Mus rasite
Skrandžio opa. Ką siūlo liaudies medicina?
Skrandžio opos gydymas liaudiškomis priemonėmis @būvis.lt iliustracija

Sveikata

Skrandžio opa. Ką siūlo liaudies medicina?

Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligė – lėtinė liga. Ja sergant pažeidžiama gleivinė. Kai šie organai sveiki, sekreto sluoksnis saugo skrandžio ir dvylikapirštės žarnos gleivines nuo rūgščių ir kitų virškinimą skatinančių išskyrų. Opos atsiranda tada, kai šis apsauginis sluoksnis pažeidžiamas ir virškinimo sultys su jose esančiomis rūgštimis pasiekia ir sužaloja skrandžio gleivinę.

Opaligės požymis

Skausmas viršutinėje pilvo dalyje. Video: Kaip išsivysto opa.

Jei opa dvylikapirštėje žarnoje:

  • skauda nevalgius, o pavalgius savijauta pagerėja;
  • dažnai žmogus pabunda nuo nepakeliamo pilvo skausmo, jis aprimsta tik pavalgius;
  • apetitu nesiskundžiama;
  • nepykina.

Jei opa skrandyje:

  • stiprus skausmas skrandyje ir aplink jį, kai pavalgoma;
  • žmogų gali pykinti;
  • dažnai vargina rėmuo;
  • prarandamas noras valgyti.
Žarnynas

Žarnynas @būvis.lt iliustracija

Skrandžio opos priežastys:

  1. Stresas;
  2. Emocinė įtampa;
  3. Netinkama mityba;
  4. Skrandžio gleivinę gali sudirginti vaistai nuo uždegimo, hormoniniai preparatai, ypač kai jie vartojami ilgesnį laiką ir didelėmis dozėmis.
  5. Negalima paneigti ir paveldimumo. Jei kas nors giminėje kentėjo dėl opaligės, rizika ja susirgti padidėja.
  6. Ir skrandžio, ir dvylikapirštės žarnos opos gali atsirasti dėl rūkymo, be to, nikotinas sulėtina jų gijimą.
  7. Į organizmą patekusi bakterija Helicobacter pylori. (Ji nustatyta palyginti neseniai – 1983 metais.) Užsikrėtusių šia bakterija žmonių labai daug, bet dažnas jokių ligos simptomų nejaučia. Kitiems ši bakterija gali sukelti ūminį ar lėtinį skrandžio uždegimą, opaligę ar net skrandžio vėžį.

Liaudies medicina siūlo

Įsisenėjusias skrandžio ligas gali išgydyti raugintų kopūstų sūrymas. Reikia sumaišyti 1 valgomąjį šaukštą sūrymo su 6-8 valgomaisiais šaukštais vandens, vartoti kas valandą po 1 valgomąjį šauktą. Išoriškai naudojamas 2-4 kartus sulankstytos pabirų dirvinio asiūklio ir pušų šakų nuovire sudrėkintos paklodės kompresas.

Kartą per dieną išgerti 1 valgomąjį šaukštą grynojo medicininio spirito ir iškarto suvalgyti nedidelį šviežių nesūdytų lašinių gabaliuką. Gydymas trunka 1 mėnesį.

Sumaišyti po 1 valgomąjį šaukštą gysločio žolės ir šalavijo, visa tai užplikyti stikline verdančio vandens, laikyti šiltai 2-3 val., vėliau perkošti. Pirmas 10 dienų vartoti po pusę stiklinės kartą per dieną, o vėliau po pusę stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.

Gerti šviežią (nesūdytą) vandenį, kuriame buvo verdamos nuskustos bulvės. Vartoti po 0,5 litro 3 kartus per dieną 20 min. prieš valgį 4 savaičių bėgyje.

Gerti juodųjų serbentų sultis po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.

Padėti ant nedidelio, bet aukšto puodo dugno medžiagos gabaliuką ir ant jo pastatyti litrinį stiklainį su plačiu kakleliu. Stiklainį pripildyti jonažolėmis beveik iki pat viršaus ir užpilti alyvuogių aliejumi taip, kad ji padengtų žolę. Į puodą pripilti vandens ir virinti tokiu būdu, kad aliejus su jonažolėmis nevirtų. Vanduo iš puodo garuos, todėl laikas nuo laiko į jį reikia pripilti verdančio vandens iš kito puodo. Po 6 valandų vaistas bus paruoštas. Jį reikia perkošti ir laikyti tamsioje ir vėsioje vietoje. Vartoti 1-2 valgomuosius šaukštus 30 min. prieš valgį 3-4 kartus per dieną. Laikytis griežtos dietos. Geriausia gydymo pradžioje badauti 2-3 dienas, geriant tik vandenį. 4 dieną ir vėliau 3 kartus per dieną suvalgyti po 1/3 vištos kiaušinio išvirto minkštai. Sekančias 2 savaites 3 kartus per dieną valgyti po pusę kiaušinio ir šiek tiek skystos avižinės košės. Vėliau galima pradėti valgyti vištienos buljoną, o po 5 savaičių ir truputį vištienos. Gydymas trunka 3 mėnesius, jo metu visiškai atsisakyti alkoholio ir rūkymo.

Liaudiškos priemonės skrandžio opai gydyti

Liaudiškos priemonės skrandžio opai gydyti @būvis.lt iliustracija

Paimkite geros kokybės bulves, kruopščiai jas išplaukite minkšto šepetėlio pagalba tekančiame vandenyje, plastmasine tarka sutarkuokite 2-3 neskustas bulves, kelių sluoksnių marle išspauskite sultis. Pusę stiklinės šviežių sulčių išgerkite 20-30 min. prieš valgį. Sultis gerti du kartus per dieną 2 savaites. Po 2 savaičių pertraukos galima pakartoti gydymo kursą. Jau antrosios savaitės pabaigoje dings rėmuo, skausmai, pykinimas ir raugulys, normalizuosis skrandžio rūgštingumas, o pasibaigus antrajam gydymo kursui pas daugelį dingsta ir opa. Išgijimo paslaptis slypi biologiškai aktyviuose medžiagose, kurios koncentruojasi viršutiniame žalių bulvių sluoksnyje po lupenomis. Jei jums sudėtinga iš karto išgerti reikiamą kiekį sulčių, pradėkite gydymą nuo 1 šviežių sulčių valgomojo šaukšto.

Susmulkinti žalius pušų kankorėžius, įberti juos į butelį, kad būtų užpildytas trečdalis, užpilti degtine ir laikyti šiltoje vietoje 7 dienas. Gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną 30 min. prieš valgį. Gydymas trunka 1-2 mėnesius.

Kasdien, ryte ir vakare, pusantros valandos prieš valgį išgerti po 2 šviežių kiaušinių baltymus, iš anksto atskiriant juos nuo trynio. Gydymo kursas – 28 kiaušiniai. Jo metu laikytis dietos.

Net įsisenėjusią skrandžio opą galima išgydyti pušies sakais. Po degtuko galvutės dydžio sakų gabaliuką reikia čiulpti 3 kartus per dieną. Iš pušų sakų galima daryti ir vandens užpilus. Kartais tokiu būdu pavyksta išgydyti skrandžio vėžį.

Medų ištirpdyti stiklinėje šilto vandens: ryte po 30-50 g, dieną po 40-80 g ir vakare po 30-60 g. Gerti 1,5-2 valandas prieš pusryčius ir pietus ir 3 valandas po vakarienės.

Nuo skrandžio opos ir kraujavimo iš skrandžio: 40 g susmulkintos ąžuolo žievės užplikyti 1 litru verdančio vandens, kaitinti ant silpnos ugnies 20 min., palaukti kol atvės, perkošti. Gerti po 1 valgomąjį šaukštą 2-3 kartus per dieną.

Nuo kraujuojančios skrandžio opos vartojami alavijo lapai. Pašalinti nuo trimečio lapo dyglius ir suvalgyti šį lapą ryte su šaukštu cukraus. Po 30-40 min. išgerti 0,5-1 litrą ožkos pieno (daugiau ryte nieko nevalgyti). Pietūs turi būti lengvi, be rūgščių, karčių, aštrių ir sūdytų patiekalų.

Reikia gerti šviežias bulvių sultis, po 3/4 stiklinės prieš valgį. Po to būtina 30 min. prigulti. Po valandos galima valgyti. Gydytis reikia 10 dienų, vėliau 10 dienų pertrauka ir vėl 10 dienų gydymasis.

Sumaišyti po 20 g vaistinės svilarožės, saldymedžio ir vaistinės taukės šaknų. 1 valgomąjį šaukštą mišinio užplikyti stikline verdančio vandens, virinti 5 min., palaukti 1 val. Kas vakarą išgerti po 1 stikline nuoviro.

Suplakti šviežio kiaušinio baltymą, 1 arbatinį šaukštelį cukraus pudros ir šaukštą aliejaus. Vartoti ryte prieš valgį po 1 valgomąjį šaukštą. Gydymas trunka 10 dienų.

Gydant skrandžio skausmus ir skrandžio opą rekomenduojama 1-5 min. dešinės rankos smiliumi spausti ant bambos srities.

Atskirai paruošti 2 užpilus

Pirmas: 1 valgomąjį šaukštą pelkinio pūkelio užplikyti stikline verdančio vandens ir palaukti 1 valandą. Gerti 3 kartus per dieną po 50 ml 30 min. prieš valgį.

Antras: 2 arbatinius šaukštelius palemono šaknų užplikyti stikline verdančio vandens, virinti 5 min., 30 min. palaukti. Gerti po 50 ml ne vėliau kaip po 2 valandų po valgio. Gydymas trunka 3-4 savaites.

Naudingos sultys skrandžio opos gydymui

Erškėtuogių sultis rekomenduojama gerti sergant gastritu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, kepenų ir tulžies pūslės ligomis, mažakraujyste, hipertonine liga, ateroskleroze.

Labai naudingos putinų sultys. Jos maišomos su medumi santykiu 1:2 ir geriama po 2–3 valgomuosius šaukštus 3–4 kartus per dieną su vandeniu ar arbata. Sultys padeda užgydyti opą, malšina skausmą, lengvina spazmus.

Juodųjų serbentų sultys gerina žarnyno peristaltiką, naudingos sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, viduriuojant.

Šviežių bulvių sultys – neblogas vaistas sergant skrandžio opalige. Jos stabdo skrandžio sulčių išsiskyrimą ir padeda randėti opoms.

[powerkit_alert type=”warning” dismissible=”false” multiline=”true”]
NEGALIMA daug gerti vynuogių sulčių. Jos nepatartinos, jei padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas. Ananasų ir apelsinų sulčių negalima vartoti sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, gastritais, padidėjus skrandžio sulčių rūgštingumui ir paūmėjus žarnyno uždegimui.
[/powerkit_alert]

Skaityti toliau

Esu draugiškas ir linksmas žmogus, kuris mėgsta dalintis patarimais ir patirtimi su maisto gamyba besidominčiais žmonėmis. Nebijau eksperimentuoti su ingredientais ir skoniais. Dažnai kuriu savo originalius receptus ir dalinuosi jais.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų