Mus rasite
Italų mastifas (Kane Corso)
Italų mastifas (Kane Corso)

Šunų veislės

Italų mastifas (Kane Corso): veislės aprašymas ir priežiūra

Kane korso (tariamas „KAH-Nay KOR-So“) – tai didelis, raumeningas darbinis šuo su tauria, užtikrinta laikysena, kurio kilmė siekia senovės Romą. Šie galingi šunys pasižymi bebaimiu, budriu būdu.

Dėl savo dydžio ir treniruočių poreikio jie netinka visiems. Tačiau šie švelnūs milžinai dažnai yra klaidingai suprantami ir iš tiesų gali būti puikūs kompanionai. Tiems, kam patinka labai dideli, apsauginiai ir atletiški šunys, verta apsvarstyti kane korso.

Italų mastifo veislės apžvalga

  • GRUPĖ: Darbinis
  • AUKŠTIS: 60–70 cm
  • SVORIS: 36–54 kg
  • KAILIS: Trumpas ir šiurkštus
  • KAILIO SPALVA: Juoda, pilka, gelsva ir raudona; visose spalvose gali būti dryžiai, gali būti juoda arba pilka kaukė, taip pat gali turėti baltų dėmelių
  • GYVENIMO TRUKMĖ: 10–12 metų
  • CHARAKTERIS: Santūrus, tylus, švelnus, ramus, stabilus, tolygaus būdo
  • HIPOALERGINIS: Ne
  • KILMĖ: Italija
Italų mastifas

Kane korso savybės

Nepaisant intensyvios ir raumeningos išvaizdos, kuri kai kam gali atrodyti bauginanti, šie šunys gali būti meiliai prieraišūs ir švelnūs. Jie glaudžiai prisiriša prie šeimos ir elgiasi kaip jos saugotojai. Su tinkamu auklėjimu ir socializacija, kane korso gali gerai sutarti su vaikais, netgi susiformuodami stiprią draugystę.

Kane korso svoris gali siekti iki 54 kg, tad vaikai turėtų išmokti, kaip elgtis su šunimis ir niekada nebūti palikti be priežiūros. Net būdami švelnūs, šie šunys vis tiek yra labai dideli ir gali netyčia nugriauti žmones ar apversti baldus.

Kane korso loja vidutiniškai, tačiau jų dydis sukelia garsų, stiprų lojimą, kuris gali tapti nemaloniu. Galima išmokyti šunį neloti, tačiau niekada nereikėtų jo bausti.

SavybėLygis
Prieraišumo lygisAukštas
DraugiškumasVidutinis
Draugiškas vaikamsŽemas
Draugiškas gyvūnamsVidutinis
Fizinis aktyvumasAukštas
ŽaismingumasŽemas
Energijos lygisVidutinis
DresuojamumasAukštas
IntelektasVidutinis
Lojimo tendencijaVidutinė
Šėrimosi kiekisVidutinis

Lentelėje pateiktos savybės padės geriau suprasti šuns temperamento lygį ir elgesio ypatybes, kas svarbu renkantis tinkamą augintinį pagal gyvenimo būdą.


Kane korso istorija

Kane korso kilmė yra Italijoje, ir jos šaknys siekia senovės laikus. Molosas, dabar jau išnykęs mastifo tipo šuo, yra laikomas kane korso ir panašių mastifo tipo šunų protėviu, pasak Amerikos kinologų klubo.

Ankstyvojoje istorijoje kane korso atliko sargybinio, karo šuns ir įgudusio medžiotojo pareigas, gebėjo medžioti įvairius grobius (įskaitant didelius gyvūnus). Veislės pavadinimas kilo iš itališko žodžio „cane“, reiškiančio šunį, ir lotyniško termino „cohors“, kuris reiškia globėją.

Pasauliniai karai I ir II smarkiai sumažino kane korso populiaciją, tačiau šiek tiek šių šunų vis dar išliko. 1970-aisiais entuziastai pradėjo veislės atgaivinimą. Pirmieji kane korso šunys atvyko į JAV 1988 m., o Amerikos kinologų klubas 2010 m. priskyrė veislę Darbo grupei.

YouTube player

Kane korso priežiūra

Kane korso ypač svarbus fizinis aktyvumas ir treniruotės, o, laimei, kailio priežiūra yra nesudėtinga. Šie šunys geriausiai jaučiasi, kai turi pakankamai vietos judėti ir žaisti.

Kane korso reikia tvirtos ir aukštos tvoros, kai jie būna lauke. Veislė turi stiprų grobio siekimo instinktą ir linkusi vytis bei medžioti mažus gyvūnus. Jie yra teritoriniai ir stebi tvorą, saugodami teritoriją nuo praeivių.

Fizinis aktyvumas

Kane korso, būdamas tikras darbinis šuo, yra aktyvus ir motyvuotas. Kasdienis fizinis aktyvumas padeda išlaikyti fizinį ir protinį šuns pasirengimą. Greitas pasivaikščiojimas ar bėgimas bent 1,5 km yra gera pradžia, tad planuokite praleisti bent 30 minučių kasdien aktyviai užsiimant su šunimi.

Jei esate pasiruošę, ilgesni pasivaikščiojimai ar bėgimai kelis kartus per savaitę yra naudingi tiek jums, tiek jūsų augintiniui. Taip pat galima užsiimti, metant kamuolį ar frisbi – daugelis šunų mielai skiria nemažai laiko kamuolio gaudymui.

Svarbu neskatinti bėgti ilgais atstumais ant kieto paviršiaus, kol šuo visiškai nesuauga, nes dideliems šunims, kaip kane korso, augimo procesas gali trukti iki dvejų metų. Sąnariai gali būti pažeisti, jei augančio šuns fizinis krūvis yra per intensyvus. Geriausia mokyti vaikščioti su pavadėliu, lavinti pagrindines komandas ir mankštintis ant žolės, kol šuniukas auga.

Jei kane korso neturi užduočių, jis gali susirasti jų pats – pradėti kasti duobes ar graužti jūsų daiktus. Senas posakis „pavargęs šuo yra geras šuo“ puikiai tinka kane korso. Jei turite ūkį, šuo gali padėti su gyvulių priežiūra. Jei turite verslą, šuo gali pasitikti klientus. Tačiau jei esate tipinis namų šeimininkas, kasdien praleiskite laiką su šunimi, sportuodami, mokydami triukų ar praktikuodami paklusnumo įgūdžius.

Platesnę informaciją galite skaityti – > https://ebiz.lt/italu-mastifas-cane-corso/

Skaityti toliau

Naujienos iš interneto

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų