksu ir miestu ligoninėje.

Geras daktaras (2017)

YouTube player
Jaunas chirurgas, turintis autizmo ir savanto sindromus, yra įdarbintas į prestižinės ligoninės chirurgijos skyrių. Klausimas: ar žmogus, negalintis bendrauti su žmonėmis, iš tikrųjų gali gelbėti jų gyvybes?

Knickerbocker ligoninė (2014)

YouTube player
Žvilgsnis į Niujorko „Knickerbocker“ ligoninės darbuotojų profesinį ir asmeninį gyvenimą ankstyvame XX amžiuje.

Rekomenduojame:

Naujasis Amsterdamas (2018)

YouTube player
Naujas medicinos direktorius pažeidžia seniausios Amerikos valstybinės ligoninės sistemos išgydymo taisykles.

Penkios dienos medicinos centre „Memorial“ (2022)

YouTube player
Naujojo Orleano ligoninės intensyviosios terapijos skyriaus gydytojai ir slaugytojai kovoja su pacientų gydymu uragano „Katrina“ metu, kai įstaiga be elektros 5 dienas.

Naktinė pamaina (2014)

YouTube player
Grupė gydytojų iš armijos grįžta dirbti naktinėje pamainoje į ligoninę San Antonijuje.


Specialus Go3 televizijos pasiūlymas tinklapio būvis.lt lankytojams: su kodu VISI30 Go3 televizijos planą “TV ir filmai” galite įsigyti su 30% nuolaida, kuri taikoma pirmiems trims mėnesiams!

  • Kodu VISI30 galite pasinaudoti iki 2024 gegužės 31 d.

Skaityti toliau

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų