Natūrali orchidėjų buveinė yra atogrąžų miško kamienai ir medžiai. Norint realiai atkurti šią vietą, jums reikės specialaus dirvožemio orchidėjoms. Jums labai padės specialus orchidėjų substratas, kurio sudėtis užtikrina gerą vėdinimą ir drenažą jautrioms šaknims.
Kada persodinti orchidėją
Planuotas orchidėjų persodinimas atliekamas kas 2–3 metus. Geriausias laikas tam yra ankstyvas pavasaris. O ką tik įsigytą gėlę persodinkite po 2-3 savaičių: parduotuvėse pirkti augalai dažnai parduodami pasodinti į jau iš dalies supuvusį ir perpuvusį substratą, kuriame gali būti komponentų, galinčių pakenkti šaknims.
Orchidėjas negalima persodinti vasarą ir žiemą – ji ilsisi. Pagrindinė orchidėjų persodinimo sąlyga – žiedų nebuvimas, nes dėl stresinės situacijos jos gali nubyrėti.
Galite nesunkiai nustatyti, ar šaknis dar gyva, ar ne: šiek tiek suspauskite – jei ji kieta, ji vis dar aktyvi. Jei ji minkšta arba susiraukšlėjusi, šaknis negyva ir ją galima pašalinti.
Kaip persodinti orchidėją?
Prieš pradėdami orchidėjos persodinimo procesą, turite paruošti dirvą, taip pat pasirinkti tinkamą vazoną, kuriame gėlė jaustųsi patogiai ir gautų pakankamai šviesos.

Orchidėjų persodinimo instrukcija
- Palaistykite orchidėją. Prieš persodinant, palaistykite augalą prieš 2 dienas, kad šaknys būtų lankstesnės ir augalas gerai išgyventų vėlesnę džiūvimo fazę.
- Išimkite vazoną. Atsargiai išimkite orchidėją iš vazono ir atsargiai nuimkite substratą nuo šaknų. Galite nuplauti šaknis po čiaupu arba pamirkyti 10 minučių. Pakankamai laistytos šaknys yra lanksčios ir nelūžta.
- Pašalinkite negyvas šaknis. Tada švariomis žirklėmis nupjaukite negražius lapus ir pašalinkite senas šaknis. Senas šaknis galima atpažinti iš jų išvaizdos, jos yra rudos arba išdžiūvusios. Svarbu pašalinti negyvas medžiagas, kad bakterijos neturėtų galimybės pradėti puvimo procesų šaknų srityje.Orchidėjų šaknys šviesiai pilkos su žaliais galiukais. Jų negalima pašalinti, nes augalui jų reikia, kad sugertų drėgmę ir maistines medžiagas. Tačiau senas negyvas šaknis reikia pašalinti steriliu, aštriu pjovimo įrankiu.
- Užpildykite vazoną orchidėjų substratu. Dabar orchidėją galite sodinti į tokio pat skersmens arba kiek didesnį vazoną. Šaknys turi būti arti viena kitos. Tam naudokite specialų orchidėjų vazoną. Skaidrūs vazonai yra patogūs, nes leidžia lengvai patikrinti šaknies būklę ir netrukdo fotosintezės procesui, kuris pas orchidėjas taip pat vyksta šaknų sistemoje.

Geriausia į vazoną palaipsniui įpilti naujo substrato. Švelniai bakstelėkite, kad substratas slystų tarp šaknų.
Įprasta žemė orchidėjoms netinka, orchidėjoms geriau naudoti specialų substratą. Jis palaiko šaknis ir leidžia orui laisvai jūdėti.Tam dažnai naudojami žievės, medžio anglies, sfagnų ir kokoso pluošto gabaliukai. Šie ingredientai gali kaupti vandenį nesušlapdami, todėl šaknys gali kvėpuoti nepūdamos.
Po persodinimo orchidėjos negalima iš karto laistyti. Persodintus augalus galima laistyti maždaug po 4-5 dienų, antraip galimas šaknų puvinys.
Orchidėjos priežiūra po persodinimo
Baigę persodinimo procedūrą, svarbu tinkamai prižiūrėti gėlę, kad ji įsitvirtintų naujoje vietoje.
Pagrindinės taisyklės:
- Nuimkite vazoną iš saulėtos vietos, jis turi būti pavėsyje.
- Palaikykite ne aukštesnę kaip 20-22 laipsnių temperatūrą.
- Purškite augalo lapus penkias dienas.
- Praėjus 4-5 dienoms po persodinimo, orchidėją galima laistyti.
- Patartina kotelį paremti mediniu pagaliuku.
- Orchidėją galite tręšti maždaug po mėnesio.