Mus rasite
Vidurių užkietėjimas. Kaip gydyti liaudiškomis priemonėmis?
Vidurių užkietėjimas liaudiškomis priemonėmis @būvis.lt iliustracija

Sveikata

Vidurių užkietėjimas. Kaip gydyti liaudiškomis priemonėmis?

Vidurių užkietėjimas arba obstipacija (lot. obstipatio) – žarnų motorinės funkcijos sutrikimas, kai žarnyno turinys užsilaiko torosiose žarnose, dėl to iš formuojamų išmatų įsiurbiama pernelyg daug vandens. Masės konsistencija sutirštėja, dėl ko tuštinimasis labai pasunkėja.

Liaudiško priemonės vidurių užkietėjimui

Juodojo šeivamedžio arbata. 4 valgomieji šaukštai šeivamedžio žiedų užpilami 2 stiklinėmis verdančio vandens, 10 minučių palaukiama, perkošiama ir geriama po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną.

Rauginti kopūstai. Rekomenduojama 4-6 savaites kasdien suvalgyti po 200-300 g raugintų kopūstų, kurie stimuliuoja žarnyno peristaltiką ir padeda reguliariai išsituštinti.

Linų sėmenys. Linų sėmenų laisvinamasis poveikis pasireiškia ne iš karto, o praėjus 2-3 dienoms. Rekomenduojama rytais ir vakarais suvartoti po 2 valgomuosius šaukštus maltų linų sėmenų užgeriant 2 stiklinėmis vandens. Kad būtų efektyviau, galima sėmenis sumaišyti su vaisių tyre arba medumi.

Juodosios slyvos ir figos. Vakarais 3-5 juodosios slyvos arba figos užpilamos vandeniu; ryte, nevalgius skystis išgeriamas, o vaisiai suvalgomi. Laisvinamasis poveikis pasireiškia po 2-3 valandų.

Arbata nuo vidurių užkietėjimo

Arbata nuo vidurių užkietėjimo

Gastrokolinio reflekso stiprinimas:

  • Skirti laiko tuštinimuisi 15-30 min. po pusryčių;
  • Šaltas gėrimas prieš pusryčius;
  • Kava per pusryčius.

Pilvo preso treniravimas:

  • Pilvą staigiai įtempti ir lėtai per 10 sek. atleisti. Kartoti bent 5 kartus;
  • Įkvėpti įtraukiant pilvą, staigiai iškvėpti, stumiant pilvą į priekį. Kartoti bent 10 k. prieš tuštinimąsi.

Pilvo masažas:

  • Pilvo masažas bent 10 min.;
  • Kiekvienos storosios žarnos dalies masažas bent 5 min. (viso 25-30 min.).

Jeigu užkietėja retsykiais:

Rekomenduotina valgyti – agrastus, migdolus, agurkus, vynuoges, persikus, gervuoges, slyvas, putino bei šermukšnio uogas, rabarbarus, raugintus kopūstus, obuolius, ropes, arbūzus, melionus.

Salotoms gaminti naudoti augalinį aliejų.

Moliūgų sultys – po 0,5 stiklinės prieš naktį (galima paprasčiausiai valgyti jų minkštimą).

100-150 g virtų burokėlių, valgomų nepusryčiavus.

Stiklinė vandens, kuriame mirko bruknės. Stiklinė šviežių morkų sulčių, geriamų nepusryčiavus (vaikams – po 1 valgomąjį šaukštą rytais ir prieš miegą). Bulvių sultys, geriamos po 1/2 stiklinės 2-3 kartus per dieną, 30 minučių prieš valgį.

Mango vaisiai. Rabarbaro kompotas arba kisielius.

Tarkuotų petražolių šaknų antpilas (1 valgomąjį šaukštą žaliavos užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens, 2 valandas palaukti ir pašildžius gerti 3-4 kartus per dieną).

Jei viduriai užkietėja dažnai:

1 valgomasis šaukštas senos lapų (pirktų vaistinėje) užpilamas 1 stikline karšto vandens; 30 minučių pakaitiname vandens vonelėje, atvėsiname, perkošiame (perkošus neatvėsintą, lieka komponentų, kurie sukelia pilvo skausmą) ir geriame po1/2 stiklinės, geriausia prieš naktį.

Rekomenduotina rytais ir vakarais gerti šaltekšnio žievės nuovirą, pagamintą santykiu 1:10.

Sumaišyti po 1 dalį anyžių sėklų ir rudmenės šaknų, po 2 dalis šaltekšnio žievės ir dygiosios šunobelės vaisių ir 3 dalis senos lapų; tradiciniu būdu pagamintas nuoviras vartojamas po 1/2 stiklinės prieš naktį.

Špinato lapų antpilas (10 g į 1 stiklinę vandens) geriamas po 1/4 stiklinės 3-4 kartus per dieną.

2 kartus per dieną suvalgyti po 1 valgomąjį šaukštą smulkintų linų sėmenų, gausiai užgeriant vandeniu.

Sumaišyti po 1 dalį kmynų sėklų ir apelsinų žievelių ir 8 dalis šaltekšnio žievės; tradiciniu būdu pagamintas nuoviras vartojamas po 1 stiklinę rytais ir vakarais.

Analogiškai vartojamas nuoviras, pagamintas iš juodojo šeivamedžio žiedų ir dygiosios slyvos sėklų lygių dalių mišinio.

Antpilas, pagamintas iš šaltekšnio žievės, juodojo šeivamedžio žiedų ir pankolio bei anyžiaus vaisių mišinio, vartojamas po 1 stiklinę po pietų ir vakarienės.

Sumaišome po 1 dalį anyžių bei pankolių vaisių, 2 dalis rudmenės šaknų ir 6 dalys šaltekšnio žievės; tradiciniu būdu pagamintas antpilas vartojamas po 1 stiklinę rytais, nepusryčiavus, ir vakarais, prieš miegą.

Laisvinamosios klizmos:

Reguliariai daryti klizmas nerekomenduotina, bet kartais jos tiesiog būtinos. Klizmoms daryti tinka tokie antpilai ir tirpalai:

  • 3 valgomuosius šaukštus ramunėlių žiedų ir kiaulpienių bei rudmenių šaknų lygių dalių mišinio užpilti 1 l verdančio vandens ir 6 valandas palaukti;
  • 1 arbatinį šaukštelį melisos sulčių įpilti į stiklinę virinto vandens ir pamažu atskiesti 1 l virinto vandens;
  • Sumaišyti po lygiai ramunėlių žiedų ir pupalaiškio lapų: 20 g mišinio užpilti 1 l verdančio vandens.
Skaityti toliau

Esu draugiškas ir linksmas žmogus, kuris mėgsta dalintis patarimais ir patirtimi su maisto gamyba besidominčiais žmonėmis. Nebijau eksperimentuoti su ingredientais ir skoniais. Dažnai kuriu savo originalius receptus ir dalinuosi jais.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų