Sultingas jautienos guliašas su padažu yra idealus mėsos priedas prie virtų bulvių ar bulvių košės, makaronų ar keptų daržovių. Gaunasi nepaprastai aromatingas ir skanus patiekalas. Beje, kuo ilgiau troškinsite jautieną, tuo jos skonis bus švelnesnis, tad reikėtų apsišarvuoti kantrybe.
Guliašui rinkitės jautieną, kuri yra šviesiai raudonos spalvos, o ne tamsi. Kuo tamsesnė mėsa, tuo gyvūnas buvo subrendęs, o troškinimas užtruks ilgiau! Galite naudoti tiek pomidorų, tiek paprikos pastą. Puikiai tiks ir naminis keptas pomidorų padažas.

Sultingas jautienos guliašas su padažu
Ingredientai:
- 500 g Jautiena
- 1 vnt. Svogūnai
- 1 vnt. Morkos
- 4 v.š. Pomidorų pasta
- 2 v.š. Kvietiniai miltai
- 800 ml Vanduo
- ½ a.š. Druska
- Juodieji pipirai - pagal skonį
- 3 vnt. Lauro lapas
- 1½ a.š. Augalinis aliejus
Paruošimas:
- Paruoškite ingredientus guliašui gaminti. Jautieną nuplaukite vandenyje, nupjaukite gyslas ir plėveles. Minkštimą supjaustykite porcijomis, bet ne mažomis.
- Nulupkite svogūnus, supjaustykite mažais kubeliais. Susmulkintą mėsą ir svogūnus sudėkite į katilą ar puodą nepridegančiu dugnu. Įpilkite druskos, užpilkite 500 ml vandens, palikdami 300 ml vėlesniam naudojimui. Padėkite indą ant viryklės ir užvirinkite jo turinį, įjungdami vidutinę ugnį. Būtinai pašalinkite putas nuo paviršiaus – verdant jautieną jų išeis daug! Tada mėsą troškinkite sultinyje, kol ji beveik visiškai išvirs. Supilkite augalinį aliejų ir troškinkite jame suminkštėjusią mėsą apie 2-3 minutes.
- Tada supilkite pomidorų arba paprikos pastą, užpilkite likusiu vandeniu ir įberkite maltų juodųjų pipirų. Morkas nuvalykite ir nuplaukite vandenyje. Sutarkuokite smulkia tarka ir sudėkite į puodą. Šiuo metu galite pridėti bet kokių šviežių žolelių, jei jų turite po ranka. Mėgstantiems pikantiškus skonius galiu patarti į guliašą įspausti porą nuluptų česnako skiltelių. Padėkite indą ant viryklės ir ant vidutinės ugnies troškinkite guliašą apie 10 minučių.
- Kvietinius miltus įmaišykite į 50 ml šalto vandens ir gautą miltų mišinį supilkite į guliašą. Atsargiai maišydami užvirinkite iki reikiamo tirštumo. Išjunkite šilumą.
- Jautienos guliašą su padažu supilstikite į gilų indą/lėkštę arba patiekite iš karto su garnyru prie stalo. Kvieskite visus į degustaciją!
Pastabos

Rekomenduojame pasigaminti:
5 klaidos, neleidžiančios paruošti skanaus guliašo
Naminis guliašas gaunasi ne visada skanus. Pasidalinsiu savo 5 patarimais, kur išvardijau dažniausiai daromas klaidas ruošiant šį patiekalą.
Pasirenkate „netinkamą“ mėsos gabalą
Guliašas – patiekalas, kurį galima ruošti iš bet kokios rūšies mėsos – nuo paukštienos iki jautienos. Tačiau klasikinį guliašą geriausia ruošti iš jautienos (kojų priekinės dalies, kaklo ir kt.).
Per greitai baigiate troškinti mėsą
Ar kada nors girdėjote, kad kažkas guliaše „pervirė“ mėsą? Tai praktiškai neįmanoma. Neskubėkite baigti ruošti guliašo. Priešingai, pasirinkus tinkamą mėsos gabalą, reikia jį ilgai termiškai apdoroti.
Troškinti keletą valandų nebūtina, tačiau net jei tai padarysite, laikas suminkštins net ir kiečiausią mėsos gabalą ir jis tirps burnoje.
Nenaudojate matos paprikos
Malta paprika yra nepakeičiamas prieskonis ruošiant „teisingą“ guliašą. Tačiau užuot dėję į padažą, pirmiausia pagardinkite mėsos gabalėlius ir apkepkite su trupučiu aliejaus. Mėsos karamelizacija kartu su paprikos kvapu sustiprins viso troškinio skonį.
Daržoves dedate kartu su mėsa
Daržovės apdorojamos mažiau laiko nei mėsa. Jei įdėsite juos vienu metu, greičiausiai nebūsite patenkinti galutiniu rezultatu.
Morkas, salierus ir kitas daržoves geriausia dėti į guliašą likus maždaug 45 minutėms iki troškinimo pabaigos. Jei į guliašą dedate žirnių, galite juos įdėti likus 20 minučių iki virimo pabaigos.
Naudojate kelių komponentų prieskonius
Klasikinis guliašas turi saldžiosios paprikos ir kmynų skonį. Be druskos ir pipirų, galite pridėti čiobrelių šakelių ir lauro lapų. O jei naudosite jau paruoštus kelių komponentų džiovintus prieskonių mišinius, norimo subtilaus skonio negausite. Be to, jūs galite sugadinti savo ilgas pastangas pernelyg intensyviu skoniu.